Arkadaşım zor durumda..

birebira

Herşey güzel olacak..
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
651
2
Arkadaşlar, biraz önce bir arkadaşım ağlayarak telefon açtı. Kendisi hamile 11 haftalık falan, kardeşi ile eşine süpriz yapmak için eve geç gelmiş. Ona hediye almış, ama kocası yüzüne bile bakmamış. Kardeşi gittikten sonrada kavga etmişler, kocası kapılara tekme falan atmış,bizim kızda ona tokat atmış, kocasıda onu dövmüşsenağlama (Allah kimseye yaşatmasın) Aslında başından beri evlilikleri hep problemliydi, hep kavga edip barışırlardı. Ama bu sefer çok fena, arkadaşım şimdi kardeşinin evine gitmiş. Beni de ağlayarak aradı, Allah sonunu hayr etsin inşallah.

Boşanacağım diyor, ki hangi insan evladı eşine el kaldırabilir.:1no2: Hem ona süpriz yapmak istemiş! Hemde hamile hamile terbiyesiz adam! Şimdi aldırsam mı diyor, hemde bana soruyor. Ben o kadar bebek isterken, sana aldır diyemem dedim. Bu çocuk doğsada günah, doğmasada günah. Ben ne diyeceğimi şaşırdım, çok çok çok üzgünümsenağlama Çok yakın arkadaşım olduğu için bana yine soracak, ben ona ne diyeceğimi bilmiyorumsenağlama

Canım çok üzücü,Allah yardımcısı olsun arkadaşının ama bence bu konuda fikir beyan edip yardımcı olma,kardeşi falan varmış onlarla çözsün.Bu vebali alma derim ben...tabi yine de sen bilirsin..

Arkadaşlar, biraz önce bir arkadaşım ağlayarak telefon açtı. Kendisi hamile 11 haftalık falan, kardeşi ile eşine süpriz yapmak için eve geç gelmiş. Ona hediye almış, ama kocası yüzüne bile bakmamış. Kardeşi gittikten sonrada kavga etmişler, kocası kapılara tekme falan atmış,bizim kızda ona tokat atmış, kocasıda onu dövmüşsenağlama (Allah kimseye yaşatmasın) Aslında başından beri evlilikleri hep problemliydi, hep kavga edip barışırlardı. Ama bu sefer çok fena, arkadaşım şimdi kardeşinin evine gitmiş. Beni de ağlayarak aradı, Allah sonunu hayr etsin inşallah.

Boşanacağım diyor, ki hangi insan evladı eşine el kaldırabilir.:1no2: Hem ona süpriz yapmak istemiş! Hemde hamile hamile terbiyesiz adam! Şimdi aldırsam mı diyor, hemde bana soruyor. Ben o kadar bebek isterken, sana aldır diyemem dedim. Bu çocuk doğsada günah, doğmasada günah. Ben ne diyeceğimi şaşırdım, çok çok çok üzgünümsenağlama Çok yakın arkadaşım olduğu için bana yine soracak, ben ona ne diyeceğimi bilmiyorumsenağlama

Ahh ahhh madem evliliği problemliydi ne diye hamile kalmış ki?
Gerçekten çok üzülüyorum böyle durumlara..benneyaptımki
Bebeği aldırması hem çok günah hem de büyük vicdan azabı.. Madem istemiş o kadar bu bebeği,boşanacaksa boşansın ama bebeğine sahip çıksın bencefisfisfis

Aslında evlenmeden önce de sonrada o kadar çok dedik ki, siz yapamazsınız diye. Hem ailesi hem ben, uymuyorsunuz dedik, hatta babası vermedi. Ama kader işte, şimdi de sen istedin, kendin doğur bak bebeğine desem. Arkadaşımada güvenemiyorum ki, o bebeğe yazık değil mi?? Rabbim sen hakkında herşeyin hayırlısını ver, o günahsız sabinin Allah ım sen büyüksün..Açıkçası ne desem kafam karışıyor, aynı şekilde onunda kafası karışık. Bunlar yarın barışırlar bile diyebilirim yani. Offfff offffffffff!! Allah ım sen büyüksüün.

