Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

selam arkadaşlar rahim ağzını ölçümünü ultrsondanmı baktılar ?? bende merak etmeye başladım dikişliyim benimde bebişler kafaları aşada vuruyorlar böyle zonkluyor vallaa

genelde rahımagzı uzunluğıu ultrasonda bellı oluyo...............doktora sor canım...........tabı bebışlrer buyudu ondandır..............

ya bana dr um bebişlerimin kilosunu söylemiyor. o an benimde aklıma delmiyor.. o ultrason kağıdında yazıyormu acaba? birde rahim uzunluğu falan diyor.. bundanda hiç bahsetmedi.. acaba bu haftalardan sonramı bahsedecek.. belkide ultrasona bakarken ölçüyor, problem olmadığı için bana birşey demiyor..

canbebek bakıyodur onemlı olmadığı için solemıyodur ama aslında sölemelı sen unutma sor...............

bugün doktor günümüz kızlarrrrr opuyorumnanaktan bıcırıklarımı görücem inş.. bakalım napiolar içerdeee

ben de şimdi geldim doktordan..çok komikti..kıpır kıpırlar valla..kolları bacakları baya belli artık..çok tatlılar..Allah'ım korusun bebeklerimizi.. :Saruboceq:

selam arkadaşlar rahim ağzını ölçümünü ultrsondanmı baktılar ?? bende merak etmeye başladım dikişliyim benimde bebişler kafaları aşada vuruyorlar böyle zonkluyor vallaa

benim geçen hafta baktı doktor,evet canım ultrasonla baktı.. 4,5 cm olduğunu ve gayet normal olduğunu söyledi..muhtemelen senin doktorun da bakıyordur ama herşey yolunda diye söylemiyordur..sen merak ediyorsan sor bakalım doktoruna.. opuyorumnanaktan

ya bana dr um bebişlerimin kilosunu söylemiyor. o an benimde aklıma delmiyor.. o ultrason kağıdında yazıyormu acaba? birde rahim uzunluğu falan diyor.. bundanda hiç bahsetmedi.. acaba bu haftalardan sonramı bahsedecek.. belkide ultrasona bakarken ölçüyor, problem olmadığı için bana birşey demiyor..

benim için kilo olayı sanırım henüz çok ama çok erken ama boyunu söylüyor doktorumuz her defasında..ikisi de yaklaşık 4 cm boyundalar ve kıpır kıpırlar..çok komiklerdi,sanki dans ediyorlar..çok heyecanlandım yaa inanılır gibi değil..gel de Allah'ın varlığına ve büyüklüğüne inanma :Saruboceq: Rabbim sana şükürler olsun..

selam kızlar nasılsınız bakalım. biz iyiyizz. kızlarr bugünlerinizin kıymetini bilin . doğduktan sonraa çok ama çok yorucu oluyor şimdidern enerji toplayın derimm bol bol. geceleri uyku yok bana anca sabahları 3 saat falan uyuyorum. ama çok güzell duygu anne olmak . hayırlısı ile sağlıkla almanızı diliyorum bebeklerinizi kollarınıza.

vallaha da gezdim geldiimm,
kendime bir çift daha lohusa gecelik sabahlık takımı aldım,
kız kardeşimin nikahı yakın onun işleri vardı belediylerde bilmem nelerde onları halletti ona şöferlik yaptımkaydirigubbakcemile3
alıntılarımla konuya damlayayım baari

bak sen ya..................gezentı yapcan yanı...................gezerken capon çınlı bulursa nolcek kız...............neyse...........bakalım doğunca gorcez.............bıcırıkları..................
o kadar çin-çan-çona gitmezler herhalde,
biraz analarına,biraz babalarına benzerlerse ağızlarının tadını bilirlerrkaydirigubbakcemile3
ya hymary canım sıraya koysna su ıkız annelerını kım ne zman doğurcak..................bırakıp gıtceksınız yavas yavas sırayla............................yenıler kımler ya..........bı canan var baska...............
canım listeyi bile zar-zor beceriyorumibirini kaydetmesek millet alınıyor,bir de sıraya mı koyucam anaaaammafoldumben
ama denerim bakayım müsait bir zamanda..
marinkap balık yağı hapı kullanan arkadaşlar.........................

