Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

şans canım ya,
daha erken evet ama insan panikliyor üstüste bir kaç olmayınca.
sebebini merak ediyor ama çoğu zaman bir sebebi bile olmuyor.
Galiba en makul sebebi O'nun geleceği zamanı hepimizden daha iyi biliyor olması.
Bir de dr ''kafana takıp stres yaptığın sürece olmuycak bunu da bil''dedi.
''teşekkür ederim moral için,Allah razı olsun''diycektim:KK1:
Aslında haklı,kim düşünmeyi bırakıyor o ay hamile kalıyor.
Garip dimi :44:
hem de çok
örneği kendi verecek canım, en az iki-üç günlük cinsel perhizin ardından. eşim çok zorlanmıştı:))) ergen çocuk gibi mastürbasyon yapıyorum ve herkes ne yaptığımı biliyor:KK17::KK17::KK17:diye utandım demişti.yalnız sperm sayısına değil,ne kadar canlı kaldıklarına ve sperm hareketlerine de bakılıyor.
bu arada ben geldiiiiimmmmmm.:KK52::KK52:nasılsınız hepiniz???
hoşgeldiiiiiiiiiiin biz iyiyiz siiiiiiiiiz?

örneği kendi verecek canım, en az iki-üç günlük cinsel perhizin ardından. eşim çok zorlanmıştı:))) ergen çocuk gibi mastürbasyon yapıyorum ve herkes ne yaptığımı biliyor:KK17::KK17::KK17:diye utandım demişti.yalnız sperm sayısına değil,ne kadar canlı kaldıklarına ve sperm hareketlerine de bakılıyor.

:KK53::KK53::KK53:
Asıl bunu merak etmiştim Sedacım,teşekkürler bilgilendirdiğin için.
Ya peki bişey sorucam,kabı alıp eve gelse örneği o şekilde verse:44:
Olur mu ki?
Kap zaten kapalı olur tahminimce:44:
Bu arada hoşgeldin canım:KK71:
Nasılsın?bebiş nasıl?

Olur mu ki?
Nasılsın?bebiş nasıl?

sanmıyorum tatlım,ilk dakikadan başlanıp yarım saat, ilk saat,ikinci saat,üçüncü saat falan gibi canlılığa ve harekete bakılıyor. evde yaparsan hastanenin dibinde otuuyor olmanız lazım.
ben iyiyim,bebiş de iyidir umarım. perşembe gideceğiz.her seferinde korkuyorum ben.:44:

evet,dr doğru söylemiş. köylerdeki kadınlar kadar bilgim olsaydı keşke bu konularda.onlar ne kadarını biliyorsa o kadarını bilseydim keşke.cahillik mutluluktur.ne gebeliği takıyorlar ne doğumu.allah verdi,allah aldı felsefesi bizi rahatlatacak aslında. ne yumurtlama biliyorlar ne amniyosentez.

Aynen,hatta Pakize Suda'nın bir yazısı var nasıl güzel anlatmış.
Çok bilmişliğin kimseye bir faydasının olmadığını,asıl mutluluğun cahillikten geldiğini.
Düşünmüycem diyorum ama hafızamı sildirmem gerekiyo herhalde:44::44::44:

Olur mu ki?
Nasılsın?bebiş nasıl?

Canım öyle bir şey olmuyor malesef.Eşim yaptırdı harekete canlılığa şekle bakıyorlar ve saat saat
O nedenle ilk dakikadan itibaren bakmları lazımmış

sanmıyorum tatlım,ilk dakikadan başlanıp yarım saat, ilk saat,ikinci saat,üçüncü saat falan gibi canlılığa ve harekete bakılıyor. evde yaparsan hastanenin dibinde otuuyor olmanız lazım.
ben iyiyim,bebiş de iyidir umarım. perşembe gideceğiz.her seferinde korkuyorum ben.:44:

hoşgeldin sedacım,iyiyiz sağol,,,seni sormalı??ayy çok değişikmişş,kim utanmaz yahuu,,,çok zorrmuş yaa,,,Allahım hayırlısıyla hepimiz bu ay hamiş oluruz,,,,:KK60::KK60::KK60:
canım inşlhh herşey yolundadır ,şimdiden stres yapma,,,:KK54:

