Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Marka vermedi biestron dedi eczacı da verdi üzerinde dhea yaziyor sadece marka vermedi
Tüp bebek başladığım da doktorum verdi 2 hafta kullandım .sonuç negatif oldu .tekrar tüp bebek düşündüğümüz için 3ay kullandım günde 3 defa kullanmak üzere verdi . 2 ay kullandım Türkiye’ye gelip tüp bebek yapacaktık .eşim ayağını kırdığı için gelemedik.etkisi olup olmadığını anlayamadım .yumurta geliştirici diyerek kullanmamı özellikle istedi.ama aşırı saçlarım döküldü .saçımı her taradığımda fırçadan almakla bitiremedim.sonrasında ilaçlar bitti saç dökülmemin nedeninin bu ilaç olduğunu anladım saçların resmen yok denecek hale geldi.

Merhabalar 43 yaşındayım yeni evlendim çoçuk için doktora gittik bize tüp bebekten önce spermi rahme enjekte edeceğini söyledi ama ihtimal çok düşükmüş sizler hangi doktora gidiyorsunuz ve sizlerede düşük ihtimal veriyorlar mı ?

Canım o doktorun yapacağı işleme Aşılama deniyor.Tüp bebek tedavisine göre olasılığı düşük bir yöntem olduğu için genelde tüp bebek öneriyor doktorlar ileri yaş gebelik düşünenlere.

Bebeğinizi kucağınıza almanıza az kalmış maşallah Sizin embriyolarınıza genetik test yapılmış mıydı transfer öncesi

Merhaba hanımlar, öncelikle bu yolda uğraşan çabalayan emek veren herkese güç sabır ve bol şans diliyorum. Ben bir karar asamasindayim ve sizlerden fikir rica ediyorum. 4 senedir tup bebek deniyorum, gecen ay tam 44 oldum. Toplam 8 transferim 2 pozitif sonucum ama düşugum var. Son 6 transfer negatif. Kasimda prp yaptırdım cok ise yaramadı. Doktorum artık toplama yapmanın bir faydası olmayacağını kalan 4 tane 4.gun dondurulmusu transfer edip tedavimi sonlandirmak istediğini söyledi yani kibarca vazgeç artık dedi, belki çocuğum var zaten diye böyle söyledi bilmiyorum ama ben tekrar anne olabilmeyi cok istiyordum. Yumurta rezervim cok az 2 tane ancak çıkıyor kalite en çok 3bc yi gorebildi. Belki tüm bu durumlarımı da değerlendirdi ondan öyle söyledi. Sizden ricam 44 yaşında ve sonrasinda toplama yaptırıp pozitif sonuc alan var mı, eger varsa özel birsey yaptiniz mi? Sansim varsa birkac ay hazırlanıp başka bir doktorla tekrar denemeyi düşünüyorum, bu anlamda sizlerin değerli fikirlerini rica ediyorum. Simdiden teşekkürler

Canım selam doktor banada prp önerdi ama yaptırmadım biraz araştırma yaptım kanitlanirligi yok doktorumda illa yapalım demedi açıkçası kendisi bile çok etkisi olur diyemedi o yüzden yaptırmadım benimde yumurta rezervim düşük 2 kez yumurtam toplandı her defasında 1 tane olgun yumurta oldu ve biri işleme alındı oda 2 günde kaldı şubat ayında dinlenmeye aldım kendimi bu arada biesteron ,omega3 ,bal çörek otu tarçın karışımı kuru kullaniyorum tedaviye başlayınca etki edip etmediğini görecem inşallah nerede tedavi görüyorsun bilmiyorum ama doktorunu değiştirmeyi düşünmedin mi hiç belki başka doktor farklı bi tedavi yöntemi uygular allah emeklerimizin karşılığını boş bırakmaz inşallah

