Arkadaşım Hamile Ama?

mrb arkadaşlarrr yorumlarınızı okudum bende görev yaptıgım için nete fazla giremiyorumm o arkadaş ben degilimm olsam söylerim çekinmedenn zaten ölee bir durum olsaa aldırmak gibi bir düşüncee geçmezz aklımdann çünkü ben evlenip hamile kalmaya çok meraklıyımm çok istiyorumm bir bebegimin olmasını :KK70: orda yanlış yazmışımm aklınızda öle bir soru kalmasınn.arkadaşıma gelincee yumurtalıklarında kist varmış tedavi olması gerekiyormuşş bana dedgi bu ve çocugu aldırdıı :KK43:çok üzüldümm

canım ya keşke aldırmasaydı ben iki senedır istıyorum ama olmuyor hala tedavı goruyorum boyle aldıranlarada kızıyorumkötükedihüso

Artık ölsemde gam yemem
doğumum kpss sınavına denk geliyo diye ağlayacağım hatta aldırmayı aklımın ucundan teğet geçireceğim
yok daha neler seneye girsin yaaa
sanki gelecek sene olmayacak bu sınav...

mrb arkadaşlarrr yorumlarınızı okudum bende görev yaptıgım için nete fazla giremiyorumm o arkadaş ben degilimm olsam söylerim çekinmedenn zaten ölee bir durum olsaa aldırmak gibi bir düşüncee geçmezz aklımdann çünkü ben evlenip hamile kalmaya çok meraklıyımm çok istiyorumm bir bebegimin olmasını :KK70: orda yanlış yazmışımm aklınızda öle bir soru kalmasınn.arkadaşıma gelincee yumurtalıklarında kist varmış tedavi olması gerekiyormuşş bana dedgi bu ve çocugu aldırdıı :KK43:çok üzüldümm

konu baska bir tartismanin tam da üzerine gelmis... neyse ... oraya girmeyecegim...

sonucu okurken gözyaslarimi tutamadim ve istemeye istemeye de olsa icimden kirginlikla karisik isyan cümleleri gecmesine engel olamadim... neden ben degil de kiymetini bilmeyecek o melegi bu sekilde gereksiz bir hic ugruna yok edecek birine diye senağlamasenağlamasenağlama

olan olmus vicdani yakasini birakmaz ama....
kist olupta tedavi altinda dogum yapan okadar cok kadin varki.senin arkadasin ögretmen olmus ama hayat sinavindan gecemedi..
o bebegin benim olmasi icin dünyalari feda ederdim ben ..bir bebegimiz olsun diye ellerim dua icin acik allaha yalvariyorum bizede nasip et diye...
biz nekadar ugrasiyoruz olmuyo millet hemile kalio degerini bilmio..
allah affetsin onu..ahirette cikar karsisina

acaba kpss yi kazanabileceğinimi düşünüyor hala arkadaşın?? böyle saçma bir nedenden çocuğunun canına kıyan bir kişi kpss yi kazansa ne olur memur olsa ne olur..

Allahin verdigi cana kiymak hemde kpss icin ! ! !

hem hamilelik bahane mi canim ?

en yakin arkadasimla ayni kursa gittik

zertifikat deutsch b1 sinavina hazirlaniyorduk bir yil boyunca

arkadasim sabah sinava girdi sinavin ardindan doguma gitti :nazar:

vede sinavi 300 uzerinden 280 puanla kazandi

bu bahane olamaz olmamali şakkıdı

gerçekten inanılır gibi değil.fazla bişey söylemeyeceğim.herkes duygularıma tercüman olmuş zaten.ben bütün bebek bekleyen anne olmak için yanıp tutuşan arkadaşlarımın en yakın zamanda hayırlısıyla bebeklerini kucaklarına almalarını temenni ediyorum.bütün kalbimle.rabbim kıymet bilenleri bilip versin inşallaha.s.

