Arkadaşlar bebegim hareketetmiyo

bir de hareketi hissetmek için tatlı birşeyler yiyin ,süt için, çikolata özellikle
sonra sırt üstü uzanın
o zaman daha fazla fark ediliyor

arkadaşlar ben de 20-21 haftamda hissettim bebeğimin hareketlerini ama öyle ince ve narin hareketlerdi ki bunlar belki daha önce de olmuştur ben anlamamışımdır bile.. bence seninki de böyle bişey olabilir. şimdi ise 24 haftam bitti ve son 1 haftadır hareketleri net değil ve sürekli bir bekleyiş içindeyim oynayacak mı diye, bu endişe hergün beklemek çok zor, inşallah hepimiz sağlıklıca bebişlerimize kavuşuruz :))

Arkadaşlar sanırım bebişim hareketti anlattıklarınıza göre:dance: 3gündür hafif hafif karnımın alt kısmında pıt pıt diye bişey oluyodu ama yedigim bişeyden oluyo sanmıştım,ama oğluşummuş pıt pıtların sebebi:ecrin_bebek: çok güzel biduygu çoooooooook mutluyum sağolun kızlar tavsiyelerinize uyarak herşeyi yedim ve çok şükür hissettim,darısı diger arkadaşlara inş. sizde hissedersiniz

hayırlı olsuuuunnn çok sevindim:) ben de hergün takip ediyorum pıt pıtları hatta eşim arıyo pıt pıt pıt yaptı mı diye:) bazen hareket etmiyo çok panik oluyorum ama sanırım zaten sürekli hareket etmezmiş, öyle deseler de insan o pıtları sürekli duymak istiyo.. hayırlısı bakalım..

ya bende pıt pıt değile daha sert ve hızlı bişeyler oluyo birde karnımın altında kasıklarıma yakın bölgemde doğrumu orasımı sizinde birde gün içinde hiç hisetmiyorum sadece gece wcye uyandıgımda falan o kadar normalmi?

Canım genelde kasık bölgeme yakın yerde oluyor,benim oğluşum sadece bugün sert hareketetti ama bikere,diğer günler hafif ama çok dikkat edersem 2saatte 1kez hissedebiliyorum çok şükür.canım doktorun nediyor sana normalmiymiş ufaklıgın sakin durması

benimde bebeğimde 23.haftadan sonra hissetmeye başlamıştım.endişe etme bencede.

sagol canım,gerçekten harika biduyguymuş darısı diger arkadaşlara inş. ben gün içinde hareketlerini duymak için pür dikkat kesilip dinliyorum,evet sürekli hareket etmiyolarmış bebişler dedigin gibi insan panik oluyor hissetmeyincede,benim eşim hissedemediginden çatlıyorsırnaşık şey tam hareket ettiginde elini koyuyor hareket kesiliyor babasıyla şimdiden oyun oynuyor bıçırıgım:ecrin_bebek:

walla ne diyim bütün anneler öyle dio iyi anlıyorum canım bende olsam tedirgin olurdum ama dr un sorun yok diyosa üzülme şunuda söyliyim kendini fazla yorarsan ozamanda hareket etmiyo inşllh akıllı uslu çocuklardandır annesi...

Cok ilginc...Benim ilk hamileligim 16-18 hafta aralri hissetmeye basladim ama daha cok sanki gaz varmis hissi gibi oluyordu..20.haftadan sonra netlesti..suan 29 haftada bazen sessiz döneme giriyor ve günde belki bir yada iki kere hafifi hareketleniyor.Bazende cok hareketli döneme geciyor ve günde en az 5-6 kere hissediyorum yani uyuyup uyumadigini anliyorum...
Kesin konusmak istemyiroum sadece okudugum kitaplarda 30.-35. haftalardan sonra düzenli olarak bebegin hareketlerinin incelenmesi gerektigi yaziyor ve bebeklerin aksam yemeginden sonra en az 8-10 kere tekmeledigini söylüyor..Yani aksam yemeginden sonra birakin bulasiklari,temizligi oturun ve bebeginizle irtibata gecmeye calsiin belki cevap veriri size :)

Ben de bebeğimin hareketlerini geç hissettim. Çok endişelenmiştim ama 2. düzey ultrasonda plesentanın önde olduğunu öğrendim. Plesenta önde olduğu için hareketleri net hissedemediğimi söyledi doktor.Şu anda 31 haftalık hamileyim hala fazla hissetmiyorum ama artık endişelenmiyorum.

ya bende hiç hisetmiyorum çok nasdir hızlı bişey oluyo karnımın altında kasıklarımın orda 1 gün 1 kez oluyo buda sonra 3-5 gün olmuyo hiç bu bebek hareketimi?bu adar arası olması normalmi?

yaaaaaa evet aynı sorun bizde de var çok komik :) tam eşim elini karnıma koyuyo, pıtpıtlar bitiyo:) hissediyolar demekki. benim elim karnımdayken oynuyo ama baba gelince yok:) evet oyuncu bunlarhihoyyyt

yaaaaaa evet aynı sorun bizde de var çok komik :) tam eşim elini karnıma koyuyo, pıtpıtlar bitiyo:) hissediyolar demekki. benim elim karnımdayken oynuyo ama baba gelince yok:) evet oyuncu bunlarhihoyyyt

çok şükür 6.aya girdik,temizlik yapmıştım ve bebişim 1 hafta oynamadı:1no2: dün eşim elini koyunca oynadıgamyoncuiremsu şimdi bana yapıyo sanırım,kızdırdım bebişi oynamıyo ben dokununca,çok fena bu bıçırıklar kimbilir dünyaya geldiklerinde ne yapacaklardır

Bendede öyle eger yabanci biri elini koyarsa hemen hareketi kesiliyor..Suan 31. haftadayim bebeisiin yeri iyice daraldi heralde artik daha cok kendini geriyor ve bu beni cok rahatsiz ediyor..Göbegim hep ücgen sekline giriyor ve cok rahatsiz edici olyuor..Bazende asagi dogu geriyor ve kasiklarima sanci yapiyor..

Ve benim bebegi cok sIk hickirik tutuyor...Doktorum hickirik dedi bilmiyorum artik..Ben sadece cok düzenli kücük kücük kalp atisi gibi seyler hissediyorum..Haftada 2 kere falan denk geliyor ..

Bende 19 haftamda hissetmeye başlamıştım, ayaktayken kıpırdama olmuyor ama oturunca başlıyor pıtlamaya :)
Dün sabahtan akşama kadar alışveriş merkezindeydim kıpırdamadı ama gece uyuyacağımda hiç durmadı, eşim elini koyuyor karnıma hiç durmuyor bir eşim eliyle vuruyor onun vurduğu yere oda karşılık gönderiyor :) hatta bi keresinde çok hızlı vurmuştu sinirlendirdik galiba.

canım maşaALLAH seninki erken hareketlenmiş,çok meraklandırmamış bizimki gibi.bizim bebiş öyle tepkiler vermiyor ama tahmin ediyorumda çok harikadır tepki vermesi.ben agladıgım zaman çok hareketleniyor,sanırım anne sen üzülme diye sinyal veriyor:1hug:

RABBİM yardımcın olsun canım,daha benimki okadar olmadıgı için gerilmeler olmuyor ama bazen karnım felaket derecede sertleşiyor taş gibi oluyor ne yatabiliyorum nede yürüyebiliyorum.Anne olmak kolay degilmiş gercekten,inş. bebeklerimiz hayırlı evlatlar olur saglıcakla kucagımıza alırız.bebişimi kucagıma alıp koklamak için sabırsızlanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…