Arkadaşımın üç günlük evliliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar merhaba.Yakın arkadaşım geçtiğimiz günlerde evlendi ve dün balayına çıktılar.Balayına çıkmadan önce altınları bankaya koyacaklardı ama aksilik oldu koyamadılar.Arkadaşım anneme bırakalım dedi ama eşi ben onlara güvenmiyorum anlamına gelen cümleler kurdu,düğün için gelen kuzenleri vardı evde,onlar varken bırakmam oraya dedi.Daha fazlası da var bu cümlelerin,başlı başına ayıp yani.

Neyse bir şekilde toparlayıp balayına gittiler.Evlenmeden önce kavga etmişlerdi eşinin sigarayı bırakması için.O da söz vermişti bir daha içmeyeceğine dair ve her sorduğunda bıraktım içmiyorum dedi.
Sabah balkonda eşini sigara içerken görmüş,yanına gittiğinde izmariti hemen gidere saklamış.Sigara mı içiyordun diye sorduğunda,sen kafayı yedin iyice,kafanda kuruyorsun tarzında konuşarak manipüle etmeye çalışmış.Cebinde sigara paketini bulunca da senle uğraşmak istemedim demiş.Aylarca kandırması bir yana suçlu bile hissetmiyor.Arkadaşım ağlayarak aradı o kadar üzgün ki,tek başına oturuyormuş.Balayında tek başına takılıyormuş.

Konu açma sebebim,arkadaşıma ne diyebilirim ne yapabilirim, onun kadar üzgünüm.Bir dağ ayısı ile evlendi resmen,eşi önceden de salaklıklar yapıyordu ama ağlayıp sızlıyordu kendini affettiriyordu.Boşan desem olmayacak,ama başka bir çözüm de gelmiyor aklıma onu teskin edemiyorum :KK43:
Ya bu sigara biraktirma olayindan gina geldi. Daha oncede burda bir uye vardi adam bunu biraksa gerecekten hakliydi adama asla ve asla rahat vermiyordu sigarami ictin yok kokuyosun yok yalan soyluyorsun adam eşikten iceri girer girmez ustunu koklamalar. Bakin bunlar korkunc seyler.beterin beteri var. Adamlarin aldatma dayak ve psikolojik siddetleri yoksa biraz onlarada rahatlik verilmesi gerekiyor. Erkekler duz adamlar kafalari calismiyor belli noktandan sonra ince dusunemiyorlar. Adam isten geliyor stresli aksama kadar calismis yemegini yemis sigarasini icmis saatini doldurmus kosa kosa evine gelmis kadin adami kapida tutuyor ben erkek olsam katlanmam.ayni sey asiri titiz temizlik hastalari hanimlar icinde gecerli. Evet sigarayi kendi sagligi icin icmese olur. En kotu karisacagim olay su olur yanimda icemessin veya evde icemessin. Ama balkonda icsin disarda icsin hic ilgilenmem.altin konusunuda halletmislerki gidebilmisler balayina. Buyutulecek bir konu degil o. Yeterki adam ailesine yedirmesin asil sorunlar ozmaan baslar sigara konusunu mumla arar

Kızlar merhaba.Yakın arkadaşım geçtiğimiz günlerde evlendi ve dün balayına çıktılar.Balayına çıkmadan önce altınları bankaya koyacaklardı ama aksilik oldu koyamadılar.Arkadaşım anneme bırakalım dedi ama eşi ben onlara güvenmiyorum anlamına gelen cümleler kurdu,düğün için gelen kuzenleri vardı evde,onlar varken bırakmam oraya dedi.Daha fazlası da var bu cümlelerin,başlı başına ayıp yani.