bende aldım bu haptan.. günde kaç tane alıyorsunuz hapı? prospektüsünde günde 3 defa 2-3 tablet alın diyor.. kafam karıştı sizde öylemi kullanıyorsunuz?
arkadaşlar açıkça izah etmişler,
ben de günde birden fazla alnını hiç duymadım,nitekim ben de bir tane alıyorumm,
günde 2-3 alırsak balina gibi olabilirz zannımcakaydirigubbakcemile3
5-6 kısı ard arda dogurucaz allahın ıznıyle,,,ben cmt.gıttım doktora,,,23 cm.400 er gr.cıktılar,,ama bu gr.pek net olmayabılıyor,,rahım agzı uzunlugunuzu bılıyormusunuz,,,
maşallah canım bebiklerineee,zaten ufak oldukları için tabiki grmlarda oynamalar olabilir,,
rahim ağzı uzunluğunu her gittiğimizde ölçüyormuş doktrorlar da,bir sorun olmayınca dile getirmiyorlarmış,
benim şimdiye kadar hep 4 cm.in üzerindeydi,bu son randevumuzda 3.5 gibiydi,bu hafatalra göre gayet iyi demişti doktorum,üstelik ikisinin de kafaları kasıklarıa dayanmış vaziyette..
canım yaklaşık 23-24.haftaya kadar kiloları değil boyları ölçülüyor,kiloları pek dile getirilmiyor sorulmadıkça,
o haftalardan sonra da boyları tam söylenmiyor,kilolarına bakılıyor,ilerde göreceksin bu farkı...
selam kızlar nasılsınız bakalım. biz iyiyizz. kızlarr bugünlerinizin kıymetini bilin . doğduktan sonraa çok ama çok yorucu oluyor şimdidern enerji toplayın derimm bol bol. geceleri uyku yok bana anca sabahları 3 saat falan uyuyorum. ama çok güzell duygu anne olmak . hayırlısı ile sağlıkla almanızı diliyorum bebeklerinizi kollarınıza.
delikafadulden anaaaaaaaaaa açelyam da gelmişş,taze anneeemmizzz,
ay zordur eminimm,Allah kolaylık versin,ama yavruların sağlıklı ya,Allaha şükür canımm,,
iki kızını da öp benim içiinna.s.:nazar:

yyaaaaww kızlar ben wavyciğime cepten ulaşamıyorum,kapalııı:sm_confused:
bugün de takılmadı burayaaa,merak ediyoruumm..

benim bugün ağrım var kalktığımda karnımın altından bebeğim düşecek gibi ağrıyor :gitme: otururkende ağrıyor karnımın alt kısmı aksıklarım bebeğimin biri altta yan yatıyor ondan herhalde :gitme:

benim bugün ağrım var kalktığımda karnımın altından bebeğim düşecek gibi ağrıyor :gitme: otururkende ağrıyor karnımın alt kısmı aksıklarım bebeğimin biri altta yan yatıyor ondan herhalde :gitme:

:sm_confused: canım geçmiş olsuuunn,
benim de yaklaşık senin haftalarında böyle ranza gibilerdi,bir de artık o haftalardan itibaren hızla kilo almaya başlıyorlar,her ikisi üstüsteiyice ağırlık yapmaya başlamıştı,son gittiğimde artık kafaları rahmime dayanmış durumdalar,artık bu büyüklükle değiştiremezler de pozisyonlarını dedi doktorum..
ama söylediğin düşecek gibi hissi ne kadar psikolojik ne kadar gerçek bunu ancak doktorun görebilir canım,
ne desem,ağrın devam ederse bir doktora görünsen de rahim boyunu falan da ölçseler demi,için rahat eder,
sen de ben gibi ayda bir görünüyorsun dimi,ne kadar oldu en son doktora gitmyeli canım?

:sm_confused: canım geçmiş olsuuunn,
benim de yaklaşık senin haftalarında böyle ranza gibilerdi,bir de artık o haftalardan itibaren hızla kilo almaya başlıyorlar,her ikisi üstüsteiyice ağırlık yapmaya başlamıştı,son gittiğimde artık kafaları rahmime dayanmış durumdalar,artık bu büyüklükle değiştiremezler de pozisyonlarını dedi doktorum..
ama söylediğin düşecek gibi hissi ne kadar psikolojik ne kadar gerçek bunu ancak doktorun görebilir canım,
ne desem,ağrın devam ederse bir doktora görünsen de rahim boyunu falan da ölçseler demi,için rahat eder,
sen de ben gibi ayda bir görünüyorsun dimi,ne kadar oldu en son doktora gitmyeli canım?

Hymarry cim ben pazartesi gitmiştim dr ye bir hafta oluyor bu cumartesi tekrar gidicem inşallah. rahim boyunu hiç ölçmediler dedim ultrasonla ölçülüyomuş diye dr ikizde bu mümkün değil dedi ya ölçmek istemdi yada tam uzman değildi. ayağa kalkınca müthiç bi ağırlık iniyor aşağı sanki otururkende var zaten. dediğin gibi büyüdükleri için oluyorsa rahatlıycam ama insan evham oluyor böylede. birisi yan yatıyor zaten altta biriside sağ tarafta ..

saolasın cevabın için canım..

