arkadaşlar annemin gözü için dua bekliyorum herkesten...

songulduru

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2013
20
3
32
kızlar kayınvalidemin göz tansiyonu çıkıyor ve gözünde aşırı kanlanma var. ve birçok doktora gittik kimse birşey demiyor.. gözündeki ağrıyı tam bir buçuk yıldır çekiyor.. lütfen ona yardımcı olalım.. kayınvalidem için bir kez bile olsa bu duayı okur musunuz lütfennnn.. :KK43: kayınvalidemin adı necla..

okuyandan okumayandan Allah razı olsun..

GÖZ AĞRISI DUASI

“Allâhümme metti’nî bi basarı, ve’c’alhü’i-vârise minnî, ve erinî fi’l-adüvvi se’ri, ve’nsurnî alâ men zalemenî.”

ANLAMI: “Allahım, gözümden beni yararlandır ve ölünceye kadar onu sıhhat ve afiyette kıl. Düşmanıma karşı intikamımı bana göster ve bana zulmedene karşı da yardım ihsan eyle.”

Hayber Kalesi’nin fethi esnasında Peygamber Efendimiz (sav) sancağı vermek için Hz. Ali’yi yanına çağırmıştı. Hz. Ali (ra) o sırada şiddetli bir göz ağrısı çekiyordu. Efendimiz (sav) mübarek ellerini onun gözleri üzerine koydu ve şu duayı okudu:

‘Allah’ın adıyla, Allah’ın izniyle. Selâm Allah Rasulünün üzerine olsun. Ey Allah'ını, onu sıcaktan ve soğuktan koru. Onu çektiği acıdan kurtar.”

Nitekim Hz. Ali (ra) bu duadan sonra ne göz ağrısı çekmiş, ne de sıcak ve soğuktan etkilenmiştir.

Efendimiz’in (sav) bu duası okunup vesile edilirse inşâallah şifa bulunur.

Son düzenleme:
canım duayı okudum... Rabbim Şafi ismiyle şifalandırsın inşallah...
bu arada benim kızımın adı da helin :KK1:

Allah razı olsun.. Helinin anlamını biliyor musunuz?? Yuva demek kuş yuvası demek.. Rabbim onlarla yuvamıza huzur versin sağlık versin..

anlamını biliyorum canım :) kızımın ismini eşim koydu .. eşim diyarbakırda çalışırken agire jiyan adlı bir grubun "helin" şarkısından çok etkileniyor ... şarkının sözlerini araştırdığında helinin bayan ismi olduğunu da öğreniyor.. ileride evlenir de kızım olursa adını helin koyacağım diyor :) yani kızım doğmadan önce ismi hazırdı :)
Rabbmi hem kuzularımızı hem de tüm kuzuları sağlıklı ve hayırlı bir evlat olarak yetiştirmeyi nasip etsin inşallah...

X