arkadaşlar gece olunca bütün vücudum kaşınıyor sizde de varmı ?

mrblar.kzılar kaşıntını sadece göbekteyse bu normal ama vücuduz kople kaşınıyosa muhakkak test yaptırın çoğu doğum doktoru bunu geçiştiriryor benimkde öyle yapmıştı.hamilelik hormonlarının safra kesesine ağır gelmesi gibi bi durum bundan kaynaklanan bebeğin annae karnında sarılık olma riski vardır ama buna yol açabilrde açmayabilirde.yani kale alınmayacak bi durum demeyin dedirtmeyin. Doktorunuz çok çök önemsemezsede siz kan testi yaptırmayı önerin en azından temiz çıkarsa içiniz rahat olur.bir problem varsa da bebeğinize zarar vermesini engelleyin tedavi görün.

üstünden çok zamn geçmiş ama konuyu şimdi fark etim ve yazmadan edemedim.
benimde hamileliğimin son zamnlarında olmuştu.öyle şidettliydi ki uyku uyuyamıyordum .taaa sabaha yakın dalıyordum.evt duş biraz rahatlatıyordu ama kısa bir süreliğine.hamilelik kaşıntısı diye düşünmüştüm ilk zamnalr.durumu dr.la da paylaşmıştım,hemen bir cildiye uzmanına gitmenmi ve karaciğer testi yaptırmamı istemişti.sonucu biraz ciddiydi.sarıpare tam anlattığın gbi,karaciğerd eğerlerim oldukça yükselmişti.o da deri altına bir zehir mi salıyormuş ne o yapıyormuş kaşıntıyı.bebeğimin karaciğerini bile olumsuz yönde etkiliyormuş.hatta bebek bu yüzden kakasını fln yapabilri gibi şeyler anlatmıştı doktorum, bu yüzden ameliyat günüm bir hafta önceye alnmıştı.önnce bebğimin kalp atışalrı dinlendi eğer bir problem olsaydı hemen alcakları ameliyata ama , kara ciğer değerlerim 2. yapıaln bir testle gün günden hızla yükseldiği fark edilmişit vehemn ertesi günü ameliyata alınmıştım.
kısacası kaşıntı deyip geçmeyin.

X