arkadaslar gebelıkte tetanoz asısı ve baska asılar yaptıran var mı?

sxuxrmelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
362
3
bılgılerınıze ıhtıyacım var arkadaslar.Bugun saglıkocagından cagırdılar benı ve gıttım,gebelıkle ılgılı bılgılerımı aldılar ve 2 tane asım oldugunu soyledıler bırı tetanoz,neyın neoldugunu ogrenmeden yaptırmıcam oncelıkle dr.ma sorucam ama sızden ogrenmek ıstedım oncelıkle...paylasırsanız sevınırım...

ben hala sağlıkocağına gidip kayıt olmadım aslında olmak gerekiyormuş çevremden duyduğuma göre.bende dr gittiğimde sorucam.sağlıkocağına kayıtlı olanların hemen hemen hepsi tetenoz aşısı vuruluyormuş.bende daha vurulmadım.dr bu konudan bahsetmedi hiç.ama sölerse tabikide vurulurum.

ben ramazan bitiminde kaydımı yaptırıp aşımı olucam . doktorumda dedi artık zamanı geldi olmalısın aşını diye.

canım bence en iysini dr un bilir
abimin hanımı sağlık ocağına kayıt bile olmamıştı
sonra dedik işte tetenoz aşını yaptır bak doğumda mikrop kapma olayı falan olabilir hele de sezeryan olursa dedik
ikilemde kaldık sonra dr a telefon açtık
gerek yok sen bilirsin ama yaptırmasan da hiç bişi olmaz boşuna yaptırma dedi o da yaptırmadı
şimdi sağlıklı bi bebeği var
kendisi de çok iyi

arkadaslar sagolun paylasımlarınız ıcın,en ıyısı dr.a sormak,dıger ası ne ıcın onu bılmıyorum.Bılıncsız hareket etmek ıstemıyorum..

X