Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

peki evde hiç iş yapanınız yokmu ya... ben sabah kalktığımda üsttende olsa süpürüyorum... hergün balkon yıkıyorum... az önce azda olsa ütü yaptım... ay yapmasammı acaba.... öyle ağır işler yapmıyorum ama yinede teirgin oldum şimdi... yapmayayım demi artık bende...

valla canım ben pek bi iş yapmıyorum. arada üstten süşürüp siliyorum o kadar. benim daha önce iki düşüğüm var o yüzden hamile kaldığımdan beri pek bişeye dokundurmuyor eşim.yemek yapmaya yeni yeni başladım. bulaşık makinesini bilem eşim boşaltıyor diyebilirim:nazar: tam tembel oıldum yanikaydirigubbakcemile3

canımmmm hoşgeldin. nasılsın ? nasıl gidiyor özlüyoz seni ya:gitme:

Geçen gece gezmeye gittik o geceden beri her geçen gün ağırlaştım.Yarın inşallah geri kalan bütün alışverişlerimi bitireceğim ve bir daha kolay kolay çıkmayacağım.Hymarry den beri iyice korktum.Kıyafetleri yıkamam için erken mi kızlar?Bebek kıyafetlerini ne ile yıkadınız?Sabun tozumu bebe deterjanlarıyla mı?Hamile bir arkadaşım var,Kullanılmamış şeyi yıkamak ne saçma diyor?Ben yıkanması gerektiğini düşünüyorum.Yıllar sonra gelen bebeklerim için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum ama bazen korkuyorum çok meraklı olmaktan.Annem abartma kızım bu kadar sen sağlıkla alda kucağına diyor.Ben inş. vaktinde doğurursam hastaneye gelenlere bebek kurabiyesi ve lohusa şerbeti vermeyi düşünüyorum.Hastane odamızda süslenecek.Anı defteride hazırladık altın yastığımızla beraber takım.Mevlütte de bebek şekeri vereceğim.Dün oğluşumun mevlüt kıyafetini aldım.Yarın kızımınkini alacağım inş.Wayv'im mothercarede var gelinlikler gördün mü kız?Kızıma onu alacağım mevlüt için.

selam kaawacığımm naıslısn...canbebek ben hiç iş yapmıyorum.. allahtan annem bende ve suyuma kadar getiriyorr..çünkü ben 8 haftalık falan hamileydim.sabbah kalktım temizlik yaptımm.akşamına dra.. doktor bana dediki yasak sana çünkü bebeğin kesesinde kanama var tamam dedimm.akıllanmadım. 13. haftadayım eşim evde yok diye yapayım dedim o olsa izin vermezz..bir hafta sancı çektim eşime belli etmedim.. ama bir perşembe günü beni iş yerinde patlak verdi ve düşük tehlikesiyle hastaneye kaldırıldımmm..ve yatışoyatışş.. hele kızlar elektrik süpürgesini sakın açmayın o vücuda fazla akım veriyormuşş..

canımmmm hoşgeldin. nasılsın ? nasıl gidiyor özlüyoz seni ya:gitme:[/QUOTE]

Ah wavy'im bende çok özledim sizi çokopuyorumnanaktan Bir fırsat bulunca giriyorum işte.bir müddet daha böyle olacak.Sen anlat nasılsın,Teyzesinin minnoşları nasıl?Ağırlaşıyorum wavy'im hep ya,çok yoruluyorum.Hep otursam iyi,Ye yat..Kız çok acıkıyorum bide..Kilo almamda hızlandı.Ayaklarımda şişiyor.Birde benim kalbim çok çarpıyor ...Varmı kızlar sizde de bu şikayetler?

Geçen gece gezmeye gittik o geceden beri her geçen gün ağırlaştım.Yarın inşallah geri kalan bütün alışverişlerimi bitireceğim ve bir daha kolay kolay çıkmayacağım.Hymarry den beri iyice korktum.Kıyafetleri yıkamam için erken mi kızlar?Bebek kıyafetlerini ne ile yıkadınız?Sabun tozumu bebe deterjanlarıyla mı?Hamile bir arkadaşım var,Kullanılmamış şeyi yıkamak ne saçma diyor?Ben yıkanması gerektiğini düşünüyorum.Yıllar sonra gelen bebeklerim için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum ama bazen korkuyorum çok meraklı olmaktan.Annem abartma kızım bu kadar sen sağlıkla alda kucağına diyor.Ben inş. vaktinde doğurursam hastaneye gelenlere bebek kurabiyesi ve lohusa şerbeti vermeyi düşünüyorum.Hastane odamızda süslenecek.Anı defteride hazırladık altın yastığımızla beraber takım.Mevlütte de bebek şekeri vereceğim.Dün oğluşumun mevlüt kıyafetini aldım.Yarın kızımınkini alacağım inş.Wayv'im mothercarede var gelinlikler gördün mü kız?Kızıma onu alacağım mevlüt için.

