Arkadaşımın üç günlük evliliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kedililos

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2023
315
200
Kızlar merhaba.Yakın arkadaşım geçtiğimiz günlerde evlendi ve dün balayına çıktılar.Balayına çıkmadan önce altınları bankaya koyacaklardı ama aksilik oldu koyamadılar.Arkadaşım anneme bırakalım dedi ama eşi ben onlara güvenmiyorum anlamına gelen cümleler kurdu,düğün için gelen kuzenleri vardı evde,onlar varken bırakmam oraya dedi.Daha fazlası da var bu cümlelerin,başlı başına ayıp yani.

Neyse bir şekilde toparlayıp balayına gittiler.Evlenmeden önce kavga etmişlerdi eşinin sigarayı bırakması için.O da söz vermişti bir daha içmeyeceğine dair ve her sorduğunda bıraktım içmiyorum dedi.
Sabah balkonda eşini sigara içerken görmüş,yanına gittiğinde izmariti hemen gidere saklamış.Sigara mı içiyordun diye sorduğunda,sen kafayı yedin iyice,kafanda kuruyorsun tarzında konuşarak manipüle etmeye çalışmış.Cebinde sigara paketini bulunca da senle uğraşmak istemedim demiş.Aylarca kandırması bir yana suçlu bile hissetmiyor.Arkadaşım ağlayarak aradı o kadar üzgün ki,tek başına oturuyormuş.Balayında tek başına takılıyormuş.

Konu açma sebebim,arkadaşıma ne diyebilirim ne yapabilirim, onun kadar üzgünüm.Bir dağ ayısı ile evlendi resmen,eşi önceden de salaklıklar yapıyordu ama ağlayıp sızlıyordu kendini affettiriyordu.Boşan desem olmayacak,ama başka bir çözüm de gelmiyor aklıma onu teskin edemiyorum

Ben olsam o dağ ayısını dağda bırakır kendim dönerim.

Adam çekilmez biri belli de arkadaşınız sigaradan nefret ediyorsa sigara içmeyen birini tercih etmeliydi. Birine zorla birşey yaptırırsanız ya yalan söyler ya da yakalanınca böyle çirkinleşir. Boşansın demek kolay geliyor ama boşansın..

tabiki bırakamayabilir,arkadaşım zaten bırakmayacaksan ben kesinlikle istemiyorum yollarımızı ayıralım dedi.Hayır bırakacağım diye kendisi söyledi.Arkadaşım da onun üzüntüsünü yaşıyor,yalan söyleyerek neden benimle evlendi diye.Yine de duramıyorum birkaç tane içeyim dese sesini çıkarmazdı,ama aylarca kandırmış.

Güvenmemesi için hiçbir sebep yok,evde iki tane kuzeni var sadece onlar da en yakınları hep destek oldular.Annesinin dolduruşu büyük ihtimal

Hepsini biliyorum kendisi de biliyor,daha birkaç gün önce düğünleri oldu ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemiyorum

Kendisi söyledi zaten,ben istemiyorum içen birini ayrılalım dedi,eşi söyledi bırakacağım diye.

Simdi agirligini koymasa bundan sonra hep böyle devam eder onun bilincinde olmasi lazim. Ailesine saygisizlik yapan biri ile ne balayi. Adam kendini bastan belli etmis

Siz karışmayın onlar evli insanlar bugün kocasını kötüler yarın kocişim der başkası adına da konu açmayın bence ayıp
karışmamaya çalışıyorum zaten,kendisi benim en yakınım canım ciğerim,çok dahil olmadan ne yapacağımı nasıl teskin edeceğimi bilmiyorum sadece

Hepsini biliyorum kendisi de biliyor,daha birkaç gün önce düğünleri oldu ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemiyorum

Arkadaşınız manipülasyonlara karsi uyanik olsum. Bugun boşanmak istiyorum derse, sigara yuzunden bosaniyosun diye suclanir. Suçunu bastiracak baska seyler bulur. Cok ustume geldin, cok konustun, beni boguyorsun vs. Kendini kötü hissettirecek seylere karsi kulagini kapatsin. sucunu kabullenmeyen insanlar hic değişmiyor

Son düzenleme:
Yani sigra hiç içmedim bırakıyorum diyince bırakılan birşey değil sanırım iki tarafta dürüst ve sabırlı olup beklerlerse olur yani bu kadar olay haline gelmesi saçma. Bağımlılık yapıyor sonuçta tedaviyle bırakıyor insanlar

Simdi agirligini koymasa bundan sonra hep böyle devam eder onun bilincinde olmasi lazim. Ailesine saygisizlik yapan biri ile ne balayi. Adam kendini bastan belli etmis
10 yıldır beraberler.Demekki bunu göz ardı edebilecek iyi yönleri vardır diye teselli ediyorum kendimi.Kendim yaşamış kadar üzgünüm

karışmamaya çalışıyorum zaten,kendisi benim en yakınım canım ciğerim,çok dahil olmadan ne yapacağımı nasıl teskin edeceğimi bilmiyorum sadece
Yok ben şunu demek istiyorum muhtemelen siz evli misiniz bilmiyorum ama arkadaşınızın artık canı ciğeri en yakını siz değil eşi bu sebeple yarın bir gün bu derece kendinizi yıprattığınızla kalırsınız baştan uyarayım..

Sigara yuzundende boşanmazsin yani bende nefret ediyorum ama eşim birakamiyor benim yanimda icmiyor mesela sevmem biliyor hala icince sinirleniyorum dikkate aliyor en azindan az içiyor yani
yaninda icmez olur biter yani evlilikde oyuncak diyilki sigara iciyor diye ayrilasin en azindan icib içib eve gelib dagitmiyor falan içkiye bende sevmem eşimde asla içmez
Yani guzel bir birliktelikleri varsa anlaşiyorlarsa 3gun icersinde sigara yuzunden balayini mahv etmelerini dogru bulmadim anlaşa bilirler bu konuda sigara kokusunu ben eşimde hiss etmiyorum mesela koku konusunda o kadar hassasimdir ki ama dikkate aliyor hep bu konuda bir karara vara bilirler komik.olur bence bu yuzden 2 3 gunde ayrilmak
Kocasinin yanlişi gizlemek ve kirici konuşmak
Kadininda bu konuda kocasina saygi duymamasi yanliş yani belkide denemiş ama başaramamişdir birakmayi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…