arkadaşınız kpss ye girecek üniversteye gidecek kadar zeki bilinçli
ama korumak diye bir şeyi bilmeyecek kadar şuursuz sanırım
madem ögrenciydi ve şartları uygun degildi ne diye korunmamış anlamadım
bu tarz durumlarda kürtajın cinayet olduguna inanıyorum ben kusura bakmayın

arkadasin egitimli biriyse hamile kalmadan neden bir korunma yontemi bulmamis dikkatsizligin sonucunuda masum bir bebege kesiyor 21yy.yasiyoruz kurtaj birtur korunma yontemi mi oldu dikkat etme hadi kurtaja dis dolgusu yaptirir gibi bence madem mesleki onceligi icin sinavi dusunuyordu dikkat edicekti ha bir haftalik bebek aldirmis ha 2yasinda cocugu oldurmus benim icin ayni ......bu sitede kac kadinin ici yaniyor okuyoruz bu dunyada kac aile o aldiracagi bebegin bir parmagina hasret yazik egitimli birinin bunu yapmasi sakin alinma sen bu sozlerim tamamen arkadasina ve kurtaji basit bir olaya indiren zihniyete

sonuc ne kadar onemli olursa olsun bir sinav ugruna cinayet yazik hayirlin olsun sinavi ama insanlik annelik sinavinda sonsuza kadar kaybetti

ayyyy onun icin bebek aldirilirmi ya bebek o gün olacak diye bisey yokki belki erken olur belki gec eger cok istiyosa erken oldumu bebegi birisine birakir yine girer sinava care coktur allah yardim eder aldiripta günaha girmesin

Bilinçli bi insan,eğitmen ve anladığım kadarıyla istemeden hamile kalmış.Önlem almasına rağmen mi oldu bilemiyorum ama neticede içinde kalbi oluşmuş bi canlı,bi insan,dahada derini,bi evlat var artık..Kpss sınavı her sene yapılıyo..insanlar bi bebek için tüm kariyerini tek kalemde siliyolar..şimdi içinde olan bebek belkide onun için en hayırlı evlat olucak..bi insan dünyaya getirmek sınavdan çok ama çok daha değerli ve önemli bişey..şu seçenekleri akıl terazisine koysanız sizce sonuç ne olur..

Bebek mi?=====Kpss mi?
Madem içimde bi evlat var..hesapsız da olsa içime yerleşmiş,minicik kalbi atmaya başlamış..
yemişim ben o kpss yi..de kariyeri de..

Son düzenleyen: Moderatör:
inanın bana şu anda gözyaşlarımı tutamıyorum nasıl kıydı o masuma. Ben 11 hafalık hamileyim, öğretmenim mezun olalı iki yıl oldu atanamadım bu yıl tekrar deneyeceğim hatta ikinci dönem dershaneye gideceğim. ve doğumum sınavdan 1 hafta sonra görünüyor tabiki önce veya o anda olabilir. Allahım benim için en hayırlı olanı verecektir. Bu konuda bebişim bana destek verecek o kadar inanıyorumki o mucizenin uğruna Allahım o masumları sadece isteyenlere versin istemeyenlere vermesin. Arkadaşında zannetmesinki artık rahat bi vicdanla gezecek

yazık ben böyle insanlara eğitimci denilmesine ve kendi çocuğumu bu insanların eline emanet etmeye inanın çekiniyorum.

Ay saçmalamasın...allahın verdiği canı sınav bahanesiyle falan aldırmak...tanrım cinayet yani....:kızgın::kızgın:

ay bir sinav ya bebeketen onmelimi ben coocugum olsun diye doktor doktor gezdim 2 sene bebekteng uzel varlik varmi acaba bidaha girer sinava esi ne diyormus acaba

canım uğruna kendi bebiğinin katili olacağı sınavdan hayır mı gelir,Allah razı gelir mi buna,yazık yaa,bir cana kıyılır mı bunun için,bu düşüncenini aklına gelmesi bile onun vicdansız olma ihtimallerini düşündürüyor,yazııııııık!

X