arkadaşlar gece olunca bütün vücudum kaşınıyor sizde de varmı ?

zeynepxoxzdil

aşkların en tatlısı Giray
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
1.671
10
53
Günaydın arkadaşlar,yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik allahın izniyle valla gece olacak diye korkuyorum çünkü inanılmaz bir biçimde kaşınıyorum saatlerce uyuz olmuşum gibi gece yatmadan mutlaka ılık duş alıyorum ama nedendir bilmem her gece terleyince özellikle sanki pire ısırıyor her yerimi sizlerde de oluyormu böyle şeyler mrk ettim.birde 15 gündür göbek çukurum çürük gibi ağrıyor.dr sordum bebek ordan besleniyor ve büyüdükçe çekiş gücüde artıyor zaten hassastır göbek etrafı şimdi dahada hassas gibi açıklamada bulundu sizlerde oluyormu böyle ağrılar?:sm_confused:

bendede 2 gündür kaşıntı var alerji herhalde diye düşünndüm tatlı tatlı deli oluyorum habire duştayım bugun dr. sorucam nedenini

bendede vardı zeynepcim.ama gece gündüz devam eden ve artık yaralara sebep olan bir kasıntıydı.doktorum cildiyeciye gönderdi ve sonuc ürtiker olmusum.bu hamilelikte rastlanan ve sonrasında gecen bir hastalıkmıs.şimdi ilaç kullanıyorum.ilaç içmediği gün tekrar baslıyor o kabus günler.hatta gecen gece farkettik bitiiğini duramadım nöbetci eczane aradık.içtimde rahatladım.
umarım sizinkiler bööle bişi deildir. bence doktoruna danıs.

Son düzenleme:
ayyy canım benim ben o ürtiker denen pis hastalığa dedmin vefatında yakalandım insanı çıldırtan bişey.tam 2,5 ay çektim yazın sonuna doğru arkadaşlarımla tatile gitmiştim orda bitti çok şükür.özellikle gece ortaya çıkıyor atak dönemi gecenin ilerleyen saatleri.hele güneşi hiç sevmiyor.geçmiş olsun canım yaa

Benım Artık kasıntıyı gecmıs karnımı oyle bı kasıyorum kı kanlar akıo resmen :)) Gunde ıkı defa Dus alıyorum esım kalk dus al gecer dıo ya onunLa Alakası yok dıom hatta yardıma gel sende kası dıom suan bıle kasınıom valla

aynen canım yaa yazdıklarının harfii harfine bendede oluyoo kaşıntı,sankim heryerimi bişeyler ısırıyomuş gibi geliyooben heralde terlediğim için diyorum ama sık banyo yapıyorum banyodan sonrada kaşınıyo sabundan diyorum oda değil vardır bir hikmetii:roflol:evet benimde göbek deliğim baya açıldı ve mormor sankii,arada sancı yapıyo demek o yüzdenmiş.. sabredeceğiz artık az kaldı napalım bebişler için herşeye katlanıcaz..:ecrin_bebek::1hug:

ay kızlar misafir geldim size, bende de çok var ya anlamadım asla geçmiyo, ben de acaba bebek yağı sürüorum duştan sonra ondanmı diodum

mrblar.kzılar kaşıntını sadece göbekteyse bu normal ama vücuduz kople kaşınıyosa muhakkak test yaptırın çoğu doğum doktoru bunu geçiştiriryor benimkde öyle yapmıştı.hamilelik hormonlarının safra kesesine ağır gelmesi gibi bi durum bundan kaynaklanan bebeğin annae karnında sarılık olma riski vardır ama buna yol açabilrde açmayabilirde.yani kale alınmayacak bi durum demeyin dedirtmeyin. Doktorunuz çok çök önemsemezsede siz kan testi yaptırmayı önerin en azından temiz çıkarsa içiniz rahat olur.bir problem varsa da bebeğinize zarar vermesini engelleyin tedavi görün.

kızlar bendede olmuştu 34.haftada kaşıntı.Özellikle avuç içinden başlıyor kaşıntı.ayaklarım ve karnımda kaşınıyordu.Parmaklarımın üzerinde pıtırcıklar çıkmıştı.tabiki sıcak olduğu günlerde daha fazla oluyordu.iki gün zor durdum doktoruma gittim çünkü karnımda çatlaklar oluşmuştu ve bu çatlaklar su toplamış gibiydi.daha 1 ayımız var dedi doktorum ve beni cildiyeye yönlendirdi.cildiyeye gittim doktora gösterdim gebeliğin son dönemlerinde çok sık raslıyoruz korkacak bir şey yok bebege zarar vermez sadece bebek büyüdüğü için safra kesesine baskı yapıyormuş o nelenle kaşınıyormuşuz.2çeşit hap 1 tüp de merhem verdi.kendi doktorumu aradım ilaçların isimlerini söyledim hapları iç ama merhemi kullanma dedi çünkü kortizon varmış.hapları da 4 gün kullandım kaşıntısı geçince içmedim artı.Karnıma da zeytin yağı sürdüm günde 4-5 defa.pazartesi doğum yapacağım inşallah ama bugün çok sıcaktı elimde yine pıtırcıklar çıkmaya ve kaşınmaya başladı.Bir tane alerji ilacı içmeliyim.

