Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

panik yooook! yumurta 48 saat sperm 72 saat canlı kalabiliyor. misal p.tesi ilişkiye girdin,salı yumurtladın.zaten ilişki sırasında rahim ağzına ulaşabilen spermler asker gibi bekliyorlar:)))yumurta onları istemedi diyelim,çarşamba yeni spermler geliyor:KK52:o yüzden çok takma bunu, iki günde bir ilişki normal yani.stresli olunca bizim vajinal salgımız asitleşip bu spermcikleri öldürüyormuş,yine stresli olunca yumurta kendini sperme açmıyormuş.yumurtanın ördüğü duvara takılıp kalıyormuş zavallılar.

vaaaay her gün yeni bişey öğreniyorum..ben genelde düzenli regl oluyorum o zamanda erken menepozamı girceeemmm ühüüüüü..bu nasıl iştir Ya rabbim ben hamile olmak istiyoruuuumm..çok istiyorum..Şimdi gün aşırı çalışcam ama ya bu seferde aşırdığım gün yumurtlarsamda kaçırırsam nolcak.. peki o yapmadığımız gün yeterlimi spermlerin kendine gelmesi için???

EVET CANIM ÖYLE GÖRÜNÜYO...:KK14:

peki bşi sorucam..regl oluyo olmamız kesin olarak yumurtladıgımız anlamına mı geliyo sayın annecim? yani ben şöyle düşünüyorum..yumurtluyoruz bu ya bebiş oluyo yada döllenmeyip vucuttan atılıyo..doğru muyum ?:KK53:

Hayır regl olsan da yumurtladın anlamına gelmiyormuş.Doktorum öyle dedi.

ayy bu işler çok karışık,kafamızı çok karıştırmayalımm,,,elinizden geldikçe hergün yada günaşırı deneyin kızlar,,,Allah inşlhh hayırlısından bir evlet verir hepimizeee:KK4:

oooooff.yumurtladığımı nerden bilicem ben peki?:KK14::KK14::KK14:

Tatlım üzülme bak ben de yumurtlamamışım bir ay ama sonra yumurtladım.Şimdi de yumurtlama akıntım geliyor.Senede bir iki kere normalmiş zaten doktorum söyledi.Zaten yumurtalıklarında bir problem görseydi doktor söylerdi.Bak ben yumurtlama zamanında ağrı çekiyorum ve akıntım geliyor.Sen de öyle anlayabilirsin sanırım

ayy bu işler çok karışık,kafamızı çok karıştırmayalımm,,,elinizden geldikçe hergün yada günaşırı deneyin kızlar,,,Allah inşlhh hayırlısından bir evlet verir hepimizeee:KK4:

amiiiin! zaten bir şey söyleyeyim mi, bu progesteronu 21. gün ölçüyorlar,işte yumurtlaman var mı yok mu bakıyorlar.endokrinoloğum 3 ve yukarısı iyidir diyor,kadın doğumcular en az 18 falan olmalı iddiasındalar.ve benim en çok 7 çıktı:44:yani endokrinoloğum doğru söyledi. kadın doğumcular geç yuurtlama olasılığını falan es geçiyorlar.onlar ille kitaplarda yazanı istiyorlar.her bünye farklı.ben 14.gün değil 21.gün yumurtlamışım zaten.yani aslında allahın dediği oluyor. geleceği günü o bizden iyi biliyor.

ben regl nedir bilmiyomusum bunu anladım çünkü ben reglin döllenememiş yumurtanın vucuttan atılması sanıyodum.e yumurtlamadan da regl olunabildiğine göre regl o demek değilmiş.şuymuş :
Regl (Adet Kanaması) Nedir?

