Aralık 2008- doğumdan sonra saçlarınız dökülüyormu????

Elvira

acı sözler dilin dikeni
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2008
2.955
4
aralık annelerim doğumdan sonra saçlarınız ne alemde dökülmeye başladımı yada dökülmemesi için birşey uyguluyormusunuz. yardım edin bana çünkü yakında kel kalıcamsenağlama
çocuğumun bezinin içinden bile saçım çıkıyor o kadar yani.:1shok::1shok:

benım de savçlarım dokuluyor. ama genel bı sorun bu. komşum cılt doktoru sordum napabilirim diye. emzirdiğim surece hıç bı şey yapamayacağımı soyledı, ilaç kullanmamı istemiyo. zaten hormonal bı şey zamanla duzelır dedi. meraklanma gayet doğal bı surec

benım de savçlarım dokuluyor. ama genel bı sorun bu. komşum cılt doktoru sordum napabilirim diye. emzirdiğim surece hıç bı şey yapamayacağımı soyledı, ilaç kullanmamı istemiyo. zaten hormonal bı şey zamanla duzelır dedi. meraklanma gayet doğal bı surec

o zaman bekliycez epeyce. umarım çok kel kalmadan düzene girer.

ya canım neden doğumdan sonra saç dökülürki..hiç duymadım böyle bişi ..bir doktora gitsen belki doğumla alakalı değildir fisfisfis

ya canım neden doğumdan sonra saç dökülürki..hiç duymadım böyle bişi ..bir doktora gitsen belki doğumla alakalı değildir fisfisfis

gitmedim dr filan ama düşünmüyor değilim. fakat eskilerde öyle diyor doğumdan sonra dökülür diye. hatta hamileyken çok gürleşmişti şimdi tomar tomar dökülüyor.

valla ciltçi doğal olduğunu soyluyor hamıleyken saclar gayet sağlamdı hıç dokulmuyodu, doğumdan sonra avuç avuç. hormonlarla ılgılıymıi.. kaynak sağlam. merak etme sen:)

valla ciltçi doğal olduğunu soyluyor hamıleyken saclar gayet sağlamdı hıç dokulmuyodu, doğumdan sonra avuç avuç. hormonlarla ılgılıymıi.. kaynak sağlam. merak etme sen:)

sağol canım valla biraz rahatladım.
birşey daha sormak istiyorum aktarlarda satılan bir sürü yağlar var acaba alsam(hangiside bimiyorum ama) olmazmıki süt verirken bi sakıncası olurmuki

gitmedim dr filan ama düşünmüyor değilim. fakat eskilerde öyle diyor doğumdan sonra dökülür diye. hatta hamileyken çok gürleşmişti şimdi tomar tomar dökülüyor.

canım ihmal etme lütfen .. ben hiç duymamıştım böyle bişi..ilacı tedavisi falan vardır mutlaka..ilerlemeden hemen gitmelisin..:1hug:

inşallah ilerlemez yoksa çok üzülürüm.

korkma canım Allahın izniyle ilerlemez..stres daha çok tetikliyor unutma..Yanlız genede ihmal etme.mutlaka ilk fırsatta bir muayeneye git..

Bende bel ve sırt ağrılarımdan dolayı uzun süre ihmal edip dr. gitmedim..malesef bu ihmalim sonucunda fizik tedaviye başlamak zorunda kaldım..keşke başlarda gidip önlemini alsaydım..

korkma canım Allahın izniyle ilerlemez..stres daha çok tetikliyor unutma..Yanlız genede ihmal etme.mutlaka ilk fırsatta bir muayeneye git..

Bende bel ve sırt ağrılarımdan dolayı uzun süre ihmal edip dr. gitmedim..malesef bu ihmalim sonucunda fizik tedaviye başlamak zorunda kaldım..keşke başlarda gidip önlemini alsaydım..

çok geçmiş olsun canım. ke4şkr gitsemişin daha önceden.

bende bide sitrese girdimmi yada çok katıla katıla ağladımmı saç kıran oluyorum.
dr bunuda bi çözemedi gitti şükür saç kıran filan yok şuan ama işte dökülme
moralimi bozdu ablamı aradım şimdi olur takma kafana vitamin al dedi.
vitaminlede alakası olabilir belkide. ama bebeği bırakacak kimse yok şu sıralar
elimi kloumu o bağlıyor işte.

çok geçmiş olsun canım. ke4şkr gitsemişin daha önceden.

bende bide sitrese girdimmi yada çok katıla katıla ağladımmı saç kıran oluyorum.
dr bunuda bi çözemedi gitti şükür saç kıran filan yok şuan ama işte dökülme
moralimi bozdu ablamı aradım şimdi olur takma kafana vitamin al dedi.
vitaminlede alakası olabilir belkide. ama bebeği bırakacak kimse yok şu sıralar
elimi kloumu o bağlıyor işte.

ayy canım ya bilmiyordum çok geçmiş olsun saç kıran zordur bir arkadaşımdada vardı.. ama geçiyo sonuçta kalıcı bişiy değil diye biliyorum..cnm eşin falan yokmu bırakabileceğin..olmadı hava güzel olduğunda oğlunla beraber git hastaneye..aylık kontrolü yokmu yavrunun..çıktığınızda sende muayene ol..sakın ihmal etme..bak moralin ne kadar bozuluyo..bu moral bozukluğu yavruna bile yansır..:teselli:

walla benim de acaip dökülmeye başladı elviram ya..
hamilelikte hiç böle bişey yoktu.
şimdi her tarfta yerlerde benim saçım.
hadi kel kalmayı geçtim ama bu durumdan o kadar cok tiksiniyorum ki anlatamam.
hergün süpüremediğim için evi canımı sıkıyor baya..

bence aktara gdip sor bi canımcım.
bitkisel şeylerin bebeğe zarar vereceğini zannetmiyorum ben..

