Aralık Ayı Ovülasyon Takip Edecekler-Gebeliğe Hazırlık Grubu🌸

Kzlar sorum hepinize. Bir gün arayla ilişkisi oluyor bu durumda ovulasyon testi gerekli mi sizce ? Yumurtlamayi zaten kaçırmayız diye düşünüyorum
Dediğin gibi gerekli değil canım olsa güzel olur ama olmasa da olur zaten sperm iki gün yaşayabiliyor içerde canım inşallah tutunur bebişin sana 🌹

Ayy ben soylemeyı unuttum kuzu hsg cekılır cekılmez hamıle kalmıstım ben 😊bısey cıkmamıstı sonucunda ama yolları actı bence yoksa 1,5 sene denedm spontane sekılde boyle takıp makıp yapmadan olmamıstı
Progesteron hormonumun 5.7 çıktı normalmi birşey anlamadım ne demek oluyor 🤷

Aslında bı de özellikle akşamları sık idrara çıkma oluyor ama zaten ben su içsem çıkıyorum😄onun dışında bir iki gün kabızlık şişkinlik oldu onu da belirtilen saymıyorum 😄
Valla ne desek boş regl ile gebelik belirtileri hep aynı inşallah güzel haberlerini alırız kuzu 🤍

Ne zaman verdin canım adet döngünün ortalarindaysan normal ♥️
Dün verdim canım adetimin bitiminden 22 gün sonra verdim birdaha ki regl dönemim Aralık 6 şunu anlamadım yumurtlama olmuşmu dün çıktı sonucum eşimle değerlendirdik biz Kasım 23 nü yumurtlama günümdü hatta aşırı bel ağrısı yaşadım o gün tekrar mi degerlndrcz

Dün verdim canım adetimin bitiminden 22 gün sonra verdim birdaha ki regl dönemim Aralık 6 şunu anlamadım yumurtlama olmuşmu dün çıktı sonucum eşimle değerlendirdik biz Kasım 23 nü yumurtlama günümdü hatta aşırı bel ağrısı yaşadım o gün tekrar mi degerlndrcz
Kuzucum bildiğim kadarı ile şöyle anlatayım sana progestronın yuksek cıkması yumurtladıgın anlamına gelıyor,sonrasında bebek olusmussa yukselıyor adetın baslama tarıhı gıbı 15-20 ye fln cıkıyor.adet gunu geldıgınde 5 ten dusukse gebelık varsa bıle saglıksız oluyor malesef(basıma geldı daha once ordan bılıyorum) geleyım ıkıncı soruna bence yumurtlama gunlerı tespıt edılebılırse o gunlerde ust uste ılıskı ıyı olur cunku ben o gunlerde hergun yaparak hamıle kalmıstım.

Yani senınkı gayet guzel daha adetıne cok var cunku.umutlandım ben acıkcası🙏🙏ınsallah tutmustur💕

Bak kuzu ınternetten alıntıda yaptım sana .benım 1 cıkmıstı mesela.senınkı guzel dollenme olduysa yukselır ınsallah

Kadınları hamileliğe hazırlayan hormonlardan biridir. Üreme çağında bulunan sağlıklı olan kadınların döngü halinde her ay yumurtalıklardan salgılanan bir hormondur. Kadının yumurtalıkların da olgunlaşmış olan yumurta döllenmez ise kandaki progesteron seviyesi düşer ve adet kanaması başlar. Fakat olgunlaşan yumurta döllenirse progesteron seviyesi iyice yükselerek kadını gebeliğe hazırlar.

Progesteron Kaç Olmalı?

Progesteron hormonunun kandaki seviyesi adet döngüsünün ilk yarısı ile son yarısı arasında farklılık gösterir. Kadınlarda önemli roller üstlenen progesteron hormonu erkek vücudunda da bir miktar üretilir fakat vücutta herhangi bir etkinlik göstermez. Progesteron seviyesi erkeklerde 1 ng/mL den daha azdır. Kadınlarda yumurtlama meydana gelmeden önce 1ng/mL den daha az iken, adet döngüsünün ortasında yani ortalama 14. Günde 5 ila 20ng/mL arasındadır. Hamileliğin ilk zamanlarında 11,2 ila 90 ng/mL olan progesteron seviyesi hamileliğin son dönemlerinde 48 ila 300 veya 300 ng/mL den daha fazladır.

Bak kuzu ınternetten alıntıda yaptım sana .benım 1 cıkmıstı mesela.senınkı guzel dollenme olduysa yukselır ınsallah

Kadınları hamileliğe hazırlayan hormonlardan biridir. Üreme çağında bulunan sağlıklı olan kadınların döngü halinde her ay yumurtalıklardan salgılanan bir hormondur. Kadının yumurtalıkların da olgunlaşmış olan yumurta döllenmez ise kandaki progesteron seviyesi düşer ve adet kanaması başlar. Fakat olgunlaşan yumurta döllenirse progesteron seviyesi iyice yükselerek kadını gebeliğe hazırlar.

Progesteron Kaç Olmalı?

Progesteron hormonunun kandaki seviyesi adet döngüsünün ilk yarısı ile son yarısı arasında farklılık gösterir. Kadınlarda önemli roller üstlenen progesteron hormonu erkek vücudunda da bir miktar üretilir fakat vücutta herhangi bir etkinlik göstermez. Progesteron seviyesi erkeklerde 1 ng/mL den daha azdır. Kadınlarda yumurtlama meydana gelmeden önce 1ng/mL den daha az iken, adet döngüsünün ortasında yani ortalama 14. Günde 5 ila 20ng/mL arasındadır. Hamileliğin ilk zamanlarında 11,2 ila 90 ng/mL olan progesteron seviyesi hamileliğin son dönemlerinde 48 ila 300 veya 300 ng/mL den daha fazladır.
Ya inşallah yükselir ya çünkü son 2 haftadır sağ kasığımda batma şeklinde ağrım oluyor oturduğum zaman bile oluyo hatta

Mervenur277 Mervenur277 mervooş bugun ne yeme yapıyosun balımm.neler yapıyosunuz kızlaar bugunn😊? Yarın ovulasyon testıne baslıyorum aksam ınsallah.kecıboynuzu özlerını verıyosunuz degılmıı beyleree😊
Balımmm neleredesin giz bugün et sote yapicam aşko 😂😂yemek düşünmek çok zor yaaw buraya da at da bende anlatayım artık şu ovulasyon testlerinden 😂😂ben özü değil de şey yapicam ya keçiboynuzu kaynatıp suyunu icireyim diyorummm

X