Arkadaşımın Durumuna Üzülüyorum Ne Yapabilirim Onun İçin

xmona

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2018
961
1.991
Merhaba herkese iyi geceler öncelikle. Benim 30 yaşında bir kız arkadaşım var. Arkadaşımın aile ilişkileri biraz kötü. Annesiyle arası bozuk annesinin psikolojisi bozuk ve asla tedaviyi kabul etmiyor. Psikolojik şiddet görüyor (fiziksel de olmuşluğu var.) Babası da vefat etmiş. Liseden sonra üniversiteye girdi ama bölümünü yarım bıraktı çalışma hayatına atıldı şimdi en sonuncu yks sınavında hacettepe almanca öğretmenliğini kazandı. Yaşından dolayı kyk bursu veya kredisi alamıyor. Ona yardımcı olabilecek kurum, dernek vs biliyor musunuz acaba? Teşekkür ederim şimdiden.

Bu arada ilk senesi yarı zamanlı bir işe girebilir ama sonraki senelerde dersleri ağırlaşacak aslında biraz da 3. ya da 4. sınıfta ne yapacağını düşünüyoruz.

Merhaba herkese iyi geceler öncelikle. Benim 30 yaşında bir kız arkadaşım var. Arkadaşımın aile ilişkileri biraz kötü. Annesiyle arası bozuk annesinin psikolojisi bozuk ve asla tedaviyi kabul etmiyor. Psikolojik şiddet görüyor (fiziksel de olmuşluğu var.) Babası da vefat etmiş. Liseden sonra üniversiteye girdi ama bölümünü yarım bıraktı çalışma hayatına atıldı şimdi en sonuncu yks sınavında hacettepe almanca öğretmenliğini kazandı. Yaşından dolayı kyk bursu veya kredisi alamıyor. Ona yardımcı olabilecek kurum, dernek vs biliyor musunuz acaba? Teşekkür ederim şimdiden.
Çağdaş yaşam derneği bence çok iyi ama yaş sınırı var mı bilmiyorum. Ya da hem çalışıp hem okumalı.

Bu arada ilk senesi yarı zamanlı bir işe girebilir ama sonraki senelerde dersleri ağırlaşacak aslında biraz da 3. ya da 4. sınıfta ne yapacağını düşünüyoruz.
yazında full çalışıp para biriktirmeli. Sen kaç yaşındasın

Almanca öğretmenliğinde atama çok az oluyor. Daha önü açık bir bölüm seçmeliydi bence. Dört yıl okuyup sonunda işsiz kalmaktansa farklı bir alanda çalışmaya devam edip kendi ayakları üzerinde durmasını tavsiye ederim.

Burshaberleri diye bir sayfa vardi eskiden. Şimdi aktif mi bilemiyorum. Bir bakin isterseniz.

Üniversite okurken çalışabilir çok rahat şekilde. Haftanın beş günü tam zamanlı dersler olmayacak. 30 yaşında birine burs ya da kredi vermemeleri çok normal. Part time çalışabilir, özel ders verebilir. Birden fazla seçeneği var.

X