Anladım canım yakınız ama o kadar da değil tabi:)
En sağlıklısı yerinde vermesi örneği,
Peki sence benim durumumda buna henüz gerek var mı?
Biraz daha mı bekleyim,yoksa işi şansa bırakıp zaman kaybetmeyim mi?
Bu arada korkma lütfen,çok haklısın kendimi senin yerine kokuyorum da,
bedenimde bir canlı taşımadığım halde kendimi deli gibi dinliyorum.
Bir de olsam demek düşünemiyorum.
Düşünme sen de,oluruna bırak perşembeye kadar.
Nasılsa gidiceksin ve bu hamileliğin süresince defalarca gideceğin bir yer.
Stresini,korkusunu at arkana,bebişinden haberler alıcaksın onu düşün:)
Hep güzel şeyler düşün,güzel olucak.

Köylerdekilerin stresi yok,yarın işe geç kalmamamız gerekiyor derdi yok,hormonlu beslenmeleri yok.Olay böyle olunca tabi kolay oluyor herşey,bebek kendliğinden geliyor.
Ama bizim için bunların tam tersi,o yüzden ayda sdece 24-48 saat yaşayabilen yumurtalarımızı boşa harcamak istemiyoruz,kafamıza da çok taktıkça olmuyor heralde,ama takmaktan da vazgeçemiyoruz.
Ne diyeyim Allah bebek isteyen herkese en kısa zamanda sağlıklı sıhhatli bebekler nasip etsin inşaallah.

Aaaaaaaaaaaa kızlar rüyamı anlatmayı unuttum
Şimdi kkdaki kızlar hepimiz bi yerdeyiz hepinizi görüyorum am öyle silüet olarak bizim tayfa full yani:KK1:
Hepimiz test yapıyoruz herkes de çift çizgi en son ben kalıyorum benim de çift çizgi çıkıyo ama sonra kanamam oluyo ama doktor düşük tehlikesi korkma dinlen diyo.Öyle korkmuyorum falan.Ama kanı gördüm rüya bozulurmuş kan görünce :KK14:
Ne güzel bir rüyaydı yaaaaa

Korkma tatlım inşallah her şey yolunda

hoşgeldin sedacım,iyiyiz sağol,,,seni sormalı??ayy çok değişikmişş,kim utanmaz yahuu,,,çok zorrmuş yaa,,,Allahım hayırlısıyla hepimiz bu ay hamiş oluruz,,,,:KK60::KK60::KK60:
canım inşlhh herşey yolundadır ,şimdiden stres yapma,,,:KK54:

Anladım canım yakınız ama o kadar da değil tabi:)
En sağlıklısı yerinde vermesi örneği,
Peki sence benim durumumda buna henüz gerek var mı?
Biraz daha mı bekleyim,yoksa işi şansa bırakıp zaman kaybetmeyim mi?
Bu arada korkma lütfen,çok haklısın kendimi senin yerine kokuyorum da,
bedenimde bir canlı taşımadığım halde kendimi deli gibi dinliyorum.
Bir de olsam demek düşünemiyorum.
Düşünme sen de,oluruna bırak perşembeye kadar.
Nasılsa gidiceksin ve bu hamileliğin süresince defalarca gideceğin bir yer.
Stresini,korkusunu at arkana,bebişinden haberler alıcaksın onu düşün:)
Hep güzel şeyler düşün,güzel olucak.

inşallah hepinizin bebişleri gelecek kızlar:)dua ediyorum hep size.
ben yaa işte tutabilsem kendimi...hareketlerini hissediyor olsam yaşadığını bilirim de,şimdi ya kalbi durduysa ya bilmem ne diye yiyorum kendimi.allah izin verirse doğacak deyip raatlamaya çalışıyorum.doğana dek bu stres yaşanacak galiba.inşallah hayırlı haberler veririm size.sizden de güzel haberler gelir inşallah bu ay.

Anladım canım gayet mantıklı tabi,
Peki eşine ne dediler?

