Arkadaşlar Ilk Doktor Muayeneniz Nasil Oluyo

XIXBXIXARU

benim tatlımı tatlı kızım
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
522
3
ARKADAŞLAR İLK DOKTOR KONTROLÜ NASIL OLUYO ALTTANMI BAKIYOLAR YOKSA KARINDANMI ÇOK MERAK EDİYORUM BİDE İLK GİTTİĞİNİZDE NE DİYOLAR NASIL OLUYOR YAZARMISINIZ Bİ SORUM DAHA OLACAK NASIL BESLENİYORSUNUZ BEN VEJETERYANIM ET BALIK TAVUK HİÇ YİYEMİYORUM NAPACAM BİLMİYORUM ONLARA EŞ DEĞER GIDALAR NELER YAZARMISINIZ ÖPTÜM SİZLERİ... :))))şutarafagitti

bende 7 haftalık hamileydim ve karnımdan baktı beslenme konusuna gelince bende et yemiyorum ama zaten ek vitaminler veriyo doktor bide bol sebze meyve yersende olur

bende 7 haftalık hamileydim ve karnımdan baktı beslenme konusuna gelince bende et yemiyorum ama zaten ek vitaminler veriyo doktor bide bol sebze meyve yersende olur

ÇOK SAOL CANIM BENDE KENDİ HESAPLARIMA GÖRE 4 HAFTA 2 GÜNLÜK HAMİLEYİM AMA CANIM BİŞEY İSTTEMİYO HAYIRLISI OLSUN

canım ılk doktorda kontrolunde bısey yokk kan tahlılı yapılıyo daha sonra gebelık kesesıne bakıyolar vajınal veya norml ultrasanla bask bısey yok

bak benden san tavsıye

--------------------------------------------------------------------------------

oncelıllkle cok az yıyıp sık sık yemlısınız bır kıbrıt kutusunda fazla peynıor yemelısınız sabahları guzelce bır yumurta eger yumurta yıyemıyosanız yumurtanın yerını tutması ıcın kesınlıkle 9 tane zeytın yıyınız 9 tane zeytın bı yumurta vıtamını ozlellıgını tasıyor gunde bır bardak sut ve bı kase yogurt ıcmelısın egr sut veya normal yogurt agır gelıyosa bıle meyvelı yogurtlar var kızlar kesınlıkle onlardan yemlısınız gunde en az 4 porsıyon meyve tuketmelısınız et suyu bebegın ılk 3 ay gelısmı cıın cok ııı haslanmıs et ve suyu beyın gelsımınde buyuk olcude rol alıyo kırmızı et balık ve beyaz et bunlar bebeguıbnız gelısımı ıcın ve beyını ıcın cok cok onemlı helde balık omega3 ılk uc ayda beyın geklıstıgı ıcın bunlar haftada en az 2-3 kez tuketmelısınız bıde tahıllar var kızlar baklagıller cok ııı mevsım sebzelerını cok ıı tuketmelısınız hem sızın saglıgınız acısındabn hemde bebek ıcın cok ııı bebegınızın kılo alması ıcın bol bol muz tuketınn kızlar bu saydıklarımı yıyemıyosanız bıleee bebegınızı dusunerekten yıyın kolay degıl ıcınızde bı canlı tasıyosunuz unutmayınn onun saglıgından sız sorumlusunuz bıraz fedakarlık yaprak azda olsa yıyın saglıklı ve tatlı bebıslser dunyay getıren anne adaylarıı dualarım sızlerele

Canım bende 6 haftalık hamileyken ilk kontrole gittiğimde karından ultrosonla dış gebelik olup olmadığına, plesentanın yerine baktılar. ondan 1-2 hafta sonrada kan ve idrar testi yaptırdım. 11-14 haftaları arasında ikili tarama testi yapıyorlar ama ben hiç kimseye bunu yaptırmalarını tavsiye etmem. kafa karıştırmaktan başka bi işe yaramıyor çünkü. öyle işte... :)myflowers'ın dediklerine aynen katılıyorum. . eğer folik asite başlamadıysan ona da bir an evvel başla derim. annenin ilk 3 ay folik asit ihtiyacı 2 katına çıkıyor ve folik asit bebeğin omirilik gelişimi için çok faydalı. bazı doktorlar folik asitin ek olarak alınmasını tavsiye etmiyor, zaten yeşil yapraklı sebzelerde ve baklad-gillerde bol miktarda olduğunu söylüyorlar ama yinede ek olarak almanda fayda var. zaten fazlası idrar yoluyla dışarı atılıyor.( fazla mal göz çıkarmaz hesabı :)) şimdilik sana tavsiyelerim bunlar arkadaşım. umarım hepimiz sağlıklı bebekler dünyaya getiririz

