Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

nerdeyse bırbucuk aydır tatlı ve cesıtlerını yıyemıyorum.............hep eksı acı..............gercı daha ıyı sekerım cıkmaz belkım az kılo alırım...............onun ıçın senın adın benı etkılemıyo ama tatlı sevenlerın vay halıne

günaydın arkadaşlar benim bulantım ilk defa bu gece saat 5 de başladı ne fena bişeymiş bu kusmak kızlar ne kadar sürecek bu bulantı bende sevinmiştim 8 hafta geçti heralde ben bulanmıcam diye

hoşgeldin aramıza :) ne zaman geçeceği senin bünyene göre değişiyor tatlım. benim bi başlamıştı ilk aydan 4. ay sonuna kadar geçmemişti hep çıakrmıştım sonra az geçer gibi oldu ama tekrar geldi sonrasında hatta herkes diyorduki cinsiyetlerini bilmediğimiz için kız doğurucan saçları çıkıyo ondandır :) sonuç olarak öylede değilmiş erkeklermiş ama bulantılarım hala geçmedi tam olarak çıkarmasamda şimdi hep bulantı halindeyim ara araa yine çıkarıyorum bile.. ama seninki inşalalh kısa sürer geçer canım 3. ay sonunda..

ınş pamukşekerım...............ya nasıl bı ısım bu kız............burda hamışler var kız senı seker dıye yerler bak............canları ıstıcek bakkkkkkkkk........

oyy canım benim zaten zararlı bişey bu boya var içinde bebişlerimize dokunur :)

hımmm tatlı diyince sen aklıma geldi muallimcim ilk aylarımda bende tatlıdan tiksinmiştim ama eşim ye tatlıyı doğur hakkıyı hesabının doğru olacağını düşünüp zorla tatlı yedirmeye çalışmıştı :) canım ekşi istedikçe ye ekşiyi doğur ayşeyi diyip yedirmiyordu :) nasıl limon istemişti canımda mideme dokunur bahanesiyle yedirmemişti :) ne günlerdi :) şimdilerde tatlı yer oldum bende 1 kaç ay sonra canın çekecek yine benden söylemesi şekercim :teytey:

hymarry cim bu konuda çok haklısın.... ben 8 yıl sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluşta çalıştım... işim hastanelerin bebek odalarında idi..... ben trakya bölge müdürlüğü yaptım o yüzden hemen hemen bütün hastanelerin bebek odalarını bilirim.... (ama 7 yıl önceydi bu artık yeni hastaneler hakkında yorum yapamam) ama inan arkadaşım farelerin cirit attığı bebek odaları bilirim..... özellerde asgari ücretle en toy hemşireleri çalıştırırlar.... devlette hertürlü alet edavat bulundurma zorunluluğu vardır... ama özel hastanelerin çoğunda malzemenin ucuzuna kaçarlar... onların derdi hastane çıkışı faturadır... faturayı şişirirler ama bir hastaya 3 tane yapılması gereken iğneden bir tane yaparlar... hangimiz çıkarken faturayı incaliyoruz... off off o 8 yıla ne anılar sığdırdım arkadaşlar bilemezsin... ama bu anlattıklarım tüm hastaneler için geçerli değil yanlış anlaşılmasın... ben 8 yılın sonunda istanbulan ayrıldım sonraki durumlarıda bilmiyorum... ben kesinlikle özelde yapmam diye şart koşmuştum... ama dayım burada bir hastanenin ortaklarından olunca annem çok ısrar etti... kıramadım onları... ama normal şartlarda tercihim kesinlikle devlet hastanesi.... turkbayragi

egeli gnydın bacım bebeklerinin oto koltugunu cok begendm aldıgın sitenin adresini paylasırsan sevinirim özeldende ulasamadım sana cvplarsan sevınırım...