Neyse bir şekilde toparlayıp balayına gittiler.Evlenmeden önce kavga etmişlerdi eşinin sigarayı bırakması için.O da söz vermişti bir daha içmeyeceğine dair ve her sorduğunda bıraktım içmiyorum dedi.
Sabah balkonda eşini sigara içerken görmüş,yanına gittiğinde izmariti hemen gidere saklamış.Sigara mı içiyordun diye sorduğunda,sen kafayı yedin iyice,kafanda kuruyorsun tarzında konuşarak manipüle etmeye çalışmış.Cebinde sigara paketini bulunca da senle uğraşmak istemedim demiş.Aylarca kandırması bir yana suçlu bile hissetmiyor.Arkadaşım ağlayarak aradı o kadar üzgün ki,tek başına oturuyormuş.Balayında tek başına takılıyormuş.

Konu açma sebebim,arkadaşıma ne diyebilirim ne yapabilirim, onun kadar üzgünüm.Bir dağ ayısı ile evlendi resmen,eşi önceden de salaklıklar yapıyordu ama ağlayıp sızlıyordu kendini affettiriyordu.Boşan desem olmayacak,ama başka bir çözüm de gelmiyor aklıma onu teskin edemiyorum :KK43:u
Sizlik bir şey yok arkadaşınız bile bile lades demiş
-Sigara bırakma konusunda bu kadar sert olmasın bu meret öyle bırak denince bırakılmıyor yalan söylemesi sıkıntı ama sigara sevmiyorsa içmeyen birini bulacaktı.
-Adil takılması gereken mevze adamın arkadaşınızın ailesine güvenmesi bu çok onur kırıcı,ailesine güvenmediğin biriyle niye evlenirsin? Aklında soru işaretleri varsa hiç evlilik yoluna cikmazsin.
- Yanlış iki kişi birbirini bulmuş ve evlenmiş geçmiş olsun

Benim eşim de bana söz verdi ama bırakamıyor kendi de istiyor ama kolay değil. Ailesine söyledikleri için de başta taviz verirse gerisi geliyor başta konusturmayacak ailesi hakkında. Kendi ailesi çok mu iyiymiş

Oncelikle ben de beni sizin arkadasinizi dusundugunuz onemsediginiz kadar onemseyen bir arkadasim dostum olsun isterdim. Bazi seylere cok gec kaldim. Esas konuya gelirsek size dusen bir karari desteklemek degil ne karar verirse versin yaninda oldugunuzu hissettirmek. Soracaginiz sorularla kafasini netlestirmeye belki yardimci olmak ama yonlendirici olmamak. Bu sana ne hissettiriyor, gelecege baktiginda ne ongoruyorsun gibi. Yonlendirici olacaksaniz da mutsuz oldugun hicbir yerde kendini harcatma diyin. En onemlisi bosanma karari verecekse once psikologdan destek alsin. Bana kalirsa bu dag ayisindan derhal bosansin ama hayatin gercekleri. Bugun bosan dersiniz onlar barisir siz kotu olursunuz.

Konu açma sebebim,arkadaşıma ne diyebilirim ne yapabilirim, onun kadar üzgünüm.Bir dağ ayısı ile evlendi resmen,eşi önceden de salaklıklar yapıyordu ama ağlayıp sızlıyordu kendini affettiriyordu.Boşan desem olmayacak,ama başka bir çözüm de gelmiyor aklıma onu teskin edemiyorum :KK43:
karisma.

Sigara konusunda abartmis . Arkasin anne babasi nasildir bilmiyorum ama gozu tutmayacak insanlarsa damat hakkida olabilir .keske bastan kasa tutsalarmis yada bu konuyu konussalarmis .evde yabancilar varken bende altimlarim kimsenin evinde dursun istemem

Sigara içip içmemesi kendisini ilgilendirir arkadaşın kocası da olsa hayatına asla müdahale edemez ama altın konusunda ayılık etmiş güvenmiyorum vesaire diyerek

Yerinizde olsam hiçbir şey demem. Arkadaşınız evlenecek olgunluktaysa ne yapacağınıda kendi bilir. Herkes evleneceği kişiyi kendi seçer. Sigara bi bağımlılıktır. Bugün bıraksa bir yıl sonra tekrar başlamayacağının bir garantisi yok, madem o kadar takıntılıydı hiç içmeyen birini seçecekti. Aileye güven meselesi gibi tatsız konularda illaki evlenmeden önce de vardı, bu ilk olmamıştır. Yani bile bile lades. Siz bir şey derseniz kötü siz olursunuz. Yorumsuz kalın.

