Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

evet tatlım solgar ama arkadaşların dediği marincap da var istediğini alabilirsin tabiii ama solgar daha pahalı

artemissa korkma herkes hala bana sen ikiz hamilemisin diyorr.bende 4 ay tek besinle beslendim ya patates ya biber ya salata...halada et balık tavuk yemiyorum tiksindim. bak sana bir şey anlatayım. 16 haftalık hamileyim hiç karnım yok.bir tanıdığa rastladık hamileleik muhabbeti açıldı ayyy sen ikiz hamile olamazsın eminmisinn senin bebklerin normalmi diye bana laflar söyledi tabi hamilelik psikolojisi yıkıldım. akşam dra gittik kızım sen delimisin dedi..senin dedi iç karnın geniş dedi bebeklerde oldukça sağlıklı.. birgün diyeceksinki dedi drumm yaa karnım ne kadar çabuk büyüyorr.. benim 20. haftadan sonra göbek büyüdü.ben 27 haftada sacede 4,5 kilo aldım..bebişlerimiz bizim depoladıklarımızı alıyorr.. bu haftalardan sonra nelere aşereceksinn. bence eşini şimdiden alıştırr.. yalanda olsa birşeylere aş eerrr.. sonrası geliuyor emin olllllllll:kedi:

wavy çok çok geçmiş olsun. çok şükür herkes iyiymiş.

wavy geçmişolsun canımmm... allah beterinden korusun..

cnım ya çok büyük geçmiş olsun allaha şükürkiii allah sevdiklerine bağişlamış... sende üzülmeee sakın.. allah korusun bebişlerini düşün...

sağolun kızlar.a.s. sabhtan beri kötüyüm yakın yer değilki gideyim.. biraz gerdim meleklerimide şimdi uzanayımda rahatlatayım onları..opuyorumnanaktan

:1shok: canıııım Allah korusuun,annemizii,babamızı,bizlere bağışlasınn
korkmakta çok haklısın Rabbim korumuş yaaaa,ben ne zaman bebeklerime kavuştum o zaman daha bi düştüm annemee,hele ki babama,yani değil onların yokluğunu düşünmek,üzülmelerina bile ölürümmmafoldumben
Allahım herkesin ailesine sağlık sıhhat versin şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetinee:Saruboceq:

canım bebiş istiyoruz işte aslında bu işler doğal değil var ya,
yani bebeklerin erken doğum riski olur da aşıyı her ihtimale karşı doğarlar diye yaparsın,ama öyle bir durum yoksa ortada o aşıyı yapınca ne olcak,bebeklerin ciğerleri o haftada gelişmiş olucak,
e ciğerler gelişince ne olcak,o bebek artık her an çıkmaya hazır halde olcak,yani ben bazı şeylerin doğal akışında kalması taraftarıyım hep..
Bilmiyorum,sağlık olsun inşallahh..

kızlar benim kullandığım ilaçlar acaba bu kadar kullanan varmı paylaşırsanız sevinirim
ecopirin-sabah
supradyn-sabah akşam
magnesıum-sabah akşam
piyeloseptyl-sabah
endol-sabah akşam
marincap-sabah
ferlos-sabah

evet kızlar yaa daha şimdiden annemin değerini daha ii anliorum her gün iki kez konuşuozzz opuyorumnanaktan canım annem canım ailem çok özledim onlarıı keşke gidip görebilsem mafoldumben

canım ya nasıl güzel moral veriyorsun, inşallah aynen dediğin gibi olur, inşallah güzelce büyüyorlardır, sağol canımkaydirigubbakcemile3

Canım bu ilaçların her biri farklı işler için mi,bunların ne iş için kullandığın bi daha düzenleyip yazarmısın?
Ben de yazayım kullandığım ilaçları..

onlarda büyürrrrr.. bizler nasıl olmuşuuz.. annem bana hamileyken sadece doğuma gitmiş.. ama ben zekiyim:kedi:yani beni gezdiren bir beynim var ..annem kardeşimde dra gittide ne oldu delicoş bir kardeşim varrr...

Elevit:Karma vitamin
Folic Plus:Folik asit
Coraspinıhtılaşma önleyici bebek asprini
Marincap:Balık yağı hapı
Gyno-ferrosanolemir hapı

Ben bunları kullanıyorum..

ecopirin-sabah------kan pıhtılaşmasın diye tüpbebeğe balşadığımdan beri kullanıyorm
supradyn-sabah akşam-vitamin
magnesıum-sabah akşam---kalça ağrılarım ve kasılmalarımiçin
piyeloseptyl-sabah---idrra yollarında enf. önlemek için
endol-sabah akşam--kasılmalar ve erken doğum riskine karşı
marincap-sabah---balık hapı
ferlos-sabah---demir ve kan ilacı

allahım bunalr ne bukadar yaaaaa kafamçokkarıştı

allah sabır versin canım hap içmek iğrenç bişi bence yaaaa klava:

amin canım:Saruboceq:

Elevit:Karma vitamin
Folic Plus:Folik asit
Coraspinıhtılaşma önleyici bebek asprini
Marincap:Balık yağı hapı
Gyno-ferrosanolemir hapı

Ben bunları kullanıyorum..
canım bende aynılarını kullanıyorum ek olarak magnezıum kullanıyorum.
bu arada serdar bey bana coraspin vermedi. hatta son kontrolde sordum coraspine başlıyım mı diye . gerek yok dedi. acep hangi durumlarda veriyoalr bunu.

ay ben de iki gündür içemiyorum,çok sıkıldım,hatta unutuyorum artık:kedi:..

Canım arıycaktım seni de yatıyorsun diye kaldırmıyım dedim,tekrar konuştun mu annaenlerle?
ben kasılmalarım olmadığı için mg almıyorum,
Serdar bey ikiz gebeliklerde beslenmeyi sağlayan göbek kordonunda kan pıhtılaşmasın ve düşük sebebi olmasın diye başından beri kesmeden devam et demişti,sen sorduğuna göre gözden kaçmış olamaz,vardır bi bildiği diycam ama:sm_confused:..

sabhları aldığım : metpamid+ talcid( midem içim )
gyno tardyferon ( folik asit+demir )
folic plus ( folik asit )
solgar ( balık yağı hapı )
akşam aldığım : magnezyum ( kasılmalar için )

kabız olduğumda duphaloc şurubum var

birde çok stresli ve üzgün olduğum zamnlarda passiflora bitkisel sakinleştirici şurubum varrr :bbo:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…