ARKADAŞLAR İLK DOKTOR KONTROLÜ NASIL OLUYO ALTTANMI BAKIYOLAR YOKSA KARINDANMI ÇOK MERAK EDİYORUM BİDE İLK GİTTİĞİNİZDE NE DİYOLAR NASIL OLUYOR YAZARMISINIZ Bİ SORUM DAHA OLACAK NASIL BESLENİYORSUNUZ BEN VEJETERYANIM ET BALIK TAVUK HİÇ YİYEMİYORUM NAPACAM BİLMİYORUM ONLARA EŞ DEĞER GIDALAR NELER YAZARMISINIZ ÖPTÜM SİZLERİ... :))))şutarafagitti
,

benim ilk kontrolum vajinal ultrason ile hemilelik kesesinin görünmesiydi.
11. haftaya kadar doktorum vajinal ultrason kullandı.
daha sonra normal ultrasona döndük.
şimdi karından bakılıyo.
benim doktorum 2 haftada bir kontrole çağırıyor, 4 haftada bir giden arkadaşlarımda var.
kontrollerin en sevdiğim yanı ultrasonla bebişi izlemek:)
keşke evdede öyle bir teknoloji olsa hep izlesem:)
11-14'te ikili test, 16-18'de üçlü test yapılıyo.
evet ikili test kafa karıştırıyo test sonucu üzücü bile çıksa zaten kesin değil üçlü testi beklicez diyolar e o zaman ikili neden yapılıyo???
hadi bakalım bebişi görmeye başlayınca duyguların katlanacak, gerçekten hamile olduğuna daha fazla inanacaksın:)
bu güzel duyguları isteyen herkesin yaşaması dileğiylee:)

ben test yaptırdıgımda 6 haftalık hamileydim doktora gittiğimde 8 haftalıktım...doktorum bana tam zamanında gelmişsin bebeği ve kalp atısını duyarız dedi...ultrasyonla baktı...onun dısında 4 haftada bir gidiyoruz...inşallah hepimizin bebişi sağlıklı dogar...

Benim Ilk Gebelikte Hep Alttan Baktilar Bu 2. Gebeliğim Bunda Da Karindan Bakiyo Ilk Gebelik Problemliydi. Eğer Karindan Göremezse Alttan Bakiyolar.

ÇOK SAOL CANIM BENDE KENDİ HESAPLARIMA GÖRE 4 HAFTA 2 GÜNLÜK HAMİLEYİM AMA CANIM BİŞEY İSTTEMİYO HAYIRLISI OLSUN

merhaba,
beni hatırladın mı?geçen aylarda görüşüyoduk hatta bi arkadaş daha vardı izmirden,sonunda hamile kalmayı başardık bende hamileyimmm:)):hooray::nazar::nazar::nazar:

bende bugün başlayacam ilk doktor muayeneme.geçen hafta ilk testimi yaptırmıştım değer düşük çıkmıştı doktor daha iyi anlayabilmek için bir kan testi daha istedi onu tekrardan yaptırdım.eğer keseyi net göremezse alttan bakıyormuş.araştırdım onun hiç bir sakıncası yokmuş bakalım hayırlısı...yerimseniben

selam canım ben bugün gittim doktora alttan bakmak istemiyorum dedi oradan bakılırsa kesin gözüküyomuş kese ama tercih etmedi
ultrasonla baktı ve minik kesecik göründüüüüüüüüüüüü:))))

nasıl olur ibiaru sen benden önce hamile kaldın canım
ben bugün 4hafta 4 günlüğüm ben mi yanlış hatırlıyorum canım...

karnından bebeğin kalp atışlarını göremezse,veya boş gebelik,dış gebelik gibi sorunlar olursa alttan bakıyorlar.onun haricinde herşey normalse karnından bakmaları yeterli oluyor.benim ilk bebeğim de kanama geliyordu ve bebeğin kalp atışlarını göremedi,alttan baktı o zaman kanama daha da arttı bebeklerin yerini oynatmış,kocaman ultrasyon çubuğunu soktu.kürtaj yapayım dedi bende hayır ben buraya kürtaja gelmedim dedim.2 gün sonra ikiz bebeklerimi düşürdüm.biri canlanmış diğeri canlanmamıştı.çok mecbur kalmadıktan sonra tavsiyem alttan baktırmamandır.

merhaba,
beni hatırladın mı?geçen aylarda görüşüyoduk hatta bi arkadaş daha vardı izmirden,sonunda hamile kalmayı başardık bende hamileyimmm:)):hooray::nazar::nazar::nazar:

Ay Fundacım ben şimdi gördüm hamile olduğunu,takip ediyordum yazıları,inan çok sevindim ya,hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah:) nasıl oldu ya,taktik versene birazsırnaşık şey :1rolleyes:

Canım bence bu doktoruna göre değişebiliyp. Ben de ilk gittiğimde bana da alttn bakcaktı ama ben kortuğum için baktıramamaıştım. Bünyem zayıf olduğu için normal gözükür herşey demişti be dediği gibi de olmuştu. Dediğim gibi doktoruna göre değişiyor bence bu olay .

X