Arkadaşıma yardım için bana yardım edermisiniz.

mehetap

OF ÇEKME ŞAMPİYONU
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2008
117
0
kızlar arkadaşımın bir derdi var ama ben yardım edemiyorum.sizin yardımınıza ihtiyacım var.şimdi benim arkadaşımın eşi öğretmen arkadaşımda bankacı.eşi kendisinin bir arkadaşıyla okuldaki diğer bir bayan arkadaşının arasını yapmaya çalışıyormuş.bu arada kızın tayini çıkıyor ve başka bir şehre gidiyor.ama eşi bu bayanla msn de falan konuşuyor.arkadaşım sorduğundada hala kızı arkadaşı için ikna etmeye çalışıyorum diyor.ama bu arada da kızla kendisi muhabbeti ilerletip olayın boyutunu değiştiriyor.benim arkadaşım geçen hafta bu kızla eşinin şehir dışında ve kendi yaşadıkları şehirde çekilmiş fotoğraflarını bilg.şans eseri yakalıyor.(eşi resimleri kıza gönderip silmiş ama ortaya çıkıyor.)eşine soruncada sadece birkaç kez görüştüklerini ve adı konulmuş birşey olmadığını söylemiş ve olay büyümeden hatasını farkettiği için kapattığını söylemiş.
onu çok sevdiğini ve affetmesini istiyormuş.oda bana söyledi birşey diyemedim onunda bir çocuğu var ve ben böyle bir durumda ne yapabileceğini söyleyemiyorum.bana göre boşanması lazım.aldatmak sadece cinsellik olmayınca aldatma olmuyor değilde .arada çocuk var diyemiyor.ben affetmem diyemiyoru.insan ancak başına gelince ne kadar acı olduğunu anlarmış.yani kilitlendim.sizce ne yapmalıyım..lütfen fikirlerinize ihtiyacım var..

Sonuçta başka şehirde çekilen fotorafları varsa eğer bu kişiler birlikte yalnız uzunca zaman geçirmişler ve bu da kesinlikle aldatmadır bana göre....
Şahsen ben olsam 'affet arkadaşım,bak bir daha yapmayacakmış'demezdim.
Bu kızcağız internette yakalamasaydı bu fotoları ya?
ne oolacaktı belki de devam edecekti,bilemeyiz...
Bence arkadaşın bu işin aslını astarını ve neler olduğunu önce güzeelce bir öğrensin,ayrıca adam bu şekilde yakalasa affedecek miydi yani?
sonuç olarak arkadaşın Affedebilir belki ama süründürsün en azından,adam hatasını anlasın iyice..:kızgın:İşler karıştırmak neymiş görsün!!Pişman etsin onu,sonra kalbinin sesini dinlesin,az çok kocasının gerçekten çok pişman mı yoksa tekrar yapabilecek kapasitede mi olduğunu ancak o bilebilir.
ancak bu aşamada çocuklarına karşı hassas olup ona kavga gürültü gibi şeyler yaşatılmasın lütfen!

siz olaya müdahale etmeyin,fikir de vermeyin.uzaktan boşanırım demek kolay... aralarında muhakkak birşeyler olmuş belli.artık aldatmayan eş kalmadı gibi birşey oldu.çocuğa da yazık.eşi pişman olup evine de bağlanabilir.tamamen onların halletmesi gereken ve onları ilgilendiren bir olay ...aman ha tarafsız kalın....

Ben olsam hemen boşanırdım ama bekara boşamak kolay gelir.Sonuçta ortada bi yuva,bir çocuk var.Affetse bile eşinin burnunu sürtmesini söyleyin bence ve çok fazla da karışmayın.Boşanma ya da boşanmama kararını arkadaşınız verecek.Bu karar sadece ona ait olmalı.

cinsel aldatma daha hafif kalır gönül aldatmalarının yanında bence..

bence o kızdanhoşlanıp aşık olması sevmesi birşeyler yaşaması o kızı mutlu edip vakit geçirmesi yatmasından çok daha ağır.

eşiyle açık açık konuşsun.

eşini mum etsin. o kızıda rezil etsin. eğer boşanmayacaksa o adamın tüm telefon msn vb. bilgilerini değiştirsin. sıkı yönetime alsın.
madem bir ukuatı var adam olsun kendine gelsin o da.

siz olaya müdahale etmeyin,fikir de vermeyin.uzaktan boşanırım demek kolay... aralarında muhakkak birşeyler olmuş belli.artık aldatmayan eş kalmadı gibi birşey oldu.çocuğa da yazık.eşi pişman olup evine de bağlanabilir.tamamen onların halletmesi gereken ve onları ilgilendiren bir olay ...aman ha tarafsız kalın....
Evet min'e katılıyorum...
Sen hiç karışma karı koca arasına girilmez. Bugün kavga ederler yarın birleşirler suçlu sen olursun sen ayırdın bizi derler kötü olan sen olursun...

