arkadaşlar kırmızı kanama ne demek oluyo

aryener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
124
0
arkadaşlar geçen gün kırmızı kan şeklinde 3 damla kan geldi.ağrım falan yok ama.7e 2 günlük hamileyim.neden oldu yaaa?doktoru aradım iğne yaptırdım hemen.şimdi tablet kullanıyorum.birdaha olmaz dimi?

arkadaşlar geçen gün kırmızı kan şeklinde 3 damla kan geldi.ağrım falan yok ama.7e 2 günlük hamileyim.neden oldu yaaa?doktoru aradım iğne yaptırdım hemen.şimdi tablet kullanıyorum.birdaha olmaz dimi?

merhaba canım geçmiş olsun ama kanama olması normal bazı gebeliklerde sen dikkat et kendine yat ve dinlen gelinimizde omuştu ve 15 gün kadar sürdü desdekleyici verdi doktor onları kullandı ve hiç bir iş yapmadı bu süre boyunca çok şükür şimdi bebekte kendide çok sağlıklı

bende progatoron verdi onu kullanıyorum işe yararmı?şimdi kan değil ama kahverengi akıntı oluyo çok olmasada oluyor.

Canım bende de 4+4 iken 1 kere kahverengi lekelenme 1 kere de kan gelmişti. Ben de çok korkmuştum ama dinlenince geçti... Bence seninki de önemli bir şey değildir... Moralini yüksek tut şekerim .

arkadaşlar destekleriniz için çok teşekkürler.ya bende gün boyunca akıntı olmuyo.ama wc ye gittiğimde oluyo günde 3 kere falan
ilaç kullanıyorum.haftya tekrR iaşlycam 1 hafta rapor almıştım nasıl olacak bilmiyorum.eğer bişey olsaydı şimdiye olurdu dimi ya?ağrım hiç yok tek tesellim gerçkte.şimiden teşkkür ederim.

arkadaşlar destekleriniz için çok teşekkürler.ya bende gün boyunca akıntı olmuyo.ama wc ye gittiğimde oluyo günde 3 kere falan
ilaç kullanıyorum.haftya tekrR iaşlycam 1 hafta rapor almıştım nasıl olacak bilmiyorum.eğer bişey olsaydı şimdiye olurdu dimi ya?ağrım hiç yok tek tesellim gerçkte.şimiden teşkkür ederim.

Sadece tuvalette oluyorsa lekelenmelerin sebebi idrar yollarından kaynaklanan bir enfeksiyon da olabilir. Gerçi doktorun bu ihtimali değerlendirmiştir ama sen yine de her ihtimale karşı dr'una bi sor istersen

Benimde dün sabah wc de kağıda gelmişti biraz.Dr.a gittim ultrasonda baktı.rahimde olan bir kanama değil dedi.
Dr.un görmesi lazım.Geçmiş olsun.

rahimde olan kanama değilse nedir peki?ben lekenin idrar yollarından gelmediğini biliyorum.ama ağrım yok arada ayağı kalktığımda oluyo 2 damla falan
okadar...
inşşallah geçer ya ben bu bebeği çok istedim.

rahimde olan kanama değilse nedir peki?ben lekenin idrar yollarından gelmediğini biliyorum.ama ağrım yok arada ayağı kalktığımda oluyo 2 damla falan
okadar...
inşşallah geçer ya ben bu bebeği çok istedim.

Canım benim durum biraz farklı ben jel koyuyorum bi gün önce koyamadım biraz zorladım belki ondandır dedi dr.

Başka sebepleri de olabilir.

Senin dr.unun seni görmesi lazım mutlaka daha gitmedin mi dr.a?

İhmal etme canım,geçmiş olsun.

gittim tabiki doktora.ozaaman bebeğe baktı yerinde dedi.ondan sonra neden olabileceği konusunda br yorum yapmadı dinlen ilç verdi onu kullan dedi.halen devam ediyor ama ağrım yok işte.onun için için rahat biraz olsun.3 hafta sonra ravdevumuz var zaten ozamanda 3 ay bitiyo.en zor zamanlarımda yanlızım.inşallah geçer

Geçmiş olsun, benimde 6-7-8. haftalarda kırmızı kanamalarım oldu, benimkisinin nedeni başkaydı, rahim yapımdan dolayıydı, hep dinlendim, bir tek tuvalete ve yatmaya giderken kalktım...Bende birşey olmadı, doktorum hamilelerin %25 inde kanama görülür demişti...

canım aynı problemi bende yaşadım ilk haftalarımda panik yapma benimki kırmızı kan değil kahverengi lekeydi doktorum ilaç ve iğne verdi istirahat etmeni öneririm,mümkünse yat çok fazla ayakta kalma ben yaklaşık 3 hafta yattım ve şükür atlattım....:1hug:

arkadaşlar bu durumda ben işten ayrılmalıyım.dediğiniz gib kırmızı olmuyo artık ama kahverengi olarak ayağı kalktığımda devam ediyor.çok şükür ağrım yok.bu arada benimle aynı sorunu yaşayan insanların olduğunu bilmek rahatlatıyor beni.umarım sağlıklı kucağımıza alırız bebişlerimizi.bir gün ona baktıkca bu günleri gülerek anımsayacağız inşallah.