Cok teşekkürler cnm yanıtın için, İstanbul tup bebek merkezinde Aret beyde 2,5 sene tedavi gördüm, ignesiz tedavi uyguluyordu klomenle ama benim yalnız klomenle yumurtalarim buyumuyordu o da ısrarla iğne vermiyordu cok zorladigim rica minnet iğne kullandığım aylardan toplanan yumurtalarim oldu, o kadar hastası cok ki, iğne vermeyince yumurtam büyüyor verince buyuyor diye bizzat yaşamama rağmen hastaya özel tedavi uygulaması ve 2,5 senem klomenle boşa geçen aylar arada da biriktirdiğim 6-7 embriyo ile geçti, akillandim ama çok geçti, 2,5 sene kesintisiz aldığım klomen kistler yapmış 4 ay adet goremedim, o sırada merkezde halimi gören başka bir doktora geçtim son 6 aydır onunla iki kez opu yaptirdim ama tabi yumurtalarim çok çok azaldı, doktorum da artık kaliteli embriyo bulmamız çok zor daha para harcama dedi bana, gecmis aylarda çok takviye kullandim, transferler nedeniyle ara verdim, eger benim yaşlarımda kaliteli yumurta elde edebilenler varsa diye arayistayim. Insallah canim guzel sonuçlar al bizlere umut ol, güzel haberlerini okuyalım, bu yolda yürüyen herkes için dileğim emeklerimiz boşa çıkmasın, Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin..

E

E2 ye neden bakıyor

E

E2 ye neden bakıyor doktor canım
Bende 42 yaşındayim aynı merkezde tedavi görüyoruz yücel bey prp önerdi yumurta kalitesini arttırmak için ama kesin bi sonucu olmadığı için kendiside illa yapalım demedi
Amin canım inşallah allah hepimize yaşatsın bu güzel duyguyu benim bir tane kızım var kardeşi olsun istiyorum onun için çabalıyorum inşallah birgün burdan güzel haberlerimizi de paylaşmak nasip olur

Tüp bebek te ödenen para tek bir sefer için mi ? Yani her seferinde tekrardan 17 bin TL mi ödenecek ? Bu konuda bilginizi paylaşır mısınız canlarım

Ayni yaslardayiz 43 yumurta rezervim sanırım iyi 3.gun embriyosu dondurulmus 2 adet bekliyor nisan adetim transfer hazırlığına başlayacağız

Ayni yaslardayiz 43 yumurta rezervim sanırım iyi 3.gun embriyosu dondurulmus 2 adet bekliyor nisan adetim transfer hazırlığına başlayacağız
Insallah saglikla kolayca transferiniz gerceklessin, güzel sonuçlariniz olsun..benim de son kalan dondurulmus embriyolarim var, ama doktor 5.gune götürmek istiyor, oyle transfer yapalım diyor , cok umutlu değilim...Yumurta rezerviniz iyi ise içiniz rahat olsun, rezerv olmaması bizim yaslar için en fena durum...Allahın izniyle güzel haberlerinizi bekliyor olacağız

Yas ileri olunca tabii insan korkuyor sağlıklı bir hamilelik ve bebek diliyorum herkese. Benim şekerim dengelenmeye çalışılıyor şükür oturdu düzene umarım hamilelikte de bir sorun olmaz . Aslında çok yüksek değil lakin tüp bebek için yüksekmiş. En iyi durumda transfer olmak istiyorum çünkü.

merhaba arkadaşlar, 43 yaş ve il kez tüp bebeğe başlayacağım, inşallah sorunsuz lerleriz hepimiz, adet olmayı bekliyorum, amh 1 benim, blinmeyen infertifite durumundayız, 2016 da hamilelik yaşadım ama 3. ayda kalbi durdu
bilmiyorum tüp bebek şansım ne olur, inşallah il denemelerimizde tutar, çünkü borçla kalkışıyoruz böyle bir işe

merhabalar. buradaki tüm yazılanları okudum. inanılmaz şeyler öğrendim sayenizde. samimiyetle paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler. okurken bazılarıyla sevindim bazılarıyla üzüldüm. çok tereddütlü ve ümitsiz kişilerin hamilelik günlüklerini görmek ayrı bir keyif oldu benim için. Allah isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla evlat nasip etsin inş.. Bende 44 yaşındayım ve tüp bebek tedavisine başladım. Yazışmalarda Clife macundan çok bahsedildi. İlk defa duyuyorum. İğneleri vurulurken (gonal f vs), Clife macunu kullanan oldu mu? bir sakıncası var mı acaba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…