günaydın kızlar bende bu gün doktora gittim ssk ya gittim gerçi 2 li test yaptırıcam diye özle hastaneleri kötüleyenlere katılıyorum ama devlet hastaneleride çok ilgisiz doktor bana ufak bi açıklama bile yapmadı sadece bi tanesinin kalp atışını gördüm diğerine baktı bi baktıki göstermiyo bıraktı başkasının karnına sürdüğü makineyi üstündeki jelle banada sürdü ne iyiler sağlıklılar şudur budur hiç bi açıklama yok sadece 2 li test zamanın gelmiş dedi biz burda yapmıyoruz dedi haseki yada şişli etfale git dedi . yani özeller nekadar iyi değilse ssk lar da müthiş değil yani bilemiyorum bu doktorlar gerçekten insanları sevmiyomu bu onların işi kimse onlara zorla doktorluk yap demiyo siz bu işi seçmişsiniz yapacaksınız benim eşim öğretmen çocukları sevmiyorum diyebilirmi işi o . bu yolu seçmiş kendine çocuklarıda sever onları değişik seviye belrlem sınavlarına götürür sinemaya götürür çeşitli etkinlikler yapar ama doktorlar ssk dakiler hiç hasta gelmesede ilgilenmesek yada hemen başımızdan atsak özeldede nasıl hasta yapsakta paralarını alsak diyo

valla bence bu konu tartışılır.............devlet ols ozel ols hepsının ıyı veya kotu olanı var...................acıkcası ben ozelden yanayım.............bazı devlet hast ılgılenmıyo.............ıyısıde mutlaka var...........rabbım hıçbır hastaneye muhtac etmesın ama onlarsızda bırakmasın..........zor bence ...........gorup yasamak ve ona gore karar vermek lazım.............

canım ya bu dertten bende muzdaribim .. nereye gidersem tam tatmin olamadım. sanırım artık devir muayenehane devri olmuş herkes sadece kendi kesesine girene bakıyor. gidiceksin özel hastanede yada ssk da çalışan dr nin muayenehanesine vereceksin 170 tl o zaman bakacaklar sanırım. dün devlet hastanesinde senin anlattığın gibi doğru düzgün bakmıyorlar diye özel hastaneye gitmiştim ama ordada tatmin olamadım hemen birsürü tes nst istedi tek derdi alacağı paraydı belli. neymiş onalrı görüp öyle bişeyler söyleyecekmiş ultrasonda görüyorsun iyice baksana dimi ama. zavallı eşimde sanıyoki o etstleri yaptırırsak sonra tekrtar ultrasonda bakacakta bize ayrıntılı bilgi verecek. nerdeee .. gerçekten zor insan üzülüyor açıkçası böyle ilgisiz durumları gördükçe..

Ben ne olursa olsun maddi durumunda iyiyse özelden yanayım,devlet çok kötü ya insana hiç değer vermiyolar....Tabi her ikisininde iyisi kötüsü var genellememekte lazım ama ne bileyim....

Son düzenleme:
kıslar tünaydın herkeseee..
valla ben ve hymarry şanslıyız sanırım doktor konusunda. asla gereksiz bişey yaptırmıyor. hatta hastanede pahalı olacağını düşünüyorsa dışarda yaptırabilirsin diyor. hiç bişeyi gerek duymadıkça yasaklamıyor. yani 1 numara bi doktor:lepi:

geçenlerde mecbur kaldık yakınımızda devlete bağlı doğum ve çocuk hastanesi var. aciline gittik allahım böyle bi rezalet görmedim. hastanenein içine yarasa girmiş kimsenin umrunda değil. biz korkuncada dalga konusu olduk .. aa lütfen yarasadanda korkulur mu biz abarttık biraz sanırım. töe töbe. neyse eşimi muayeneye almadılar. neymiş yasakmış. bide ek binaya gönderip işlem yaptırdılar. gerçekten acil olsa heralde doğururdum orda. heryer pis bide bebekler doğuyor orda ayyy.neyse en komiği beni muayene odasına aldılar. hemşire masasına oturdu bana uzan oraya dedi. muameleyi kapıdaki köpeüe yapmazsınız. bi gittim ne göreyim resmen biri taytını donunu sıyırmış bırakmış orda ayağımla ittim attım. üstüme örtecek bişey istedim yok öyle bişey dedi. bende kendi imkanlarımca kapandım. dr geldi usg ile baktı ama bana bişey demiyor. hemşireye boyunu falan söylüyor. tek anladığım kalplerinin attıüuıydıç. sonra çekti gidiyor. bende dr bey iyide neyim var niye sancılanmış olabilirim dedim. aa sancın mı var dedi yuıhhh..idrar yaptıralım dedi ve yüzüme bakmadı bile çekti gitti eşimde sinirlenmişti zaten testi yaptırmadı mikrop kaparsın dedi. yani anlayacağınız bende kötü bi devlet hastanesi tecrübesi yaşadım. ama hepsi bir olmuyor malesef. bazı özel hastaneler varki devletten beter. bazı devlet hastaneleri var özelden iyi. kısacası bi kaç muayene deneme yanılma yöntemiyle inşallah hepimiz iyi doktorlar elinde rahat doğumlar yaparız.