Bizzat yaşadığım çok olay var.... Hepsinde iyi niyetle yaklaşanlar hep kötü insan oldular...

cinsellik aldatmanin rezil boyutu ama arkadasinin esinin yaptigi katmerli aldatma resim cekilmis baska sehire gidilmis cinsellik olsa ne olur olmasa ne olur bal gibi aldatma ben olsam 1gun beklemez bosardim ama BEN OLSAYDIM diyorum cocuk falanda dinlemem midem mezhebim kaldirmazdi arkadasin iyi dusunsun bence

eşi çok güzel ara yapmış yani. arkadaşına değilde kendine ayarlamış kızı.
neyse bekara karı boşamak kolay derler ama bilmiyorum büyükde konuşmak istemiyorum fakat ben bir dakika bile o adamla durmazdım. arkadaşının mesleğide var ne güzel geçinir gider.

Canım çok hassas bir konu. Arkadaşın sana durumu anlattığına göre - senin bakış açını da öğrenmek istiyordur.
Arkadaşının yerinde olsam ne yapardım bilmiyorum ama senin yerinde olsam-
eşini affetmesi için onu yüreklendirirdim. Ne yapacağını bilememesi- affetmek istediğini ve gururuyla
savaştığını gösteriyor. Aile birliğinin devamı için verilen emekler ancak alkışı hakeder. Elbette çok kırılmıştır
ama zamanla onun yarası da kabuk bağlayacaktır - ancak aynı yerden birdaha kırılırsa bu
kabuk kalkar ve eskisinden daha fazla kanar. Umarım arkadaşın ilk ve son kez böyle bir olay
yaşamış olsun. Hem de ikinci yarıya bir sıfır galip olarak başlıyacaktır. Ezik ve yenik olan kocasıdır.
Allah yardımcınız olsun.

hepinize çok teşekkür ederim.
arkadaşlarında dediği gibi tarafsız kalmak için çok çaba sarfediyoru. :Saruboceq: ama benim tek düşündüğüm çocuk onun için yorum yapmadım gamyoncuiremsu .bu konuda yorum yapmak bana düşmez dedim ama arkadaşım 3 gündür beni arıyor ve senin fikirlerin benim için çok önemli.kafam çok karışık bana yardım et diye yalvarıyor.napacağımı bilemedim ikilemde kaldım.ve sizlerden yardım almak istedim.

Arkadasin fikir istiyor çok hos tamam da, sen ona bosan dersin, oda bosanir, sonra pisman olur, sonra gelir, hep senin yuzunden der ortada kalirsin Allah korusun...

Bu 3uncu konu bugun okudugum...

Dedim ben hep, aldatilmayi ne derece olursa olsun, bebegim olsun, olmasin, benim kaldirabilecegim bir yuk degil allahim korusun yarabbim ama ben ayilirim.

Ama arkadasina ayril yada affet diyemeyiz ki !

Allah yardimcisi olsun...bunu signeye çekmek zor...Kendi ve bebegi için en uygun karari versin
Mantigiyla hareket etsin.

hepinize çok teşekkür ederim.
arkadaşlarında dediği gibi tarafsız kalmak için çok çaba sarfediyoru. :Saruboceq: ama benim tek düşündüğüm çocuk onun için yorum yapmadım gamyoncuiremsu .bu konuda yorum yapmak bana düşmez dedim ama arkadaşım 3 gündür beni arıyor ve senin fikirlerin benim için çok önemli.kafam çok karışık bana yardım et diye yalvarıyor.napacağımı bilemedim ikilemde kaldım.ve sizlerden yardım almak istedim.

senin fikirlerinden once kendi akli iradesi var zaten hala akil danisarak ayrilik yapicaksa daha olayi idrak edememis boyle birine radikal bir fikir soylemek cok tehlikeli sen bosan dersin sonrada pisman olur fatura senin yuzunden deyip sana kesilir bence karar senin de bu is ne kadar aldatmada olsa kari koca arasinda sen uzak kal arkadasim derler ya iyi olur kendinden kotu olunur senden bilinir hele boyle bicak uzerinde konularda

bence acele etmesin eşine 1şans daha versin sonuçta çocuğunun babası onu babasız büyütmesin,yıkıcı değil yapıcı olmak gerekiyor