canımm valla eğer yıkadıklarını yerleştireceğin yer hazırsa yıka derim sonunda enişnde sonunda yıkan acak bunlar. kendini iyi hissederken elinden gelirken yapmak en iyisi bence. bu arada yıkama diyen arkadaşına da kulak asma sonuçta bunlar tekstil ürünleri kalite kontrolde mağazada hangi şartlarda bize geldiğini bilemezsin kim bilir askıdan kaç kez düşüyordur yere. bebişlerimiz kolunu falan emdiğinde hiç değilse içimiz rahat eder canım benim. deterjana gelince ben çocuklar için olan deterjanlardan almayı düşünüytorum. normalde kullandığımız markalar ama çocuk için olanları ytani. yumuşatıcı olarakta ben yıllardır bingosoft beyazından kullanıyorum o bebekler için zaten. kokusu çok hafif ve yumuşacık yapıytor..

gelinliğe gelince ben görmedim onu yaa:gitme:bende mevlüt için bakıyom arada ama hiç bişey bulamadım gözüme hitap eden:umursamaz:

yaaa o kıyafetler yıkanmadan mikrobu ölmeden giydirilirmi yaa.. boş ver canım yıkaa.. bu arada deterjan konusundad ben ariel kullanıyorum onla yıkadımm. benim nisanda doğum yapan bir arkadaşım var.. dediki alıştırma bizde yıkadıkk

canımmmm hoşgeldin. nasılsın ? nasıl gidiyor özlüyoz seni ya:gitme:

Ah wavy'im bende çok özledim sizi çokopuyorumnanaktan Bir fırsat bulunca giriyorum işte.bir müddet daha böyle olacak.Sen anlat nasılsın,Teyzesinin minnoşları nasıl?Ağırlaşıyorum wavy'im hep ya,çok yoruluyorum.Hep otursam iyi,Ye yat..Kız çok acıkıyorum bide..Kilo almamda hızlandı.Ayaklarımda şişiyor.Birde benim kalbim çok çarpıyor ...Varmı kızlar sizde de bu şikayetler?[/QUOTE]

iyiler teyzeleriopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan bende ağırlaşıyoım odadan odaya geçsem solukj soluğa kalıyomkafamçokkarıştıbende bu sabah tartıldım ve şoka ghirdim nasıl oldu anlamadım yaaa iki kilo daha almışım acep bebeişler ağırlaşıyorda ondan mı kilo alıyoz bu hızla giderse ben 100 kilo olurum:kedi: bu arada benimde ayaklarım şişmeye başladı ve çarpıntı bende de oluyor ben kullandığım troit ilacından sanıyordum dr olabilir demişti. demekki bu haftalarda normal bu çarpıntılar..

Ben başlayayım o zaman artık yıkamaya?Bebek deterjanı alayım yumuşatıcı kullanmak sakıncalı olur mu ki wavy'im?Geçen doktor konuşuyordu tv de.Kullanmayın onları durulanmıyor o kalıyor teninizde kansorojen etki yapıyor dedi?:uhm: başka ne gerekli kızlar hastane çantamıza neler koyalım.Her geçen gün ağırlaştığım için alışveriş işimi bitireceğim.Aklıma gelmeyen varsa söyleyin yarın bakayım?Neler gerekli bize.Birde ben lohusa şerbeti yapacağım ya.Onu önceden yapıp derin dondurucuda tutsam bir şey olmaz değil mi?

dalinin bebek deterjanı var... annem bazılarını onunla yıkamış...mis gibi kokuyorlar...

