-Aralık 2008- kaç cc mama??

kelebegim

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
1.164
34
Bebeğini mama ile yada anne sütü + mama ile besleyen arkadaşlar bebeklerinize kaç saat arayla ve kaç cc mama veriyorsunuz ben 4yada5 saat arayla 120cc mama veriyorum bazen bitiriyor bazende yarım bırakıyor aralardada beni emiyor sizce normalmi mama kutularının üzerindeki aylara göre mama miktarı daha fazla yazıyorda merak ettim sizin bebekler ne kadar yiyor şimdiden teşekkürler:

cnm bende ayni soruyu diger formda sormustum bende 130cc 4 saatte 1 veriyorum benimki bitiriyor dahada fazla istiyor ama ben vermiyorum3 ayini doldurunca 165 cc 5 saatte bir vermeye baslayacam

cnm bende ayni soruyu diger formda sormustum bende 130cc 4 saatte 1 veriyorum benimki bitiriyor dahada fazla istiyor ama ben vermiyorum3 ayini doldurunca 165 cc 5 saatte bir vermeye baslayacam

canım sen sadece mamayla büyütüyordun hatırladığım kadarıyla ben aralarda emzirdiğim için tabi ne kadar cc emdiğini bilmiyorum o zaman normal heralde benim verdiğimde
canım beş saat biraz fazla uzun değilmi bana öyle geldi hani ben dayanamam o kadar süre
tabi doktorun önerisine göre hareket ediyorsundur mutlaka benim kız durmaz o kadar uzun süre yemeden yada emmeden

bende mama veriyorum ve ara öğün gibide gelirse anne sütü veriyorum
iki aylıkken 60 cc veriyordum 3 saat arayla şimdi ise 3.5 aylık oldu 90 cc veriyorum 3 saat arayla
ayına göre arttırıyorum cc artık 120 geçicem bu aydan sonra

bende 3 saat ara ile 90 cc veriyorum ama arada mutlaka emziriyorum ...ama az ama çok mutlaka anne sütü de veriyorum..
kelebeğim mama kutularında hep öyle miktarı fazla fazla yazıyorlar canım ..
bana kalırsa sen kızını takip et çünkü doymamışsa eğer mutlaka ağlıyacaktır..birde daha öncede söylemiştim bebekler doyduklarını bilmedikleri için 130cc de versen emerler ama sonra muhtemelen kusarlar canımcım...
ben kutudaki miktarı baz almıyorum çünkü aşırı mama tüketimi kofff kilo yapıyor...

kızlarr yaa bu mama verme işi bendede sorun bu aralar doktorumuz benim oğlan çok kusuyo diye mamasını değiştirdi.ama bazen 90 cc bazen 120 cc yiyo bazen 3 saat arayla bazen 2-2,5 saat olabiliyo bende çok düzene oturtamadım evdede yokum malum çalışıyorum ananesi ayarlıyo ama bu ay çok az kilo almış üzüldüm açıkçası

canım ben doymadığında yada sütüm olmadığında öncelikle 600 cc mama yapıp veriyorum..her 30 cc ye 1 ölçek mama koyuyorum..doymazsa 30 cc daha yapıp veriyorum..yani öyle şu kiloya şu aya şu kadar yemeli diye bir takıntım yok..oğlum doyduktan sonra no problem..tabii mama ölçeğine dikkat etmke şartıyla..

X