Elvira den den canım.Aynen dediğin gibi.Tutam tutam dökülüyor saçım.Kuzenimin iki kızı var.Onun da emzirirken çok saçı dökülüyordu.Normal bir durum.Takma kafana.Saç kıran falan değilsindir.Öyle şeyler düşünme.Sen emziren sağlıklı bir annesin.Bu vitaminle alakalı olabilir tabii.Dökülmesini azaltacak bir çözüm duyarsan bize de haber ver.

Eskiler bebek anneyi görüp de gülmeye başladı mı annenin saçı dökülmeye başlar derler. Yani bu da yaklaşık 2.5-3 aya denk geliyo. Ablamın oğlu 3 aylık olduğunda saçları öyle bir dökülmüştü ki önde kaküllerinin başladığı yerde 1t'lik bir açılma olmuştu. Benim de hamilelikten doğumun 2. ayına kadar neredeyse saçlarım hiç dökülmüyordu. Ama şimdi senin de dediğin gibi çocuğun bezinden bile benim saçlarım çıkıyor. Hatta geçen sabah uykuyu açamamışken bebişimi koynuma aldım. Ara ara gözümü aralıyorum elinde saç görüyorum. Alıp atıyorum, yine saç... Artık dayanamadım uyandım bir de ne göreyim. Yatağa dökülen saçlarım minik bir yumak olmuş parmağına dolanmış. Resmen zor söktüm parmağından. O derece dökülüyor yani. Kendimden iğrendim açıkçası. Ama kafaya takmayın. Çünkü bu geçici bir durum. Hormonlarımız eski haline dönmeye çalışıyor. Ayrıca dökülen saçların yerine de yenileri geliyor. Benim ilk doğumdan sonra da dökülmüştü ve yerine yenileri çıkmıştı. Yoksa şu anda kel olmam gerekirdi :eek:

ayy canım ya bilmiyordum çok geçmiş olsun saç kıran zordur bir arkadaşımdada vardı.. ama geçiyo sonuçta kalıcı bişiy değil diye biliyorum..cnm eşin falan yokmu bırakabileceğin..olmadı hava güzel olduğunda oğlunla beraber git hastaneye..aylık kontrolü yokmu yavrunun..çıktığınızda sende muayene ol..sakın ihmal etme..bak moralin ne kadar bozuluyo..bu moral bozukluğu yavruna bile yansır..:teselli:
[
FONT="Arial Black"]bırakabileceğim yok canım şuaralar eşimde haftaiçi çalışıyor. ama gidicem kesin bi çözüm bulmam şart oldu.[/FONT]​

walla benim de acaip dökülmeye başladı elviram ya..
hamilelikte hiç böle bişey yoktu.
şimdi her tarfta yerlerde benim saçım.
hadi kel kalmayı geçtim ama bu durumdan o kadar cok tiksiniyorum ki anlatamam.
hergün süpüremediğim için evi canımı sıkıyor baya..

bence aktara gdip sor bi canımcım.
bitkisel şeylerin bebeğe zarar vereceğini zannetmiyorum ben..
sorma bhk canımcım inan süpüremiyorum hergün eve gelenden utanır oldum.
aynen bu durum iyice moralimi bozdu. saç tokamı kafamdan çıkarmaya korkar oldum​

Elvira den den canım.Aynen dediğin gibi.Tutam tutam dökülüyor saçım.Kuzenimin iki kızı var.Onun da emzirirken çok saçı dökülüyordu.Normal bir durum.Takma kafana.Saç kıran falan değilsindir.Öyle şeyler düşünme.Sen emziren sağlıklı bir annesin.Bu vitaminle alakalı olabilir tabii.Dökülmesini azaltacak bir çözüm duyarsan bize de haber ver.
canım evet saç kıran değilim ama zamanında çok oldum üzülünce çok ağlayınca meydana çıkıyor o pis saç kıran. bulursam bi yöntem yazarım canım