hamile hamile eşlerini döven tüm erkeklerin eli kırılsın inşallah...
kızcağız çok zor bi durumda kalmış ya..aşşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali..
en doğru kararı kendi verir canım bence sen bu vebalin altına girme...ailesiyle düşünsün taşınsın kendi kararını kendi versin.
ileide olabilecek bi problemde seni de suçlayabilir bi de bunu düşün.yok yok sen bişi deme aman...
ha bi de 11 haftalık demişsin tanıdık bi doktor yoksa o bebeği almazlar heralde..

canim ya arkadasinda pek sucsuz degil bu olayda ilk tokadi o atmis tamam bu esini hakli cikarmaz tabiki kesinlikle heleki hamile bir kadini dovuyor:eek:klava:
ama arkadasinin hamile kalmadan once esinin nasil biri oldugunu bilmiyomuydu aileler dusunmeden bebek yapsin sonrada yok biz anlasamiyoruz aldircam yok yaaaaa o bebegin sucu gunahi ne onun yasam hakkini bu sekilde kimsenin almaya hakki yok

hamile hamile eşlerini döven tüm erkeklerin eli kırılsın inşallah...
kızcağız çok zor bi durumda kalmış ya..aşşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali..
en doğru kararı kendi verir canım bence sen bu vebalin altına girme...ailesiyle düşünsün taşınsın kendi kararını kendi versin.
ileide olabilecek bi problemde seni de suçlayabilir bi de bunu düşün.yok yok sen bişi deme aman...
ha bi de 11 haftalık demişsin tanıdık bi doktor yoksa o bebeği almazlar heralde..

Gerçekten almazlar mı? Belki bu bahane olur da aldırmaktan vazgeçer. Ama dediğiniz doğru bu vebalin altına girilmez, ben sen bilirsin ben sana dua ederim hakkında hayırlısı diye derim, ki gerçekten de ediyorum. Ama ben o kadar istiyorum ki bir bebişim olsun, ona aldır diyemem zatensenağlama Bu sefer de ilerde bişey olursa bana senin yüzünden aldırmadım demesini de istemem. Hem o bebek doğsa perişan olsa, en çok ben üzülürüm. Yarın bunlar çocuklarına da el kaldırırsasenağlama

canim ya arkadasinda pek sucsuz degil bu olayda ilk tokadi o atmis tamam bu esini hakli cikarmaz tabiki kesinlikle heleki hamile bir kadini dovuyor:eek:klava:
ama arkadasinin hamile kalmadan once esinin nasil biri oldugunu bilmiyomuydu aileler dusunmeden bebek yapsin sonrada yok biz anlasamiyoruz aldircam yok yaaaaa o bebegin sucu gunahi ne onun yasam hakkini bu sekilde kimsenin almaya hakki yok

Ben arkadaşım suçsuz demiyorum, ama oda ona tokat atsa gene bişey demem. Yaka paça dövmüş kızı. Offf offf! Hayatta gerçekten büyüklerin sözünü dinlemek gerek, o kadar dedik ki babası ben tüm ailesi, siz birbirinize göre değilsiniz diye.
Offf canım yaa, ne olur mutlu ailelerinizin kıymetini bilin, binlerce kere şükredin, hepimiz şükredelim, Allah ım sende onlara akıl fikir ver Yarabbim..senağlama

canim ya o bebek canli. yani elleri var kollari var. kalbi var organlari beyni. yani herseyi ile bir canli... yani henuz cikmadi diye karninda diye hayatina son vermek... dusunemiyorum. kizcagiz da zor durumda. ama bence yapacagi en buyuk yanlis aldirmak olur. kocasi ile arasindaki problemin cezasini bebek hayati ile odememeli. yarin birgun barisirlar. olan bebise olur...

yani su da var. aramiz iyiyken cocuk olsun el bebek gul bebek, aramiz kotu iken tum baglari yoket.