Siz karışmayın onlar evli artık. Sonrasında siz kötü olursunuz. Kocamı bana kötüledin der dönüp. Arkadaşınız bu adamı dağ ayısı haliyle kabul etmiş evlenmiş. Sigara konusundaysa çiftlerin birbirine bu konuda karışmasını aşırı saçma buluyorum. Arkadaşınız o kadar takılıyorsa en başta sigara içmeyen birimi bulup onunla evlenseymiş. Ben hayatım boyunca hiç sigara kullanmadım ama içiyor olsaydım ve eşim bırakmam için uğraşsaydı döner sana ne derdim. Bu kişinin kendisini ilgilendirir.

Siz karışmayın, özellikle altınlar konusunda yani onların arasında olan bir sorun, yani yorum yapmayın derim. Sigara konusu ise bambaşka bu ciddi bir bağımlılık ve karşı taraf, eş de olsa, istedi diye bırakılabilecek bir şey değil, kişi kendi bile istese bırakmakta zorlanır. sırf eşin istedi diye bırakamazsınız. Ancak bıraktım der belki bırakmaya gerçekten de niyetlenir ama bırakamayınca yine içer ve yalan söyler. Böyle lanet bir şeydir sigara. Aslında bu yalan söylemenin söyle bir avantajı da var, eşinin yanında içemediği, ve kaçak göçek içtiği için insan hali ile daha az içiyor, böylelikle daha az zarar görmüş oluyor en azından. Ama eşi istedi diye bırakamaz yani.

Sigara sevmeyen içmesin, içene de karışmasın ama yahu. Balayında sigara kavgası yapmak hoş olmamış.

Karışmayın, arkadaşınız fevrilikle sizi aramış, akşam kocasıyla barışır ama yarın bir gün kocasına “ kedililos bile böyle dedi sen zaten şöylesin” gibi şeyler söylerse siz kötü olursunuz.

İki arkadaşımdan evli olan sürekli her derdini ötekine anlatırdı, bir gün bekar olan “hemen çocuk yapma bari” dediği için “kocamda gözü mü var?” diye düşündü evli olan. Bi de bunlar 15 yıllık falan dosttu(!)

Esimle ilk tanistigimda sigara iciyordu
Resmen birini yakip birini sonduruyordu
Bulusmadan sonra iyi dileklerde bulunup konusmayi bitirmistim
O ana kadar ictigini bilmiyordum kokusundan nefret ederim cunku tahammul edemem
Kendisi bana birakabilecegini soyledi yok ne sen yorul ne ben dedim ama zaten birakmak istedigini soyledi bende o zaman bir iki ay gorusmeyelim bu surecte bunu kendin icin dene ona gore yol cizeriz dedim ve ilac kullanip birakti sonra sevgili olduk vs.
Ve sonrasinda icmeye devam etseydi de kokusunu cok net sezerdim
Arkadasiniz evlenene kadar hic mi anlamamis yani bu kokan birsey disini fircalasa nefesi kokar insanin
Gec bir tepki olmus o an belki altin meselesine kizip sigaradan vurmak istedi bilemeyiz
Adamin da kafayi mi yedin falan demesi asiri kaba
Kotu bir sekilde baslamis evlilik ama ben olsam karismazdim cik yüz ferahla odaya tikilma cozersiniz der gecerdim

tabiki bırakamayabilir,arkadaşım zaten bırakmayacaksan ben kesinlikle istemiyorum yollarımızı ayıralım dedi.Hayır bırakacağım diye kendisi söyledi.Arkadaşım da onun üzüntüsünü yaşıyor,yalan söyleyerek neden benimle evlendi diye.Yine de duramıyorum birkaç tane içeyim dese sesini çıkarmazdı,ama aylarca kandırmış.