Ben başlayayım o zaman artık yıkamaya?Bebek deterjanı alayım yumuşatıcı kullanmak sakıncalı olur mu ki wavy'im?Geçen doktor konuşuyordu tv de.Kullanmayın onları durulanmıyor o kalıyor teninizde kansorojen etki yapıyor dedi?:uhm: başka ne gerekli kızlar hastane çantamıza neler koyalım.Her geçen gün ağırlaştığım için alışveriş işimi bitireceğim.Aklıma gelmeyen varsa söyleyin yarın bakayım?Neler gerekli bize.Birde ben lohusa şerbeti yapacağım ya.Onu önceden yapıp derin dondurucuda tutsam bir şey olmaz değil mi?

hımm bunu duymamıştım canım benim. ama bebekler için ürettiklerine göre v ardır bi bildikleri ya. sırf deterjanlada sert olur gibi geliyor. hele havluları battaniyelerinde kesin kullanılmalı diye düşünüyoruım ama bu benim görüşüm tabi canım benim. için rahat etmeyecekse kullanma. bide kaswam ben şundan yanayım. mesela çok pimpirikli anneler vardır ben öyle olmak istemiyorum yani ne kadar hassas yaklaşırsam o kadar hassas olup beni uğraştırırlar diye düşünüyorum.

ayy ben lahusa şerbetini bilem burda duydum canım. dondurucuda bekletme olayı beni aşar:kedi:

Kızlar ben hiçbir iş yapmıyorum hemde transfer gününden beri...annem,kardeşim,eşim sağolsunlar yemeğimi suyumu önüme getiriyolar haklarını nasıl ödicem bilmiyorum,birde haftada bir temizlikçi geliyor...Bütün gün ayaklarımı uzatıp oturuyorum o yüzden tam 12 kilo aldım şu ana kadar,anlaşılan çoğumuz evde hep aynı şeylerle geçiriyoruz günümüzü.....Bu arada ben bebek alışverişlerimi tamamlamadım çoookk eksiğim var ama 26. haftayı bekliyorum,eşimin eline vericem listeyi gitsin alsın artık sonrada yıkarız ütüleriz diye düşünüyorum Rabbim izin verirse tabi...28.haftadan sonrada oda,ana kucağı falan bakar gidip eşim...

selam kızlar,,,
bende baslamadım daha hazırlıklara,baslayım bariii,,,
bebek cıcılerının yıkanması taraftarıyım,kalıntı boya maddelerı oluyor,ve turlu turlu eller degıyor,,,kıyamam ben onlara,,,:emir_bebek:

bende hıc ıs yapmıyorum,,sadece kendımıze kadar basıt yemekler,,,
koca gun hep aynı seyler,,ben bol bol fılm ızlıyorum ınt.dızılerım var,,,bırde boncuk ıslıyorum ortulere havlulara,,,az kaldı allahın ıznıyle,,,

valla bizi hamilelik değilde hareketsizlik şişko yapacak sanırım. ay bütün gün yat yat nereye kadar yaww. valla bazen ruhum daralıyor. yapacakta bişey yok:KK43:(

iyiler teyzeleriopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan bende ağırlaşıyoım odadan odaya geçsem solukj soluğa kalıyomkafamçokkarıştıbende bu sabah tartıldım ve şoka ghirdim nasıl oldu anlamadım yaaa iki kilo daha almışım acep bebeişler ağırlaşıyorda ondan mı kilo alıyoz bu hızla giderse ben 100 kilo olurum:kedi: bu arada benimde ayaklarım şişmeye başladı ve çarpıntı bende de oluyor ben kullandığım troit ilacından sanıyordum dr olabilir demişti. demekki bu haftalarda normal bu çarpıntılar..[/QUOTE]

Senin gene kilo alma hakkın benim gibi değil wavy.Ben zaten kiloluyum.Aslında yalnız kalsam biraz daha dikkatli davranacağım ama misafirim var yedikçe yiyoruz maşallah:eek:klava:Çarpıntı normal demek ki?tansiyon problemimde yok ama...

Senin gene kilo alma hakkın benim gibi değil wavy.Ben zaten kiloluyum.Aslında yalnız kalsam biraz daha dikkatli davranacağım ama misafirim var yedikçe yiyoruz maşallah:eek:klava:Çarpıntı normal demek ki?tansiyon problemimde yok ama...

aman boşver canım ya iştahın varken ye giştsin. bebeişlerimize kavuşunca ağız tadı ile yemek yemeye fırsat bulamıcaz. dün arkadaşlarla bi arkadaşa davetliydik. birlikte gittiğimiz arkadaşların bi oğlu var 2 ylık ay görmen lazım kız azına bi lokma bişey atamadı bi bardak çayı iki saatte içti. bizde bundan iki tane olacak valal yiyin garikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

geldim geldim wavy'im kaçma kız zaten duramıyorum şunun başında Valla doğru diyorsun değil mi?Bıdıkalrın peşinde koşmaktan gidecek kilolar inş....:lepi:

X