Zor bir durum ama bebegi aldirmak hata ustune hata olur.

allah yardimcisi olsun vallaha
hamile hamile yazik bi de tokat yemis allahin geri zekalisi adam
ne vuruyon be kadin sana surpriz yapmak istemisKötü Kazen
o bebegi aldirmasi gunah evet sonra cok uzulur vicdan azabi duyar
neden yapmis ki bebegi yazik simdi ne desek bos ama bence gercekten siz bi sey demeyin ustunuze kalmasin :bbo:

Kibele ben zaten kesinlikle diyemem aldır diye, hele ki ben o kadar bebek isterken. Ve biliyormusun hep böyle aldırılması düşünülen çocuklardan ne cevherler çıkıyor. Allah herşeyin hayırlısını versin, bizlere de ibret oluyor böyle şeyler, keşke hiç olmasa daha iyiydi ama:KK43:((

valla çok üzüldüm ne denilir bikemiyorum ama akadaşında da suç var geç geleceğini eşine haber vermeliydi ve eşine tokat atmamalıydı kocasıda çok suçlu ama erkekler karılarından tokat yada dayak yemeği gururlarına yediremezler bide eşi sanırım hamile olduğunu bilmiyordu dimi ben öyle anladım belki hamile olduğunu bilseydi eline koluna sahip çıkardı bekli yinede ben o bebeğin alınmaması tarafındayım ve büyükler araya girip yuvalarının urtarılması taraftarıyım sakınyanlış anlaşılmasın kocasını sonuna kadar kınıyorum hamile olan yada olmayan hangi kadın olursa olsun dayak ve şidete karşıyorum ve bu kişilikteki erkekleri kınıyorum

canım Allah yardımcısı olsun ama aldırması cok gunah! neyse yıne de buyuk konusmayım ama Allah'ın verdıgı canı (dogmamıs bıle olsa yıne de o bır can) ben aldıramam, hukmunu yalnız Allah verır....

kocasına tokat atmıs kocasıda onu dovmus :1no2:
bu duruma soylenecek cok soz var ama soylemeyım..kırıcı konusmak ıstemıyorum..
basından berı bu sekılde dıyosun!madem böyle nıye bebek dusunmusler..
bosanacagım demesı sınırle ofkeyle verılmıs bır karar aradan bıraz zamanın gecmesı ve ofkesının dınmesıyle gecer ve yıne barısabılırler ama bebek konusunda aynı sey gecerlı degıl tekrar barısabılırler ama o oldurduğune bır daha can veremez dolayısıyla ilerde pişman olucagı sey yapmasın ve ayrıca esının haberı yok dıyosun kesınlıkle ondan habersız tek soz sahıbı olmadığı ıcın boyle bıse yapması doğru degıl. bu durum onlar ıcın tekrardan hayatlarını gozden gecırmesı yon vermesı ıcın onemlı.oturup adam akıllı konussunlar ve karar versınler sanada tavsıyem arkasınla bu sekılde (yanı olması gerekenı ) konus destek ol ama kararını verme asamasında fıkır beyan etme..arkasının hakkında hayırlısı olsun...

valla çok üzüldüm ne denilir bikemiyorum ama akadaşında da suç var geç geleceğini eşine haber vermeliydi ve eşine tokat atmamalıydı kocasıda çok suçlu ama erkekler karılarından tokat yada dayak yemeği gururlarına yediremezler bide eşi sanırım hamile olduğunu bilmiyordu dimi ben öyle anladım belki hamile olduğunu bilseydi eline koluna sahip çıkardı bekli yinede ben o bebeğin alınmaması tarafındayım ve büyükler araya girip yuvalarının urtarılması taraftarıyım sakınyanlış anlaşılmasın kocasını sonuna kadar kınıyorum hamile olan yada olmayan hangi kadın olursa olsun dayak ve şidete karşıyorum ve bu kişilikteki erkekleri kınıyorum

Malesef eşi hamile olduğunu biliyordu.. Ve arkadaşımın kalbinde de sorun var, doğum yapsada kalp doktoruyla birlikte yapacak doğumu. Aslında içten içe bende isterim barışmalarını, ne olursa olsun dediğin gibi elleri kırılasıca ama arkadaşım, malesef ilk o başlatmış:KK43:((

