ARKADASLAR ALLAHÜ TEALA'NIN RIZASINA KAVUSMAK ICIN BERABER ESMA-ÜL HÜSNA HERGÜN OKUMAYA NE DERSINIZ

Bende katiliyorum
Ya halim zikrini 99 gün cekcem
Peki her gün kac tane okumaliyim
Kafama gore mi okuyayim
Yoksa ebcet degerine göre mi okuyayım
Nasil okumaliyim
Hangisinin sevabi boldur?

Pazartesi 17.08.15 - Pazar 23.08.15
ESMA-ÜL HÜSNA Zikir Listemiz:

Pazartesi 17.08.15 -El- MUKADDİM 184 defa
İstediğini ileri geçiren, öne alan Daima yükselmek için

Salı 18.08.15-EL- MUAHHİR 847 defa
İstediğini geri koyan, arkaya bırakan .Kötü birinin uzaklaştırılması için

Çarşamba 19.08.15 El- EVVEL İLK 37 defa
Her hayır işinde birinci olmak için

Perşembe 20.08.15--El- AHİR SON 801defa
Ömür uzunluğu için

Cuma 21.08.15 -Ez- ZÂHİR 1106defa
Herşeyde görünen aşikar .Her meselenin zuhuru için

Cumartesi 22.08.15 - El- BÂTIN 62 defa
Herşeyden gizli ,Nefsi mutmain ve kalbi geniş olması için

Pazar 23.08.15 - El- VÂLİ 47 defa
Kainatı ve her an olup biten herşeyi tedbir ve idare eden . Sözünün tesirli insanların sevmesi için

Allah kolaylık versin hepimize kardeşlerim...amin

Bende katiliyorum
Ya halim zikrini 99 gün cekcem
Peki her gün kac tane okumaliyim
Kafama gore mi okuyayim
Yoksa ebcet degerine göre mi okuyayım
Nasil okumaliyim
Hangisinin sevabi boldur?
Canim günde bir esma ül hüsna okuyoruz mesela pazartesi El- MUKADDİM 184 defa Hergün ayri esmaül hüsna okuyoruz tabikide sayisinca okumak daha sevabi boldur , en iyisini Rabbimiz bilir elbet ,istersen bizmle hergün okuyabilirsin yalniz ilk saydaki yazilanlari oku sonra bizim kaldigimiz yerden baslayabilirsin sende Allahü Teala yar ve yardimcin olsun amin

bu aralar kafam karısık anlayamadım tam istedigimiz esma yı mı okuyacaz yoksa belli bi tanemi hiç anlamadım
ESMA-ÜL HÜSNA, NE İÇİN KAÇ KERE OKUNUR?
çıklama: Esma-ül Hüsna ile duaya başlayacağınız zaman önce 99 ismi şerifi bir okuyunuz sonra 100 istiğfar ve 100 salatü selam getiriniz. Bir Fatiha, üç ihlas, bir Felak, bir Nas süresi okuyup sevabını önce Efendimiz Hz.Muhammed (aleyhisselam) sonra diğer peygamberlere sonra Ashab-ı kiram’a sonra altın sinsile meşayıhı kiram’a hediye etmek lazımdır. Zira Allah dostlarının hatırına duaları kabul eder.

Hangi ismi şerifi okuyacaksanız ismin başına “ya” kelimesi getiriniz. Mesela: Er-rahman ismi şerifini – ya Rahim şeklinde tesbih ediniz. Burada yazılan ismi şerif ve dualar Kenzul ulumi-l mehki kitabından alınmıştır.

Hangi tesbihe başladıysanız o ismi şerifi 99 gün çekmeye gayret ediniz. Biiznillah istek ve hacetleriniz kısa zamanda gerçekleşir. Dualar Allah’a edilir, duaları Allah kabul eder. Bize düşen sebat ve gayrettir. Tevfik Allah’tandır. ” Allah’ın güzel isimleri vardır, Onunla kendisine dua ediniz.” (Araf 173)

bu aralar kafam karısık anlayamadım tam istedigimiz esma yı mı okuyacaz yoksa belli bi tanemi hiç anlamadım
Canım sen bu ılk sayfayı oku ve mesela bugün 19 agustos 2015 = 37 defa okuyacağız hergün başka Allahü Tealanın isimlerini zikir edeceğiz....

X