Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

sedasecim sen adetten önce öğrenmiştin demi hamile olduğunu idrar testindenmi yoksa kan testindenmi öğrenmiştin?

selam herkese ben geldim.. ya maşallah bu topicde sohbet koyu... gündüz okulda oluyorum eve gelince yazılanları okuyana kadar baya bi vakit geçiyo... e akşam bikaç saatliğine çıkmıştım geldim yine sohbet koyulaşmış ohh ohh keyfimiz bozulmasın:KK74::KK74::KK74:

sedasecim sen adetten önce öğrenmiştin demi hamile olduğunu idrar testindenmi yoksa kan testindenmi öğrenmiştin?

regl tarihim en iyi ihtimalle 1 aralıktı,pcos var ya bende,hep gecikir.normal gelirse 1 aralıktı.
belirtileri hissediyordum,ilk gebeliğimdekinden daha erken başladı çünkü. 20 kasımdan itibaren test yaptım, 24 kasım'da tam 1 saat sonra ikinci çizgi belirdi ya da idrar kuruyunca göründü.görsen çift çizgi demezdin ama:))gölge gibi...26 kasım'da hcg kanda 25 çıktı,o derece küçük bir değer!
bu arada hcg 1000'in üstünde de olsa ikinci çizgiyi kıpkırmızı göremedim,diğer çizgiden daha açık çıkıyor o.

selam herkese ben geldim.. ya maşallah bu topicde sohbet koyu... gündüz okulda oluyorum eve gelince yazılanları okuyana kadar baya bi vakit geçiyo... e akşam bikaç saatliğine çıkmıştım geldim yine sohbet koyulaşmış ohh ohh keyfimiz bozulmasın:KK74::KK74::KK74:

tanımadığım dostlarım... gerçekten ben de eve gelir gelmez yazılanları okuyorum.seviyorum sizleri!:KK71:

ya şubat tatilinde istanbula gitcez. acaba hamile kalırmıyım o zamana kadar diye uçak bileti alamıyoruz... otobüsde olmaz.. arabaylada gitsek yollar çok kötü olur diye karar veremiyoruz.. uçakla ilgili bilgim yoktu ama yinede nolur nolmaz diye almadık bilet şimdiden. size bi sorayım dedim...

ya şubat tatilinde istanbula gitcez. acaba hamile kalırmıyım o zamana kadar diye uçak bileti alamıyoruz... otobüsde olmaz.. arabaylada gitsek yollar çok kötü olur diye karar veremiyoruz.. uçakla ilgili bilgim yoktu ama yinede nolur nolmaz diye almadık bilet şimdiden. size bi sorayım dedim...

Sen yine de o zaman doktora danışırsın da ben ilk 3 ay her türlü yolculuk riskli,ondan sonra rahat bi de son 3 ay diye biliyorum.

kızlar ya hamileyken uçağa binmenin bi sakıncası var mı??

34. haftadan itibaren binilmiyor, basınç farkı nedeniyle erken doğum riski var. ondan önce sorun yok. yine de tabii her gebelik farklı, dr. karar verir bu tür şeylere.bu arada kardeşim 36. haftada bindi uçağa, bebeğe de ona da bir şey olmadı.

34. haftadan itibaren binilmiyor, basınç farkı nedeniyle erken doğum riski var. ondan önce sorun yok. yine de tabii her gebelik farklı, dr. karar verir bu tür şeylere.bu arada kardeşim 36. haftada bindi uçağa, bebeğe de ona da bir şey olmadı.

sen hamile kaldığını öğrenmeden önce uçağa binmiştim dimi yanlış hatırlamıyosam. burda okumuştum

aaa şimdi dikkatimi çekti her türlü mü.. yani arabayladamı gidememki :KK43:((

bende sanki hamileymişim gibi....:KK52:

sık sık mola verip her molada yürümelisin. risk yok ilk üç ay, sadece işkence var:)) bel ağrın zaten yoğun, şehirler arası otobüs koltukları malum...saatlerce git git,deli gibi şişer ayakların....dakika başı tuvalet ihtiyacın da cabası,ee onun da atılması lazım:))yine kardeşimden örnek vereyim, yaz tatili bitince mecburen görev yerine döndü,bu kez uçakla değil kendi arabalarıyla.26 saatlik yolu 3 günde aldılar:)gece molaa verdiler,sabah da her iki saatte bir durup yürüdüler:)yine de çok zor olmuştu.

sık sık mola verip her molada yürümelisin. risk yok ilk üç ay, sadece işkence var:)) bel ağrın zaten yoğun, şehirler arası otobüs koltukları malum...saatlerce git git,deli gibi şişer ayakların....dakika başı tuvalet ihtiyacın da cabası,ee onun da atılması lazım:))yine kardeşimden örnek vereyim, yaz tatili bitince mecburen görev yerine döndü,bu kez uçakla değil kendi arabalarıyla.26 saatlik yolu 3 günde aldılar:)gece molaa verdiler,sabah da her iki saatte bir durup yürüdüler:)yine de çok zor olmuştu.

ya zaten otobüsü hiç düşünmüyorum hamile olmasanda işkence o...

sen hamile kaldığını öğrenmeden önce uçağa binmiştim dimi yanlış hatırlamıyosam. burda okumuştum
evet,binmiştim.hem de küp gibi valizlerle.hatta el çantasını tepedeki kabine yerleştirip onu oradan indirmiştim de.kaderci oldum kızlar,rabbim isyan ettirmesin. düşecek olsa daha tutunamadan gidecekti. üç kat aşağıdan koca koca kovalarla et taşıdık eve,iki elimde birer kova en az yirmi kg olsa...ya da işte o valizler...eve gelince yaptığım temizlik...ilkinde onca dikkat ettim,gitti bebek. tevekkül ediyorum.en emin yere,allaha emanet...

X