Allah kimseye yasatmasin zor durum.
Ama arkadasiniz önce herseyden bi emin olsun.
Resimler kanit gibi görünsede degil aslinda.
Arkadasca cekildik diyip isin icinden cikma ihtimali cok yüksek.
Ama tabi resimlerin hangi samimiyet halinde cekildiginede bagli.
"Esi hatasini farkettigi icin olayi kapattigini söylemis" diye yazmissin.
Bu aklimda süphe uyandirdi.
Arkadasiniz mi esinin hatali olup konuyu kapattigini farketmis, yoksa esimi demis ben hataliyim diye?
Eger ikincisiyse zaten ortada bir yanlis oldugunun göstergesidir.
Umarim Allah yardimcisi olur arkadasinin.
Bence sen ayril veya ayrilma diye yorum yapma sakin. Iyi olur kendilerinden bilirler, kötü olur senden bilirler.
Sadece arkadasinin yaninda ol, destek ver yeter..

Allah kimseye yasatmasin zor durum.
Ama arkadasiniz önce herseyden bi emin olsun.
Resimler kanit gibi görünsede degil aslinda.
Arkadasca cekildik diyip isin icinden cikma ihtimali cok yüksek.
Ama tabi resimlerin hangi samimiyet halinde cekildiginede bagli.
"Esi hatasini farkettigi icin olayi kapattigini söylemis" diye yazmissin.
Bu aklimda süphe uyandirdi.
Arkadasiniz mi esinin hatali olup konuyu kapattigini farketmis, yoksa esimi demis ben hataliyim diye?
Eger ikincisiyse zaten ortada bir yanlis oldugunun göstergesidir.
Umarim Allah yardimcisi olur arkadasinin.
Bence sen ayril veya ayrilma diye yorum yapma sakin. Iyi olur kendilerinden bilirler, kötü olur senden bilirler.
Sadece arkadasinin yaninda ol, destek ver yeter..

Iyi olur kendilerinden bilirler, kötü olur senden bilirler.

buna kesinlikle katılıyoruma.s.

kesinlikle böyle bir durumun affı olamaz ınsan bırıne asıksa baskasına bakamaz ya bu kabul edılemez bır durum demekkı adam heycan ıstıyo sevgısı azalmıs karısına karsı bence arkasına bıle bakmaması lazım:çok üzgünüm:

ne demek adı konulmamıştı... bir de ad koysalardı ; sevgiliyiz ; nişanlanacağız diye...
yani verilen cevaba bak... yüzsüzlük tamamen ... bir de madem hata farkedildi ; bilgisayarda fotoğrafların işi ne ... hataysa sil kardeşim ; sen de hatanı unutmaya çalış...

bence de fiziksel aldatmadansa bu daha beter... üstelik özrü kabahatinden beter ... " ad konulmamışmış.."

ama anlaşılan o ki arkadaşın affetmeye meyilli... çocuk var sonuçta elbet kolay değil... ama bu konuda kararlı olsaydı seni sık sık arayıp fikrine ihtiyacım var demezdi...

affedecek bence ama kesinlikle bu adamın burnunun sürtülmesi ; aklının başına getirilmesi gerek...
bence bu konuda yüreklendirmelisin onu... bu konuda fikir vermelisin...

benım basıma gelseydı ne yapadım bılemıyorum ama bu aldatma meselesı cok buyuk olmus kadın adamın evlı oldugunu bıle bıle onunla bırseyler paylamıs demekkı adam kadını nasıl ıkna etmişki gerisini sen düşün arkadaşım aldatmanın boyutu ılerlemıs cınsellıgı de gecmıs gonul ılıskısıne donmus. arkadaşın bence bikez daha dusunsun bundan sonra guvenebılırmı allah yardımcısı olsun

Ya bu erkekler neden bu kadar zalak anlamiyorum!!:nazar:

Madem ille o halti yiyeceksiniz ille hala ne kadar karizmatik ve ERRRRRKEKKK oldugnuzu göstereceksiniz disardaki zavalli kadinlarida muhtesem erkekliginizden yararlandirmak istiyorsunuz...

Bari yüzünüze gözünüze bulastirmayin ya, yuhhh ya..:mymeka:

Bir resmi silememis bilgisayardan ama msnin anasini aglatiyor tühhhh yaziklar olsun:kızgın:

Ben olsam ne yaparim biliyorum ama arkadasinada yap diyemem, sende deme, birak kendi kararlarini kendi versin...:nazar:

X