Kanaman olduğu müddetce işe gitme benim doktorum kanama olduysa en az 3 gün dinlen evde diyordu.Rapor al bence....

kızlar mrb
pc bozuktu uzun süredir giremiyorum
konuyla pek ilgili değil ama moralimi çok bozan bi sorum var cevaplayabilirmisiniz lütfen
dün dr gittim 6+5 günlü hamişim keseyi gördü ama embriyo yu göremediğini söyledi ve ben çok kortkuttu
p.tesi de göremezsek durum ciddi kürtaj olmalısın dedi
sizler ne zaman gördünüz acil cvp lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnn

canım kafana takma.ben 6 ya 6 günlükken görmüştüm.ama vajınal utrasondan baktı.belki geç döllenme olmuştur.içini ferah tut.herkesin derdi başka dimi.bende lekelenme var.sende böyle bir durum.allah gönlümüze göre verir.benimle paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.çok iyisiniz.

kızlar mrb
konuyla pek ilgili değil ama moralimi çok bozan bi sorum var cevaplayabilirmisiniz lütfen
dün dr gittim 6+5 günlü hamişim keseyi gördü ama embriyo yu göremediğini söyledi ve ben çok kortkuttu

Benim normalde dün görmek için gitmem gerekiyodu yani 6+5 ken ama az bi kanamam olunca acilen perşembe gittiğimizde gördük canım biz 6+3 dü gördüğümüzde.Her bebek de farklı oluyormuş.Panik yapma bence.
Bekleyin pzt hemen yapmayın kürtajı bi sorun teşkil etmezse.
Çünkü bazı arkadaşların geç gördüklerini duydum.
Geçmiş olsun canım düzelir inşallah.

kızlar mrb

evgili Cimbomlu,
Canım benim seni cok ama cok iyi anlıyorum. Ben de bir once ki gebeligimde 5. haftada keseyi gormustum ama 7. haftada kalp atısı gozlenmemişti. Hele de öyle özlenilen öyle beklenen bir bebekti ki, başarısız bir tüp bebeğin hemen ustune kendi kendime hamile kalmıştım.
Kese buyuklugu 7 haftalık gebelige isaret ediyordu ve doktorum, 3 gun ve 5 gun sonra tekrar gormek istedigini soylemişti. Bence panik yapmasan daha iyi olur, çünkü daha cok beklemek zorunda kalabilirsin. Allah sana benim yaşadığımı göstermesin ama beklemek cok zor. 7+3’te gittigimizde kese oylece duruyordu ve o gün doktorum artık ümidi kesebiliriz demişti. 7+5’te de bebeği almamız gerektiği için o gün kürtaj oldum. Dolayısı ile sen daha 6+5’sin bekle bakalım 7 ye kadar hatta 7’yi de biraz geçsin çünkü benim doktorum bebek anomalileri, tarama testleri, kromozom bozuklukları vs. üstüne çok önemli deneyimleri var. Kaldı ki bizim bile kromozomal anomali taşıyan bir çift olmamıza rağmen 7+5’e kadar kalp atışı bekledik.
Bu arada bebek için kalp atışında 1 günün bile çok büyük önemi var, sakın 1 gün deyip geçme, o 1 gün içinde Allah’ım yüzünü güldürsün inşallah.
Bence arkadaşım biraz daha sabır, umarım herşey dilediğin gibi olur, ben de 8 Nisan'da 2. tupbebekten aldıgımız olumlu sonucu tasdit etmek için yani kalp atışları için doktora gidecegim. Allah hepimiz için hayırlısını versin...
Sevgi ile,

benimde sorunum kese var bebek yok6 haftalık doktor 2 hafta sonra göremezsek kürtaj dedi çok üzgünüm ben bunu çok beklemiştim lütfen bu durumda olan varsa cevap versin

6 haftalıkken görünemz bebek.bende 9 haftalık hamileyim benim 7.haftada vajinal ultrasonda bakmışıtı öyle görmüştü.karından baklılırsa göremez daha.ama 8.haftada kanamam oldu ozaman karnımdan baktığında doktor görmüştük.allahtan iyi bebeğim.şimdi hala lekelenme devm ediyor ama bu hafta tekrar gidicem doktora.senin 7haftada sonra vajınal yoldan görebilir bence doktr.seni nasıl muayene ettiki?

X