Merhaba kızlar güzel bir konu olmuş.
ben de yumurta mı dokunuyor acaba diyordum.Eşimle geçen bunu konuştuk.O da yumurtamı dokunur hiç ya felan dedi.Şaşırdı.
Benim kardeşime dokunurdu,ben de onun gibi sandım.Yumurtayı azalttım bi kaç gün fazla yemedim.
Ama sanırım ondan değil.Sanki uyuz oldum.Şimdi bu konuyu okuyunca daha da çok kaşındım walla

Gezinirken gördüm konuyu ve benimde muzdarip olduğum bir konu olduğu için bende bişeyler yazayım istedim...

Bende de akşamları acayip kaşıntılar oluyor.. Heryerim kaşınıyor ama Özellikle göbeğim, belim ve basenlerim... Uyuyamıyorum bu yüzden....

Cildiyeye mi gitsem ne...

Canım aylarca kaşındım ben,sebebi bulunamadı,özelliklede geceleri..Hatta günde 12 saat kaşındığım oluyordu.Deliriyordum artık.Kendi kendine geçti.Bir kaç gün banyo yapmamayı dene,yada sabunlanma.Yıkandıkça daha çok artıyor çünkü.Tatlı tatlıda kaşınmıyordum,birşey batar gibiydi.Hamilelikte çektiğin en büyük sıkıntı ne deseler kaşıntı derim.

Aynen canım ya o kadar tatlı kaşınıyorki insanın koparası geliyor.seninde dediğin gibi sanki birşey batıyor ve kesinlikle hamilelikte çektiğin en büyük sıkıntı nedir diye sorsalar kaşıntı diyebilirim bende:)

yahu bende aşırı kaşınıyorum ğlıcam nerdeyse kaşınırken sonu gelmio... benm baklarım kalçam göbeğim ve sırtım göğüslerim aşırı kaşınıyor gece bastırıyor daha çok ama gündüzde çok kaşınıyor Allah hepimize sabır wersin

selam canım
bende gecelrı kasınıyorum nedense. banyoya gıdıp soguk su tutuyroum bıde catlak kremı sürüyorum rahatlıyom. ayrıca kasımaktan cok masaj yapar gıbı oksuyorum bıraz sonra uyumaya calısıyom.soguk su ıyı gelıyo.gerıldıgı için kasındıgını düşündüğümden nemlendırıcı falan sürüyom.

slm kızlar bende bu sorunu çok çektim hamileliğimde.... öyle iğrenç birşeyki geceleri sıcaktan zaten uyuyamıyordum birde son haftalarda kaşıntı başladı hiç uyuyamaz oldum. artık eşim bile rahatsız olmaya başladı yeter artık kaşınma ben uyuyamıyorum diyordu... sabah bir bakıyordumki kaşıdığım yerler kızarmış hatta kanamıştı. ama doğumdan hemen sonra tamamen ortadan kayboldu bu durum ben bile şasırdım. doktoruma sorduğumda hamilelikte ortaya çıkan bir sorun demişti. hormonlarla alakalı... işallah sizdede böyle olur. geçmiş olsun kızlar... ayrıca hepinize hayırlı doğumlar...

bende de kaşıntı çok oluyor ve özellikle geceleri oluyor.araştırdım hamilelik kaşıntısı diyorlar.ilk başlarda çok şaşırıyordum ne bu böyle diye.her gece çarşaf değiştirmeye başlamıştım.kolonyalarla giriyordum yatağa.ama normal olduğunu duyunca rahatladım...

su an için sadece ayaklarım öğle bi kaşınıyoki felaket bişey ya
demekki son zamanlarda tüm vücüdumuda yayılacak bu durum
aman yarabbim sen bizlere yardımcı ol......

kizlar yazdiklarinizi okuyunca yazmadan edemedim
bü ürtikeri bende hamileligimden buyana yaklasik 2 senedir cekiyorum.
yapmadigim sey kalmadi gecmiyor
siz naptiniz gecmesi icin banada söyleyin.a.s.
yada ne ise yariyor sizde.

kizlar yazdiklarinizi okuyunca yazmadan edemedim
bü ürtikeri bende hamileligimden buyana yaklasik 2 senedir cekiyorum.
yapmadigim sey kalmadi gecmiyor
siz naptiniz gecmesi icin banada söyleyin.a.s.
yada ne ise yariyor sizde.

benimde gecmedi.gecen ay gatanın alerji doçentine gittim.kronik ürtiker dedi.zyrtec die bi ilaç kullanıordum gebelik boyunca hala devam ediyorum.kan aldırdı 8 tüp.bu ayın 3 ünde yine gidicem sonuclar için.ne illet bişemiş bu ürtiker

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…