Arkadaşlar lütfen yardim edin...

rapunzel77

Kaderimin efendisiyim
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
601
441
merhaba arkadaşlar.bana yardım eli uzatırsınız değilmi?ya aslında belki size komik gelecek ama ben 2 senelik evliyim.kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz.bu süre zarfı içinde ona hep sizli bizli hitap ettim.yani anne diyemedim.eşimde benim anne ve babamla sizli bizli aslında o öyle yaptı diye bende ona uydum.şimdi üzülüyorum ve anne demek istiyorum ama diyemiyorum.nerden başlasam ne zaman söylesem bilmiyorum.bana akıl verirmisiniz....fisfisfis

Ben anne diyorum ama sen diye hic hitap etmedim bugüne kadar.

Bundan neden rahatsiz oldunuzki?

cnm bende anne baba dedmedim hiç 7 senelik evliyim ve hiç çıkmadı ağzımdan çıkmıyoda tabi aretık ama artık onlarda alışkın yani ben aksini söylelesm şok olurlar herhalde
sen çok söylemek istiyorsan onlara gittiğin bir gün yada o sana geldiğinde atıyorum hoşgeldin anne de hemen gir öyle ortam bekleme çıkmaz ağzından olmaz yani ilk gördüğün anda söyle. ben rahatsızlık duymuyorum söylememekten zaten bu satten sonra söylemeye çalışmak kasar beni artık :)))

niye komik gelsin canım ,herkesin kendi tercihi...sanırım aranız iyi,olumsuzluk yok ve sen bu resmiyeti,içtenliğe dökmek istiyorsun,ne mutlu :)
birşey söyleyip açıklama yapmana gerek yok bana göre,birgün içinden geldiği o an ''anne ''kelimesini de ekle cümlene ve gülümse..eminim annen de (kayınvaliden yani) sevinecektir..

bence de ilk fırsatta içinden gelerek anne diye hitap etmelisin zaten bu güne kadar söylememen hata çünkü bizlerde ilerde kayınvalide olucaz ne ekersen onu biçersin geç olmadan düzelt zaten bunu düşünüyo olman güzel bi adım düşüncede bırakma canım.ALLAH kolaylık versinnn

bence mesafeli konusarak en iyisini yapmıssınız...
böylece saygı sınırı hiçbir zaman asılmaz

bana yüzük takildigi an anne de dediler yoksa bir daha cok zormusmussss..dedim öylede gitti gerci..
firsat falan bekleme canim,icinden geldigi bi an diyiver,sonrada alisirsin zaten..kkolay gelsin canim

ne güzel aranız iyi demekki...eğer gerçekten hakediyorsa seninde içinden geliyorsa söyle tabii... mesela ben diyorum ama ona anne dedikçe kelime kutsallığını yitiyo sanki töbe töbe... neyse sen bana bakma benim kötü model.

hmm... ilk evlendigimizdede anne demek zor gelirdi nasil anne diyicem diye :)

ortam buldugunda anne de kurtul hem kaynananinda hosuna gidecekdir a.s.

Anne demek çok zor.
Bu zamana kadar dememişsiniz,ne gerek var ki...Sizli bizli olmaktan ne zarar gelir ki?:dilcikar:

altlı üstlü oturuyorsanız sizli bizli olması çok daha huzur verici olduğunu düşünüyorum.. gamyoncuiremsu
eşin neden hala anne ve babana sizli bizli
sen niye kayınvalidene anne demek için dert çıkardın mirmirmirmir

Evlenmeden önce nasıl anne derim diyordum , evlendim birden attım ağzımdan :) Kayınvalidemin yüzünde güller açtı :roflol: Onun mutlu olduğunu görünce devamı geldi. Anne demek yüzgöz olmak demek değil, anne dersin ama eğer bazı şeylerden çekiniyorsan aradaki mesafeyi koruyabilirsin. yerimseniben

Himm...o zaman ismi + anne demeye deneyin once bi
belki ise yarar
tabi çok istiyorsaniz anne demeyi
aslinda nasil alisirsaniz oyle de gidiyor
sonradan alismak zor oluyor

fırsat kollamayın canım evine gittiğinde merhaba anne diyin yada size geldiğinde hoşgeldin anne diyin eminim kayınvalidenizin çok hoşuna gitcektir...
ne güzel ki içinizden anne demek geliyor...

ben nişanlıyım
ilk bir ay senin gibi sizli bizliydik
sonra evli arkadaşlarım bak şimdiden demeye başla
yoksa ilerde hiç diyemiyorsun dedi
bende önce tlflarda dedim
sonra alışıyorsun zaten
yavaş yavaş demeye başla derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…