Eşim askere gitmeden yaptırmıştı 2 yıl önce varikosel başlangıcı demişler tek taraflı.Askerdeyken yine yaptırmış doktor pek bi sorun yok normale göre biraz az ama harekette sorun yok demiş 38 milyon spermin neresi az dedim bende:KK53::KK53::78::KK9:
Çarşamba urolojiye gidecek şimdi

Aaaaaaaaaaaa kızlar rüyamı anlatmayı unuttum
Şimdi kkdaki kızlar hepimiz bi yerdeyiz hepinizi görüyorum am öyle silüet olarak bizim tayfa full yani:KK1:
Hepimiz test yapıyoruz herkes de çift çizgi en son ben kalıyorum benim de çift çizgi çıkıyo ama sonra kanamam oluyo ama doktor düşük tehlikesi korkma dinlen diyo.Öyle korkmuyorum falan.Ama kanı gördüm rüya bozulurmuş kan görünce :KK14:
Ne güzel bir rüyaydı yaaaaa

Allah hayırlara çıkarsın canım,gündüz niyetine diyelim:)
İnşallah malum olmuştur sana da ocak ayında nüfus patlaması yaparız Turliğin topiğinde:)

Eşim askere gitmeden yaptırmıştı 2 yıl önce varikosel başlangıcı demişler tek taraflı.Askerdeyken yine yaptırmış doktor pek bi sorun yok normale göre biraz az ama harekette sorun yok demiş 38 milyon spermin neresi az dedim bende:KK53::KK53::78::KK9:

:KK53::KK53:
göndermeyin kocalarınızı bence daha şimdiden..1 sene fln geçsin hele..biz çekiyoruz stresini onlar bari çekmesin..:KK14::KK14:
sedacım bebişin hayet sağlıklı,hep de öyle olcak inşallah..kötü şeyler düşünüp çocugun da moralini bozma ya aaaaaaaaa:KK20::KK20:

Bence de :)
Biraz geçsin olmazsa,eşimde bi görünsün.
Önce ben gerekli testlerimi yaptırıcam.
Yaptırmamıştım aklımda hep.
bir sorun yoksa biraz daha bekleriz.
Sonra ki adım onun görevi olur:)
Ya inşallah bunların hiçbirisine gerek kalmaz da ocak ayı bizim ayımız olur.

:KK53::KK53:
göndermeyin kocalarınızı bence daha şimdiden..1 sene fln geçsin hele..biz çekiyoruz stresini onlar bari çekmesin..:KK14::KK14:
sedacım bebişin hayet sağlıklı,hep de öyle olcak inşallah..kötü şeyler düşünüp çocugun da moralini bozma ya aaaaaaaaa:KK20::KK20:

Tatlım ben yollamıyorum ama o stres yapıyor.Kesin bende sorun var hem bana doktor 2 sene önce varikosel başlangıcı dedi falan diyo.Hemen olmaz bekleyelim diyorum çok sıkıntı yapıyor.Ben de gitsin de içi rahatlasın dedim.Yoksa bunalımıyla başa çıkamıyorum.Daha 28 yaşında yaşlandım artık onlar da azlamıştır diyo :KK1:Ne yapacam ben bu adamla bilmiyorum.Çevresindekilerin hemen çocukları olmuş benimki de hemen ilk aydan olacak sanıyordu :KK1:

Son düzenleme:
Korkma tatlım inşallah her şey yolunda
inşallah canım ya

benim eşimin de 40 küsür milyondu canlı sperm sayısı,eh işte demişlerdi:KK53:hareketleri normaldi gerçi.milletin 80 milyon filan oluyormuş.:KK53::KK53::KK53:gerçibir arkadaşım 10 milyon spermi olan kocasından ikiz doğurdu:KK52:olacak olan oluyor yani.ve ikizler babalarının kopyası,yoksa adam dellenecekti:))onlara tüp bebek demişlerken hamile kaldı arkadaşım.12 yıllık evliydi,17 yaşında evlenmişti.yine bak aynı dutrum,nasılsa olmuyor tüp bebek yapalım dedikleri ay kız hamile:)

X