kocasına tokat atmıs kocasıda onu dovmus :1no2:
bu duruma soylenecek cok soz var ama soylemeyım..kırıcı konusmak ıstemıyorum..
basından berı bu sekılde dıyosun!madem böyle nıye bebek dusunmusler..
bosanacagım demesı sınırle ofkeyle verılmıs bır karar aradan bıraz zamanın gecmesı ve ofkesının dınmesıyle gecer ve yıne barısabılırler ama bebek konusunda aynı sey gecerlı degıl tekrar barısabılırler ama o oldurduğune bır daha can veremez dolayısıyla ilerde pişman olucagı sey yapmasın ve ayrıca esının haberı yok dıyosun kesınlıkle ondan habersız tek soz sahıbı olmadığı ıcın boyle bıse yapması doğru degıl. bu durum onlar ıcın tekrardan hayatlarını gozden gecırmesı yon vermesı ıcın onemlı.oturup adam akıllı konussunlar ve karar versınler sanada tavsıyem arkasınla bu sekılde (yanı olması gerekenı ) konus destek ol ama kararını verme asamasında fıkır beyan etme..arkasının hakkında hayırlısı olsun...

Aslında ilk önce (her ne kadar ona ben bişey diyemem desemde) kapattıktan sonra, aldırsın daha yaşı genç, zaten o adam ona layık değil dedim. İnsan sevdiklerine kimseyi yakıştıramaz ya işte.
Sonra da biz o kadar onaylamadık yine de gitti evlendi, demek ki Allah yakıştırdı bunları diyorum.
Belki çocukları çok akıllı, hayırlı bir evlat olacak? Çünkü bu arkadaşım ne kadar cahil de olsa aslında çok temiz kalpli saf birisidir. Eşi de belki düzelir, ama sonrada diyorum ki ya o çocuğa yazık değil mi?
Yine de canı veren de Allah alanda Allah. Artık kalbi atan, canı gelmiş bir bebek o, bir insan. Bence bu da bir katliam olur. Ne olursa olsun, aldırmamalılar diyorum.
Ama dediğiniz gibi ben karışmamalıyım, sonuçta terazinin kefelerini doldururum, onlar son kararı versinler. Ne olursunuz sizlerde dua edin canlarım, inşallah bu kötü günler geçer, ikiside pişman olurlar yaptıklarından ve ömür boyu bir daha kötü gün yaşamazlar... Kimseler böyle şeyler yaşamaz inşallaaaahh..:a015:

Gerçekten almazlar mı? Belki bu bahane olur da aldırmaktan vazgeçer. Ama dediğiniz doğru bu vebalin altına girilmez, ben sen bilirsin ben sana dua ederim hakkında hayırlısı diye derim, ki gerçekten de ediyorum. Ama ben o kadar istiyorum ki bir bebişim olsun, ona aldır diyemem zatensenağlama Bu sefer de ilerde bişey olursa bana senin yüzünden aldırmadım demesini de istemem. Hem o bebek doğsa perişan olsa, en çok ben üzülürüm. Yarın bunlar çocuklarına da el kaldırırsasenağlama

canım kürtaj süresi 10 haftadır.10 haftalıktan sonra kürtaj yapılmaz.bu artık cinayete girer.

Barişir onlaaaaar belkide barişmişlardir bile, bizde kocamla her gün kavga ederiz. Ama kin gütmeyiz haa bidee hiç vurmadi tabii. şimdi bide bebeleri olucakmiş daha çabuk barişir onlar bu durumda senin yapman gereken daha farkli bişi var bence aldirip aldirmamasi konusunda ikna etmek değil de kocasiyla biran önce bariştirmaya bak bence. Git bi kocasiyla konuş önce nabiz yokla vaziyet iyiyse kiz arkadaşini ara çok pişmanmiş falan de biraz da gaz ver yeterki barişsinlar hem bebebk istiyolar hemde böyle çocukça şeyler yapiyolar.hem arkadaşin nasil kocasina tokat atiyo ki kocasi belliki ona zarar vermesin diye kapilari tekmelemiş biraz tahrik var bence .hem ayrica ne olursa olsun tabi aldatma hariç bence evinde kalicakti çünkü gurur yapma zamani değil çünkü yanlizca kendini dülşünecek durumda değil hem öyle aldirmayi falanda nasil düşünür hayret doğrusu.

zaten ancak eşi ile birlikde karar vcerebilirler eşinin izini olmadan yasall olarak bebeği almazlar haklarında hayırlısı olsun

bencede aldirmasin bebeği...bu vicdan azabiyla nasil yaşanir...boşansada o bebek onun bebeği..kiymamali bebeğine.....onun ne günahi varki....???

X