arkadaşlar böyle bir durum yaşayan varmı

yusuferen2009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
23
0
merhaba daha önce bir konu açmıştım ama kise yazmadı.28 haftalık hamileyim geçen hafta kontrole gittiğimde doktorum bebeğimde ekojenik barsak görünümü olduğunu söyledi bu zamana kadar hiçbir sorun çıkmamıştı herşey normal gidiyordu. şimdi ise böyle bişey çıktı minik birşeymiş ama ben endişeliyim böyle bir duru yaşayan ya da bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum moralim kötü yardım edin kızlar

doktorum ulttrasonda barsaklarında beyaz parlak bir görünüm olduğunu söyledi araştırdığıma göre tek başına görüldüğünde bir sorun olmayabiliyormuş ama kaç gündür içim içimi yiyor üniversite hastanesine sevketti orada araştırılsın diye gittik prof inceledi minik birşey sorun olacağını sanmıyorum dedi. Allaha emanet bebeklerimiz inşallah bir sorun olmaz

bende 28 haftalığım.bende ilk defa duydum.neymşki.detaylı bilgi vemedi doktorun tatalım ya.geçmiş olsun.bişiy olmaz korkma.önemli olsaydı doktorun endişelenirdi.demekki daha sonra geçeçecek.üzüzlme bebişindde üzülür.doktoruna güven.rahat olmaya çalış.geçmiş olsun ..

korkmaaaaaaaa... sorun yaşayacağını sanmıyorum en kötü ihtimalle miniğine erken kavuşursun annesi... seni korkudacak bir durum yok içini ferah tut....

Selam,

Ekojenik barsak görünümü özellikle 20. hafta civarında yapılan ayrıntılı taramada, başka bulgularla birlikte görünürse down sendromu var mı diye düşündürebilir, ama sizin durumunuzda hem o haftalarda bir şey görünmemiş, hem de buna eşlik eden başka bir problem yok. Tek başına olduğu sürece endişelenmenizi gerektirecek hiç bir durum yok, çok çok çok büyük bir ihtimalle kendi başına bir şey bu, önümüzdeki haftalarda da geçer bence. ıçinizi ferah tutun.

kızlar çok sağolun içimi rahatlattınız. inşallah dediğiniz gibi hiçbirşey yoktur ve inşallah bebişlerimize sağlıklı sıhhatli sağsalim kavuşuruz. anne olmak ne demek gün geçtikçe daha iyi anlıyorum şimdiden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…