Güvenmemesi için hiçbir sebep yok,evde iki tane kuzeni var sadece onlar da en yakınları hep destek oldular.Annesinin dolduruşu büyük ihtimal

Maalesef bırakacağım demekle olmuyor. O an bırakması lazımdı inandırması için.

İki arkadaşımdan evli olan sürekli her derdini ötekine anlatırdı, bir gün bekar olan “hemen çocuk yapma bari” dediği için “kocamda gözü mü var?” diye düşündü evli olan. Bi de bunlar 15 yıllık falan dosttu(!)

Benim bir arkadaşım da sürekli kocasından yakınırdı. Öncesinde de toksik bir ilişkileri vardı. 2.aydan hamile kalınca başka bir arkadaşımız çok mantıklı olarak çocuk için acele etmeseydin keşke demişti. Sonra hamile arkadaşım gelip bana ne zaman çocuk yapacağımı ona mı sorucam, onun ne haddine ki, kocama güvendim yaptım çocuk dedi :) Asla ama asla kimsenin evlilik hayatıyla ilgili yorum yapmamak gerek. Onlar barışır araya giren kötü olur hiç şaşmaz bu durum

Son düzenleme:
Balayına çıkmadan önce altınları bankaya koyacaklardı ama aksilik oldu koyamadılar.Arkadaşım anneme bırakalım dedi ama eşi ben onlara güvenmiyorum anlamına gelen cümleler kurdu,düğün için gelen kuzenleri vardı evde,onlar varken bırakmam oraya dedi.Daha fazlası da var bu cümlelerin,başlı başına ayıp yani.
Yanlış anlamayın. Emanet atın canı g**ünde olur. Orada altınlara bir şey olsa kim neyi nereye geri verir? Kim sorumlu kime emanet belli değil ev cümbür cemaat kaynar gider orda.
Sigarayı bırakmaz bu adam. Boşanabiliyorsa boşansa keşke ancak sizin söylemenizle olmasın. Yarın öbür gün arkadaşınız canı sıkılırsa size gelir "yuvamı yıktın" der, daha da çirkinleşir. Böyle bir adamla evlenen arkadaşınız zaten belli ki ne çok zeki ne de doğru kararlar verebilen biri. Hak ettiğini değil de belli olanı yaşıyor derim.

Çok fazla müdahilsiniz diğer yorumlarınızı da okudum bu arkadaşlığınız çok sürmez hazırlayın şimdiden kendinizi arkadaşınızın eşi sizin görüşmenizi istemez arkadaşınız da kocasını dinler gibi geliyor bana 🤔

Benim bir arkadaşım da sürekli kocasından yakınırdı. Öncesinde de toksik bir ilişkileri vardı. 2.aydan hamile kalınca başka bir arkadaşımız çok mantıklı olarak çocuk için acele etmeseydin keşke demişti. Sonra hamile arkadaşım gelip bana ne zaman çocuk yapacağımı ona mı sorucam, onun ne haddine ki, kocama güvendim yaptım çocuk dedi :) Asla ama asla kimsenin evlilik hayatıyla ilgili yorum yapmamak gerek. Onlar barışır araya giren kötü olur hiç şaşmaz bu durum

Asla yapmayacağım şey evlilerin arasına girmektir, bir de kendi anlattıklarına bakmayıp milletin söylediğini kocasına yetiştirenler var o ayrı bi dünya.

Çok fazla müdahilsiniz diğer yorumlarınızı da okudum bu arkadaşlığınız çok sürmez hazırlayın şimdiden kendinizi arkadaşınızın eşi sizin görüşmenizi istemez arkadaşınız da kocasını dinler gibi geliyor bana 🤔
Müdahil olduğumu neye dayanarak söylediniz acaba ?

Eşi bana anlattığını bile bilmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X