Arkadaşlar az önce nişanım geldi

ya ben merak ediyorum tuvaletten sonra kağıda silip bakıyorum bişey var mı diye ya kaçırırsam nişan geldiğini mesela çişimle beraber akıp giderse tuvalete olabilir mi böyle bişey çok mu bu nişan denen şey ? nasıl bişey bilen var mı?

canım nişan gelmesi demek ; Gebeliğin erken dönemlerinden itibaren rahim ağzından olan salgılar burada birikmeye başlar ve bu rahim ağzının içindeki kanalı tıkar. Sümüğümsü bir yapı olan bu birikmiş salgılar mukus tıkç olarak adlandırılır. Mukus tıkaçın işlevi rahim içinde gelişmekte olan bebeği dış etkenlere karşı korumaktır. Bir başka deyişle mukus tıkaç enfeksiyon etkenlerine karşı bariyer görevi görür Hamileliğin sonlarına doğru doğum zamanı yaklaştıkça rahim ağzında bir takım değişimler başlar. Servikal olgunlaşma adı verilen bu değişimler sırasında serviks yumuşar, öne doğru döner ve hafifçe açılmaya başlar. Bu açılma sırasında kanalın içinde bulunan mukus yani sümüğümsü yapı düşer. Nişan gelmesi olarak adlandırılan durum mukus tıkaçın düşmesidir. (dr. alper mumcu'nun sitesinden alıntıdır)

teşekkür ederim canım. son cümlene kadar tıp mı okuyor acaba diye düşündüm. bir de yalnız mısın evde?yanında kimse yok mu?niye nettesin?merak ettim kusura bakma.

teşekkür ederim canım. son cümlene kadar tıp mı okuyor acaba diye düşündüm. bir de yalnız mısın evde?yanında kimse yok mu?niye nettesin?merak ettim kusura bakma.
yok yanlız değilim eşim yanımda. netteyim çünkü sancılarımın sizlerle paylaşınca azaldığını hissediyorum. bana yazdıklarınız moral veriyor. hepinize teşekkür ederima.s.

polyana nasıl şimdi sancılarında sıklaşma varmı ne yapıyosun canım bizi muhakkak haberdar et bak bende heycanlanıyorum şimdi inşallah hayırlısıyla doğumunu yapar gelirsin hayırlı haberlerini bekliyoruzz a.s.

Kızlar az önce nişanım geldi. O kadar heyacanlandım ki anlatamam. Hala ellerim titriyor. hemen doktorumu aradım. Bana sancıların 5 dakika da bir gelmesini bekleyeceğimizi söyledi. Sevinçten nasıl ağladım. Benim minik oğluşum artık doğmak istiyor. allah isteyen herkese nasip etsin...

canım güzel haberlerini bekliyoz allah yardımcın olsun

polyana nasıl şimdi sancılarında sıklaşma varmı ne yapıyosun canım bizi muhakkak haberdar et bak bende heycanlanıyorum şimdi inşallah hayırlısıyla doğumunu yapar gelirsin hayırlı haberlerini bekliyoruzz a.s.

sağol canım. sancılarım tam olarak sıklaşmadı. bebeğimde bir yandan kıpır kıpır içerde oynuyor. inşallah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde hepimiz doğumuzu yaparız.

canım darısı basımıza bende beklıyorum artık bebısı ne guzel bebegıne kavusmana belkıde saatler kaldı ıns sag saglım dogurursun dogum hıkayenı beklıyoruz...(39+2)

aaa polyana cevrimdışı görünüyo ne desiniz dogumamı gitti acaba :teytey:
ALLAH YARDIMCISI OLSUN :nazar:

yaaa kızlar polyana dünden beri yokk sanırım miss kokulu bebişini kucagına aldı :emir_bebek: İNŞALLAH bebişi ve kendi iyidir. :nazar:

polyana acaba doğurdun mu durumun nasıl oldu merak içindeyim :) inşallah hayırlı güzel haberlerini alıcaz :)))

mrk ettım umarım saglıklıdır her ıkısıde beklıyorum bende dogum hıkayesını okumak ıcın bakalım nasıl bir dogum oldu.. darısı başımaa

allah bi avazda kurtarsin insallah canim. allah yardimcin olsun senin icin dua edicemmm

X