Arkadaşlar kan değerim 14.3 çıktı yardım edermisiniz?

melekciks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
36
1
bilmiyorumkismilearkadaşlar adetim 11 gün gecikti idrar testine baktım ikinci çizgi hafif belirgin çıktı kan testi yaptırdım pozitif çıktı ama değerim 14.3 dr. dış gebelik olabilir dedi ben beklemek istiyorum. başına böyle birşey gelen arkadaşımız varmı? Bana yazın lütfen moralim çok bozuldu.Cvplarınızı bekliorum....:uhm:

nasıl hemen dış gebelik diyebiliyor ki bu dr lar ya kimyasal da olabilir sağlıklı gebelik başlangıcıda olabilir 2 sonra katlayacak değere göre hareket etmesi lazım senide strese sokuyo benim kimyasal gebelikte adetimin 2.ci günü 37.18 çıkmıştı düşük yaptım ama bu sitede öyle arkadaşlar varki değeri 2 olup yükselip sağlıklı hamilelik geçiren şimdi hamileyim bu seferki kan tahlilimde ise adet günümde 848 çıkmıştı değerim bence sen stres yapma bi sonraki testine göre belki geç yumurtlama oldu hormonlar daha yeni yükseliyo opuyorumnanaktan

Canım sen değerlerini alıp adam akıllı bir doktora görünmek için neden bekliyorsun anlamadım ben seni hala?

Bir aksilik varsa önlem alınır biliyorsun ..Sonra geç kalmış olabilirsin.

umarım dediğin gibi olur ve sağlıklı bi hamileliğim olur inşallah yükselir. ayrıca dr bana acile gidip baktırmamı önerdi ama ben gitmek istemiorum p.tesi gününe kadar beklemek istiyorum. çünkü dr. çok kötü bakıo alttan ultraon fln canım acıo olacak çocuk varsa onuda harap ediolar die düşünüorum?

ben dış gebelik geçirdim csnım dış gebelikte değerler bu kadar düşük olamaz benim adetin 21 gün geçtiğinde 4600 deydi. canını sıkma kimysal gebelik olabilir. yada stres yapmışsındır bişeyleri

Canım sen değerlerini alıp adam akıllı bir doktora görünmek için neden bekliyorsun anlamadım ben seni hala?

Bir aksilik varsa önlem alınır biliyorsun ..Sonra geç kalmış olabilirsin.

cnm özele gttim bunu diyen uzman doktor daha nereye gideyim moralim çok bozuldu :çok üzgünüm:

Sen dün, cuma günü test yaptırıcam diyordun demek yaptırmışsın..

Yalnız sen çok ağırdan alıyorsun bu işler öyle ağıra gelmez, bir sorun varsa brian önce önlem almak açısından iyi bir doktora gitmelisin.

canım benımde 5 gun gecmıstı adetım gecen hafta evde test yaptım evde cıft cızgı cıktı doktora gıttım hemen keseyı gormedıgını soyledı kan estı ıstedı pozıtıf cıktı ama cok yuksek 1887 cıktı bana da aynı seyı soyledı dıs gebelık olbaılır dedı 4 gun sonra ekrar gel dedı 4 gn sonra gıttıgımde gene keseyı goremedı ve degerın cok yuksek cıkmıstı sol yuurtalıktada bı tabaka goruyorum muhtemelen dıs gebelıkdedı cok agladım ılk bebegımıde dogumdan sonra kaybetmısım hemen kadın dogum hastanesıne sevk ıstedım orda daha detaylı ultrasonla bakılsın dıye ordakı doktor alttan ultrasonla baktı ve hersey normal kese gorunuyor degerınde cok yuksek degıl dedı ayrıca sol yumurtalıktada herhangı bırsey yok dedı yanı hemen canını sıkma banada o 4 gun zehır gectı baska bı dokt gır alttan ultrason ıste hemen sıkma canını sakın ol umarım bırsey yoktur bı doktora ınanma

cnm özele gttim bunu diyen uzman doktor daha nereye gideyim moralim çok bozuldu :çok üzgünüm:

eee ...:uhm:
Ne dedi yanii doktor o zaman? :uhm:
neymiş ne değilmiş???:uhm:
Ne yapılacakmış:uhm:

ne dedi 1-2 gün sonra tekrar gel mi dedi?:uhm: anlamadım ben neyse hayırlısı olsun

ayrıca dış gebelıkte kan testı cok nadır pozıtıf verıyormus yanı gec dollenme olabılır canım

moralini bozmak yerine gidip detaylı bir muayene olsan daha iyi değilmi yapılacak sey varsa gec kalma böyle seylerde günü gününe müdahale önemli tabiki yinede sen bilirsin

eee ...:uhm:
Ne dedi yanii doktor o zaman? :uhm:
neymiş ne değilmiş???:uhm:
Ne yapılacakmış:uhm:

ne dedi 1-2 gün sonra tekrar gel mi dedi?:uhm: anlamadım ben neyse hayırlısı olsun

cnm dediki dış gebelik olabilir kadın doğum aciline git dedi ama değerlerim düşükse onlarda göremezki yanlışmı düşünüyorum. çünkü bizim gelininkide öyle çıktı ilk başta çok düşüktü değerleri kaç defa gittler doktora en sonunda değerleri fırladı şimdi 12 haftalık hamile ve sağlıklı. ve çok acı çektiriyorlarmış doktorlar alttan bakıyorlarmış ultrasonda çok bastırıyorlarmış korkuttu beni. ben geçen sene düşük yaptım bunuda kaybetmek istemiyorum.:a015:

canım sen hiç moralini bozma benim 1 tane düşüğüm oldu benim bu kadar bile değildi değeri daha düşüktü. senin yumurtlama dönemin geç olmuştur. yani 2 gün sonra yine yaptır. bu iki katına çıkacaktır. sonra da o sonuçla beraber dr ne git eminim yükselecektir. 10 değerinden düşüklerde problem oluyor daha çok benim ise 2. 86 idi ama hamileydim yani problem vardı. o yüzden senin ki daha iyi olacaktır. sevgiyle kal. hayırlı olsun.

Hımm...
Sen biraz şey olmuşsun yani CADIARZU,bebeği kaybetmemek için doktora gitmeyi erteliyorsun .:uhm:

Yani değerlerim iyice yükselsin bebek kesinleşsin öyle giderim o zaman birşey olmaz bebeğe diyorsun gibi anladım ben..

Neyse bilemicem pek anlamam kimyasal gebelik vs olaylarından, öyle demişya ilk doktor..Umarım geç kalmazsın..

Hadi hayırlısı.

umarım dediğin gibi daha iyi olur böyle şeyler okudukça rahatlıyorum bi nebzede olsa

Muayeneyle bebek filan düşmez. Ultrason aletini vajinaya sokuyorlar (afedersiniz), bebek ise rahim içinde.
Karından bakılan ultrasonda çok bastrılıp acıdığını da ilk kez duyuyorum. Bunca zamandır doktora giderim, hamilelik öncesi ve sonrası. Hatta ultrasonla kadın hastalıkları dışında böbrek, bilek vs gibi bölgelerden de tetkik yaptırdım. Hiç acımadı, alttan da karından da. Eninde sonunda doktora gideceksiniz. Ya gerçekten dış gebelik varsa, hayatınızı tehlikeye atmaya değer mi? Doktor bu, bu akdar korkacak ne var ki?

buna biraz doktordan korkma demeyelimde (çünkü ben düşük yaptıktan sonra içimi temizlerken neler çektiğimi bi allah bilio birde ben. onu yaşadığım için bunlar bana çerez kalır) buna bi tür kendimle korkum diyelim yani ya kimyaal olursa yada değerlerim düşerse korkum bu diyelim hı?:sm_confused:

Birbirini korkutan kadınlara öyle kızıyorum ki. O sizi korkutan kişiye selam söyleyin, ilk muayene olan o değil. Ne geçiyorsa eline yok yere korkutarak. Siz korkup doktora geç gittiniz diye bir kanama filan olur kan kaybı yaşarsanız vebalini nasıl ödeyecek?

Anladım canım, gene de sen doktora git. Allah korusun he rihtimali düşün. Hem bebeğin yerli yerindeyse bir an önce rahatlamış olursun.

bence sen kan testini tekrarla bu kadar düşük değerle hamilelik olsa bile görünmez değerlerden takip edilmesi gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…