Arkadaş lar Veysel Karani zikri yapan varmı doğru mu tehlikeli mi bana devamlı bu konuda baskı yapildi ama sadexe bir kez yaptım icime sinmedi ıraktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle yapmayın delirtir bu yapılan ritüel gibi bişey ben size söylüyorum. Hiç tavsiye etmem. Hatta zikirler de belli bir sayı verilmesi sıkıntılı kesinlikle. La ilahe illallah de evet istersen 1 milyon kez de ama bunu özellikle 103 defa oku diyorsa biri bunda bir sıkıntı vardır. Peygamber sayı belirtmediysr siz nerden bilgi aldınız da sayı veriyorsunuz? Genelde bu tarz insanlar büyük psikolojik sıkıntılara giriyor emin olun.

Bu sayılar pagan inanışları ve maalesef ritüeller de öyle.

Dini inanışı olan biriyim ama ben hiç sadece dua ve zikirlere dayanarak psikolojik hastaliklarimi atlatamadim.Ağır major depresyon geçirdim doğru ilaç kombiniyle duzeldim.Hea ek olarak Allaha dua etmedim mi bu durumun geçmesi için hemde çok onlarin da muhakkak faydasi oldu ki şu an gayet iyiyim.Yer gök dua ile ettiğim duaların hürmetine iyilestigimi düşünüyorum.
Önce tedbir sonra tevekkul derler.Sen önce ilaçlarını kullan sonra duani et,namazini kil muhakkak faydası olur.
Veysel Karani zikrine de bence hiç bulaşma internette olan yorumlari gormuşsundur.

Merak edip baktım şimdi. Güya o zikirler kodluymuş ve zikir çektikçe cinni varlıklar musallat oluyormuş yazıyor bir internet sitesinde. Linkini de koyuyorum aşağıya. Ben inanmam cin, peri vb. varlıklara, zikir gibi şeylere. İnanıyorsanız hepten bozabilir psikolojinizi çünkü eminim ki siz de bu tip varlıkların musallat olduğu söylentisini duymuşsunuzdur, korkabilir ve psikolojik olarak kendinize çekebilirsiniz böyle sanrıları. Kimsenin sizi bu tip kandırmacalarla manipüle etmesine izin vermeyin, dünyanızı karartmayın.

Allah razı olsun kardeşim zaten yapmam bir kereydi bir daha yok

Durun ben ilahiyatçıyım :)

Psikolojik rahatsızlıklar kolay tedavi edilen şeyler değil. Uzun süreli, doğru doktorla iyileşeceğine inanarak tedavi olunmalı.

Bir diğer taraftan elbette peygamberimizden aktarılan dualar, Allah'ın isimleri kalbimize, gönlümüze bedenimize şifa olur. O sebeple okunacak duaların kaynağını iyi araştırmak gerekir.

Ancak tek taraflı olmaz. Önce zahiren yani görünen tedaviyi olacaksınız. Elbette farz ibadetlerinizi aksatmadan dualarla da destekleyebilirsiniz.

Maalesef hakkımızda şöyle bir durum var. Üzerine düşen somut tedaviyi uygulamıyor, farz ibadetten kaçıyor sadece kendi çıkarları için bir yerde duyduğu zikri çekiyor. İlk etapta temelini çözerseniz gerisi gelir.

Psikoloji ilaçlarindan fayda bulmayip Veysel Karani zikri yapan varmı
Bunu internette araştırmanı öneririm. Dinde yeri yoktur tamamen uydurma. Belli sayı ve şifrelerle cinleri size musallat ediyorlar. Daha büyük buhrana girersiniz. Sakın yapmayın. Kurtulmanızda çok zor olur musallattan. Allaha sığının inançlı iseniz.

Arkadaşlar madem böyle bir konu açılmış ben de bir soru sormak istiyorum. Instagramda eymen özdemir diye biri var. Herkesin çekeceğini söylediği sayılarda zikirler veriyor mesela panik atak için 2800 kez şunu çek 21 gün gibi. Çekip şifa bulduğunu söyleyenler de çok fazla. Ama esmaları böyle sayı ile tavsiye ediyor. Büyük de sayılar. Kendi araştırmalarım var ama sizler ne düşünürsünüz merak edip sormak istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…