Arkadaşlar aranızda laparoskopi olan varmı?

irem naz

Canım OĞLUM
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2008
6.671
17
Arkadaşlar bende bir yıldır çocuk tedevisi görüyorum.Bütün tahlillerim temiz çıktı;bu hatta bana çatlatma iğnesi vuruldu.Eğer bu ay hamile kalamazsam doktorum önümüzdeki ay laparoskopi olmam gerektiğini söyledi.Açıkcası ben buna sıcak bakmıyorum,sonuçta bu bi ameliyat.Benim durumumda olan arkadaşlardan cevap bekliyorum,lütfen bilgilerinizi benimle paylaşın çok endişeliyimm:1no2:

Bana 2 kere laparoskopi yapıldı. Birini genel cerrah birinide kadın doğum doktoru yaptı. Göbekten iç organlarına bir kamera yollayıp durum tespiti yapıyorlar eeğr gerek varsada operasyon yapılıyor. Çok kolay bir ameliyat sadece göbeğinde 3 dikiş oluyor. hatta erkeklere lokal anesteziyle bile yapıyorlarmış. Bence hiç korkma açık ameliyata göre çok kolay daha az ağrı ve çabuk iyileşiyosun.

Teşekkür ederim açıkcası korkuyorum.inşallah bu ay hamile kalırımda laparoskopiye gerek kalmaz

İnşallah ama eğer gerek olursada laparoskopiye bence hiç korkma rahat ol bebek için zaten herşeye değer :)

eğer bu ay hamile kalamazsam bütün tahlillerimi alıp başka bi doktora gidecem.Aslında şimdiki doktorumdan pek memnun değilim.Sadece bizi hep oyaladığını düşünüyorum.Zeyhat senin neyin vardı,senindemi çocuğun olmuyo

bence laparoskopini ol cünki bir baska doktor yeniden sil bastan tedaviye baslayacak ve o kadar emeğin bosuna gidecek korkacak bir sey yok bende yaptırdım sonrasında pek ağrı olmadı ama herkeste aynı olurmu bilmem ve stres yapmamaya calıs cocuğun olmamasında en büyük etken. benim onuncu yılda oldu kızım ve tek sebeb stres arkasından ikinci kızım kafanı takma ve baska seylerle meskul ol bir bebek bile olsa senin hayatını kendine zehir etmeye degmez ve kafanda sürekli düsünmeyi bırakırsan bir bakmısın hamilesin

Son düzenleme:
bende rahimde bir sorun vardı aslında biz çocuk düşümüyorduk evlenmeden önce reglim bir iki kere çok uzuzn sürmüştü o zman rahimde bir sorun olduğunu söylemişlerdi. Evlendikten sonra mantar oluştu onun için giitiğide doktora söyledim oda rahim filmi çekti onda rahimde septum yani perde var dedi. Başka doktora gittim oda septum ve çift rahim birbirine çok benziyor dedi netleştirmek için lapaoroskopi yaptı ve septum çıktı.

Bu güzel sözlerin için teşekkürler.Elimde değil ne yapabilirim ki 6 senelik evliyim artık bir an önce bebişimin olmasını istiyorum.Hep başkalarının çocuklarınımı seveceğim

canım öncelikle gecmiş olsun bende laparoskopi oldum iyikide olmusum diyorum her defasında benim kanalalrım tıkalıydı ve sürekli iltihap oluyodu bel va kasık agrısında duramıyordum hemde bebek istiyoduk neyse dr dedi laparoskopi ve oldum o günden sonra ne akıntı ne bek ne kasık agrısı cok rahatladım üstümden agrı bi yük gitmiş gibi oldum sana bol bol şanslar diliyorum inş. laparoskop. oldugun ayda bize burdan hamiş haberlerini verirsin cünkü laparoskopi oldugu ay hamile kalan cok canım.....

X