Eskiler bebek anneyi görüp de gülmeye başladı mı annenin saçı dökülmeye başlar derler. Yani bu da yaklaşık 2.5-3 aya denk geliyo. Ablamın oğlu 3 aylık olduğunda saçları öyle bir dökülmüştü ki önde kaküllerinin başladığı yerde 1t'lik bir açılma olmuştu. Benim de hamilelikten doğumun 2. ayına kadar neredeyse saçlarım hiç dökülmüyordu. Ama şimdi senin de dediğin gibi çocuğun bezinden bile benim saçlarım çıkıyor. Hatta geçen sabah uykuyu açamamışken bebişimi koynuma aldım. Ara ara gözümü aralıyorum elinde saç görüyorum. Alıp atıyorum, yine saç... Artık dayanamadım uyandım bir de ne göreyim. Yatağa dökülen saçlarım minik bir yumak olmuş parmağına dolanmış. Resmen zor söktüm parmağından. O derece dökülüyor yani. Kendimden iğrendim açıkçası. Ama kafaya takmayın. Çünkü bu geçici bir durum. Hormonlarımız eski haline dönmeye çalışıyor. Ayrıca dökülen saçların yerine de yenileri geliyor. Benim ilk doğumdan sonra da dökülmüştü ve yerine yenileri çıkmıştı. Yoksa şu anda kel olmam gerekirdi :eek:

bende iğreniyorum artık kendimden. tez zamanda geçerde bu sıkıntıdan kurtuluruz inşallah

benimde saçım hamile iken hiç dökülmedi ama şu günlerde bende de dökülme var biraz...
ben hamile kalmadan önce suna dumankaya nın bi formülünü duymuştum tv de ve yaklaşık 6 ay uyguladım çok faydasını gördüm...
hamile olunca bıraktım ve yaklaşık bir aydır haftada 2 yada 3 kere uyguluyorum
umarım faydası olur hem kolay hem pratik....
bildiğimiz kuru maya marketlerde kapalı ambalajlarda tercihen pakmaya....
yarım su bardağı ılık suyun içine bir yemek kaşığı toz kuru mayayı döküp eriyene kadar karıştır ve saç diplerine masaj yaparak sür...
sonra onu saçında yaklaşık 20 dakika kadar bekletip şampuanla yıkamanı tavsiye ederim...
ayrıca kremsiz şampuan kullanmanı tavsiye ederim...
umarım sonuç alırsın canım...
ama şuda bi gerçekki gebelikten dolayı şu dönem dökülen saçlar zamanla tekrar yerini yenisine bırakıyor ...

benimde saçım hamile iken hiç dökülmedi ama şu günlerde bende de dökülme var biraz...
ben hamile kalmadan önce suna dumankaya nın bi formülünü duymuştum tv de ve yaklaşık 6 ay uyguladım çok faydasını gördüm...
hamile olunca bıraktım ve yaklaşık bir aydır haftada 2 yada 3 kere uyguluyorum
umarım faydası olur hem kolay hem pratik....
bildiğimiz kuru maya marketlerde kapalı ambalajlarda tercihen pakmaya....
yarım su bardağı ılık suyun içine bir yemek kaşığı toz kuru mayayı döküp eriyene kadar karıştır ve saç diplerine masaj yaparak sür...
sonra onu saçında yaklaşık 20 dakika kadar bekletip şampuanla yıkamanı tavsiye ederim...
ayrıca kremsiz şampuan kullanmanı tavsiye ederim...
umarım sonuç alırsın canım...
ama şuda bi gerçekki gebelikten dolayı şu dönem dökülen saçlar zamanla tekrar yerini yenisine bırakıyor ...

sağolasın denemekte fayda var.
20 dakika bekleticemde peki saç diplerinden o mayalar sonlar ayıklanabiliyormu yoksa
yapılan karışım su gibimi oluyor?

evet canım su gibi hatta durulamadan şampuanla sonra iyice durula bence...
bana da mantıklı gelmişti çünkü bira mayasınında saç dökülmesini önlediğini duymuştum buda onun bi değişiği olsa gerek..
kaldıki netten yaptığım araştırma sonunda mayanın sadece saça değil cilt içinde çok faydalı olduğunu duydum...
bunu duyduğumdan beridir artan mayayı yüzüme ve ellerime sürüyorum inan pamuk gibi oluyor...
çok faydasını gördüm ben....
bence kozmetik sektörünün ana maddeside bitkiler...
ama çok pahalı ve kimyasal karışımlarda var..oyüzden bana bitkisel olan herşey daha mantıklı daha ekonomik ve daha sağlıklı geliyor...

evet canım su gibi hatta durulamadan şampuanla sonra iyice durula bence...
bana da mantıklı gelmişti çünkü bira mayasınında saç dökülmesini önlediğini duymuştum buda onun bi değişiği olsa gerek..
kaldıki netten yaptığım araştırma sonunda mayanın sadece saça değil cilt içinde çok faydalı olduğunu duydum...
bunu duyduğumdan beridir artan mayayı yüzüme ve ellerime sürüyorum inan pamuk gibi oluyor...
çok faydasını gördüm ben....
bence kozmetik sektörünün ana maddeside bitkiler...
ama çok pahalı ve kimyasal karışımlarda var..oyüzden bana bitkisel olan herşey daha mantıklı daha ekonomik ve daha sağlıklı geliyor...

bende duymuştum daha önce bu dediğini sen diyince hatırladım inan. hemen akşama deniycem bakalım. inşallah faydasını görürüm hem ucuz hem kolay bi yöntema.s.

X