Hymarry cim ben pazartesi gitmiştim dr ye bir hafta oluyor bu cumartesi tekrar gidicem inşallah. rahim boyunu hiç ölçmediler dedim ultrasonla ölçülüyomuş diye dr ikizde bu mümkün değil dedi ya ölçmek istemdi yada tam uzman değildi. ayağa kalkınca müthiç bi ağırlık iniyor aşağı sanki otururkende var zaten. dediğin gibi büyüdükleri için oluyorsa rahatlıycam ama insan evham oluyor böylede. birisi yan yatıyor zaten altta biriside sağ tarafta ..

saolasın cevabın için canım..

rahim boyunu doktorlar hemen ütten bile ölçüyorlar aslında canım,ne demek ikizlerde mümkün değil:eek:lmaz:
neyse olsun ama eğer aşağıda olsaydı söylerlerdi sanırım,
sen dışardan yandan baktığında karnında göbeğinde aşağı doğru bir düşme farkediyormusn bir bakarmısın canımm?
Şimdi evham desem de Allah korusun bişey çıkverse çok üzülürüm,
ama gerçekten gün be gün ağırlaşıyorsun bu günlerden sonra,bunu hep yaz bir kenara canım..

pamuk geçmiş olsun.. ahh ahhh.. gün geçtikçe şikayetlerde değişiyorr.. bendede bel ağrısı var..bu arada ben bugün çok hafif hissediyorum kendimi..neden acaba.. yani sanki hamile değilim gibii.

rahim boyunu doktorlar hemen ütten bile ölçüyorlar aslında canım,ne demek ikizlerde mümkün değil:eek:lmaz:
neyse olsun ama eğer aşağıda olsaydı söylerlerdi sanırım,
sen dışardan yandan baktığında karnında göbeğinde aşağı doğru bir düşme farkediyormusn bir bakarmısın canımm?
Şimdi evham desem de Allah korusun bişey çıkverse çok üzülürüm,
ama gerçekten gün be gün ağırlaşıyorsun bu günlerden sonra,bunu hep yaz bir kenara canım..

canım ya baktım şimdi aynada sanki göbeğim dik dururdu hep şimdi biraz aşağı inmiş gibi geldi .sertlik var aşağıya doğru .. biraz daha devam ederse ağrım gidiyim acile olmassa

Hymarry cim ve bebiş istiyoruz canım çok saolun.. gidip biraz yatıyım ben en iyisi..

wavy cimde sevinçle gelir inşallah düzelmiştir morali..

hepiniz bebeklerinizle birlikte Allaha emanetsini hepimizi Rabbim korusun şekerler..

canım benim vajınada ve bacak aranda agrıyla beraber baskı hıssedıyorsan hıc ıhmal etme,,,bazen bebeklerden bırı yerını degıstırıp rahım agzına baskı yapabılıyor,,,ben 2 hafta once bu yuzden hasdtanede yattım,ılaclarla,serumla yerını degıstırmesını bekledık yoksa dıkıs atılacaktı,,,yaptıkları baskı rahım agzını esnetıyor esneyen rahım agzı kısalıyor benım 2.5 olmustu cekınce kafasını cok sukur 3 e cıktı yıne rahım uzunlugum,,,sımdı hep yatıyorum,,,cok bol su dedı doktor erken dogumu onler,,ıdrar enfeksıyonunu yok eder,catlamaları en aza ındırır,bebısler daha saglıklı olur,vs.vs.3 lt,kesın ıceceksın dedı bana,,,opuyorumnanaktan

çok şükür geldiikk kızlarr,,bebişlerim kıpır kıpırlar maşşallahh hele kızımm hele kızımm dur durak bilmiooo o çok tekmeleyende kızımmış zatenn yaramaaz cadııı kaydirigubbakcemile3 dr um herşeyin yolunda olduğunu söledi yarımşar kilo benim veletler yani normal bebek gelişimi gibiymiş gelişimleriii opuyorumnanaktan onun dışında yarın bi kan idrar tahlili falan istedi kan durumuma bakıcakmış böle kızlar iştee.... ay minnoşlarımı sağ salim gördüm yaaa yetti bana...opuyorumnanaktan bu arada kilo alımımın da çok çok ii olduğunu ve sadece bebkleri beslediğimi söledi 6.ayın içindeyiz ve toplam sadec 4 kilo aldıkk onlarda zaten bebklerinmişşş....

Son düzenleme:
X