Arkadaşlar oğlum iri mi yoksa bu durum normalmi

bifidus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2009
5
0
Merhaba arkadaşlar..bir kaç sorum olacak...benim gibi olanlar varsa yada tecrübeli arkadaşlar sanırım bu soruları yanıltlarlar..

Bir oğlum olacak..allah nasip ederse...son adet tarihim 11 şubat..ve biz 6.haftada doktora gittiğimizde kalp atışını falan gördük..ve doğum zamanım 18 kasım çıktı...1 mayıs ta tekrar ikili test için gittik hem cinsiyetini öğrendik..hemde doktor iyi gelişyor dedi ve doğum zamanı 13 kasıma düştü...bugün 23 mayısta tekrar gittik...tosuncuk 15 cm olmuş..içimde latin dansı yapıyordu...( nedense bebek büyüdükçe ultroson görüntüsü netliğini kaybediyor )...Sonuç olarak kafama takılan normal zamanı bize göre 14+3 ..ama bugün makinede boya göre sanırım oluıyor bu hesaplama..16 haftalık çıktı..141 gr bebişim...ve doğum zamanı 7 kasıma düştü...ya bu her gidişimizde böyle geriye mi gidecek..doktor normal diyor..ama kaygılanmaya başlıyorum...

korkacak bişi yok merak etme.
benım de başından beri 23 haziran çıkıyodu.ilk dafe 2 hafta önce 12 haziran çıktı bugünde 18 haziran çıktı.hele senın çok küçük,daha değişir o.sadece bebeğinin güzel beslenip büyüdüğüne işaret,üzülme.

bende gecen yıl doğum yapdım.. 12. haftaya kadar normal ölclerde olmasına ragmen 16.haftadan ıtıbaren 3hafta önden gıttı hep oğlum..

dr 5 agustos demesne ragmen ben 40. haftamı dolurdum ve 5kgın uzerınde görunuyordu ben doguma gıderken ve hala gelmeye nıyetı yoktu..

4800doğdu.. iri bı bebekti..

40 haftadak ultrason kayıtlarıma göre kafa 44,beden 43 haftalıktı ben doguma gırdıgımde.. ama 300-500gr hata payları var..normal dogum yapacaksan zaten beklıyeceksın..

sezeryanda da acele etme derım ben..

korkulacak,endıselenevcekte bişey yok.. gönlunu ferah tut..

canım benim bencede kafana takacak bişey yok benim kızımda ultrasonda ayına göre iri gözüken bir bebekti 3.750 gr doğdu doktorum normal doğum yapamazsın dedi ve direk sezeryan oldum iyikide olmuşum çünkü doğumdan sonra gittiğim iki farklı doktorda asla normal doğum yapamazsın dediler umarım çok sağlıklı bir bebişin olur Allah tamamına erdirir inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…