Rahim iç yüzeyinde her ay dölenmiş yumurtanın ( gebeliğin ), gelip yapışmasına ve buradan beslenmesi için damarlanmasını sağlayacak bir tabaka oluşur ve eğer döllenme yoksa bu duvar görevini tamamlayıp yerini alttan gelen yeni dokuya bırakarak dökülür, rahimden dolayısıyla vücuttan dışarıya atılır. Her ay bu işlem aynı şekilde tekrarlanır biz bu sürece menstürel siklus – adet düzeni, işlevini yitirerek yerini yeni oluşan yapıya bırakıp dışarıya atılan bu dokuya da adet kanı, mentürasyon kanaması denir.

esracım bu ay takip edicem bakalım belirtilerimi ..elbet bnm de vucudum bi belirti veriyodur..ben kendimi dinlemediğim için yumurtlayıp yumurtlamadıgımı hiç takip etmedim açıkcası:26:

Yumurtladığını anlamak için bikaç yöntem var,ben bunları "Aralık ayında hamile kalmak isteyenler"konusunda anlatmıştım.

Amannn sallayın kızlar yumrutaymış oymuş buymuş
İnsan psikolojisi nedir yahu böyle?Ben doktora gitmeden önce ağrıdan duramıyordum şimdi hepsi yok oldu.Stres yapmadazsak her şeyimiz düzenli gidecek sanırım
Deecem sibelim sende de bir sorun olmadığını biliyorsun doktor her yerlerine bakmış :KK1:Stres yapma ve bum bum buuummmma devam :KK1:

evet canım,yumurtladıysan progesteron yükseliyor,rahim dokusu kalınlaşıyor bu sayede. yumurta döllenirse rahimdeki kalınlaşmış tabakaya gömüyor kendini bebiş, döllenmezse o tabaka dökülüyor ve kanama oluyor.yani regl kanamasının asıl amacı rahim duvarını tazelemek.vücudumuz mükemmel bir makine!

ben regl nedir bilmiyomusum bunu anladım çünkü ben reglin döllenememiş yumurtanın vucuttan atılması sanıyodum.e yumurtlamadan da regl olunabildiğine göre regl o demek değilmiş.şuymuş :

Rahim iç yüzeyinde her ay dölenmiş yumurtanın ( gebeliğin ), gelip yapışmasına ve buradan beslenmesi için damarlanmasını sağlayacak bir tabaka oluşur ve eğer döllenme yoksa bu duvar görevini tamamlayıp yerini alttan gelen yeni dokuya bırakarak dökülür, rahimden dolayısıyla vücuttan dışarıya atılır. Her ay bu işlem aynı şekilde tekrarlanır biz bu sürece menstürel siklus – adet düzeni, işlevini yitirerek yerini yeni oluşan yapıya bırakıp dışarıya atılan bu dokuya da adet kanı, mentürasyon kanaması denir.

esracım bu ay takip edicem bakalım belirtilerimi ..elbet bnm de vucudum bi belirti veriyodur..ben kendimi dinlemediğim için yumurtlayıp yumurtlamadıgımı hiç takip etmedim açıkcası:26:

işte şu mesajda anlatmaya çalıştığım buydu. amaç rahim dokusunu yenilemek.

evet bende önceden ne zaman yumurtladığımı farketmiyordum,şu 2 aydır kendimi dinledimden,sancımın olduğunu akıntımın yoğun olduğunu hissettim,,,şimdilik yumurtluyorum bi sorun yok heralde,,,böyle kafaya takıp stres yaptıkça olacağı varsada olmaz zaten,,,rabbim hayırlısını nasip etsin,,,

sen iki günde bir bum bummmm yap,yumurtladığını spermler görse yeter deeeeceeemmmm:KK17::KK52::KK17::KK52:
o da olur..zaten regldi,mantardı derken arayı açtık olsada bitse de başlasakkkk :KK53::KK53:
İnsan psikolojisi nedir yahu böyle?Ben doktora gitmeden önce ağrıdan duramıyordum şimdi hepsi yok oldu.Stres yapmadazsak her şeyimiz düzenli gidecek sanırım
Deecem sibelim sende de bir sorun olmadığını biliyorsun doktor her yerlerine bakmış :KK1:Stres yapma ve bum bum buuummmma devam :KK1:

haklısın tatlım.bi sorun olsa o kadar kurcaladı:KK53::KK53: çıkardı dimi:KK53::KK53::KK53:

aynennnnnnnnnnnnnnn:KK66:

X