wavy cim hoşgeldiniz

sayenizde serdar beyi hiç görmedim ama hayranı oldum bile bende :)

valla seninki az bile yapmış dr en azından bebeklerinin ikisinide görmüş yazdırmış çizdirmiş :) benim bi gidişimde dr hemen ultrasona aldı bakıyor sonra yazdırıyor hemşireye dinliyorum ama tek bebek olarak yazdırıyor bana bişey sormadığı için bende sustum ki hiç susmazdım orda ne yapıcak bu diye sustum bekledim bekledim bitirdi muayeneyi ama sadece bpd 1 den bahsetti derken tamam dedi bende bu sefer korktum diğer bebeğim nereye gitti dedim dr nin surat ifadesini görmeniz lazımdı şaştı ama sonra bozuntuya vermeden yine baktı öbürsünü o zaman görebildi .. sadece işlerini yapmak adına ordalar yoksa başka bişey umurlarında bile değil bide bildikleri ikiz gebelik riskli gebelik özel muayene olmanız lazım ..

hayırlısııyla inşallah hepimiz iyi dr lere hastanelere düşerizde sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza ..

merhaba kızlar ben geldimmm...yamıştım pzt ciğer geliştiri iğnem yapılacak 1 gece müşadede kaldım. yeni eve geldim. korkulacak bir şey yokmuş.. bebişlerim şuan çok harekettli. drum 15 gün sonra geleceksin dedi. ve o güne kadar kalkmak yok. rahim ağzı uzunluğum kısalmış.. şimdide yatıyorum. arada sırada uğrarım.. netim açık ama fazla kucağıma alamıyorum bilgisayarı hgepinizi ve yavrularınızı öptüm

ay canım konuyu uzatmıyım diye kısa kestim aslında.. benimkide aynısını yaptı bi bebekle ilgilendi tam bırakıyordu hemşire uyardı ikiz gebelik diyekaydirigubbakcemile3sonrq tekrar muayene etti. bu arada üstüme öyle bi jel boşaltmıişki hala dağ gibi duruyordu hemşireden peçete istedim .yok öyle bişey dedi. bende dellendim elbiseme mi silcem dedimlmaz:lmaz: ay hiç bişey demedi. en sonunda alta serilen kağıdı yırttım üstümü sildim. eve gelince derimi yüzercesine banyo yaptımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

canım hoş geldin. çok geçmiş olsun bitanem. yat kalkma yorma kendini.. allahtan meleklerinin çoğu şeyi hazır dert etcek bişeyinde yok. uzat ayaklarını keyfine bak. isim koymayı bilen kardeşinle eşinde sana hizmet etsinlerkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar bende gecen salı testimde gebe olduğumu öğrendim haftasonu kahve bazen pembe kanamamdan dolayı korkup ağlaya ağlaya doktoruma gittim
ikizlerim olucağımı ve kanamalarımın normal olduunu örendim şimdi dinleniyorum cuma günü kese görcektik dün gördük gitmişken
tabi biraz merak endişe hemen topiğe geldimmmmmmmmmmm

slm kızlar nasılsnız .bebişler nasıl....bebiş istiyoruz geçmiş olsun.allahım hepimize hayırlı dogumlar nasip eyle........

zuzu hoş geldin canım.. gtopiğin ilk sayfasındaki bilgilere bakıp kendi bilgilerini yazarsan hymarry geldiğinde listeye ekler seni canımm.. hamileliğin hayırlı olsun salıkla ucağına alırsın inşallah..

wavy canım inna hiç gülecek halim yoktu sen beni güldürdün allahta seni güldürsün çocuklarını sana bağışlasın..yatacğım canım sıkıcı ama değer paşalarım içinn..
olmuyo teşekkür edrim..bu arada sen nasıloldunnnnnn
zuzu hoşgeldin aramıza sanırım en yeni annemizsin.. hadi bakalım hayırlısı

zuzu79-------------30haziran 2009........microenjeksiyon......burayı bimyorum....burayıda ...istanbul

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…