Araç kiralama hakkında

selcanevrenn20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2020
1.274
1.047
32
Kızlar merhaba
Bayramda malum yazlığımız var be oraya gideceğiz.
Biz istanbul oturuyoruz. Yazlığımız izmir de. Eşimde uçak biletleri çok pahalı araç kiralamak istedi.
Sabiha gökçenden araç kiralayacağız.
Güvenilir firmalar var mı bildiğiniz.?
Trih yaklaştığı için bir an önce karar vermemiz lazım.
Bu arada aracı ben kullnıcam. Eşim pek sevmez
Otomatik birşey istiyorum.
Sizce araç sabihadan mantıklı mı ?
Kiralayıp da memnun kaldığınız firmalar bar mı ?
Yardıımcı olur musunjz ?

Havaalanindan daha pahaliya kiralarsiniz bence,
yurtdisindan gelenlerin baska sansi olmadigi icin daha pahali oluyor.

Cocuk varsa oto koltugu kismini ozellikle arayip sorun derim, odemesini bile aylar onceden yaptigimiz bir kiralamada oto koltugu kalmadi deyip bizi yari yolda birakmisti bir firma, isim de aklimda degil yazardim yoksa bilinen bir firmaydi cunku.

Havaalanindan daha pahaliya kiralarsiniz bence,
yurtdisindan gelenlerin baska sansi olmadigi icin daha pahali oluyor.

Cocuk varsa oto koltugu kismini ozellikle arayip sorun derim, odemesini bile aylar onceden yaptigimiz bir kiralamada oto koltugu kalmadi deyip bizi yari yolda birakmisti bir firma, isim de aklimda degil yazardim yoksa bilinen bir firmaydi cunku.
Tatlım bizde çocuk yok 2 kişi gidicez eşim ve ben...
Havaalanına yakın oturuyorum. O yüzden oradan dedim. Yolcu 360 baktım. Çk firma var... acaba memnun kalanlar bar mıdır diye sordmak istedim
Yorumun için teşekkürler

Havaalanından araç kiralanmaz zor durumda kalmadıkça. Araç bayilerinin kiralama seçenekleri oluyor onlarla görüşün. Daha uygun olur. Bir de bilindik bir firma olarak Avis var, onlarla da konuşun.
Bu firmalar güvenilirdir dimi ?
Yani uzun yola gidicem.
En azından yolda sıkıntı yaşadığımızda arayıp ulaşabileceğimiz bir firma olmasını istiyorum...

Havalimanından kiralamada yoğun dönemlerde uçak biletin yoksa son anda iptal edebiliyorlar.
Bence normal yerlerden kiralayın.
Nırmal rent a cardan uzun yol için araba alınmaz dendi... o yüzden aklım karıştı doğrusu...
Düzgün firmalardan daha fazla verip adam gibi kiralayın diyorlar...
kafam allak bullak oldu

Biz cogunlukla havaalanindan kiraladik ve daha guvenilir buluyorum, sorun yasansa bile cozume ulasmasi diger kurumsal olmayan yerlerden daha avantajli. Esimin isi sebebiyle sixt firmasini kullandik genel olarak memnunduk, daha dusuk fiyata ust segment arac aliyorduk. Hatta teslim edeceginiz yeri kendiniz belirleyebiliyorsunuz istanbul‘ da alip izmir‘ de teslim edersiniz ya da tatil boyunca kullanirsiniz, uzun kiralamalarda gunluk fiyati dusuyor cogunlukla. Bir sorun yasarsaniz arac degisimi yapabiliyorsunuz ancak bayram zamani arac bulmak zor ve fiyatlari yukseliyor, simdiden rezervasyon yaptirmayi unutmayin.

Biz cogunlukla havaalanindan kiraladik ve daha guvenilir buluyorum, sorun yasansa bile cozume ulasmasi diger kurumsal olmayan yerlerden daha avantajli. Esimin isi sebebiyle sixt firmasini kullandik genel olarak memnunduk, daha dusuk fiyata ust segment arac aliyorduk. Hatta teslim edeceginiz yeri kendiniz belirleyebiliyorsunuz istanbul‘ da alip izmir‘ de teslim edersiniz ya da tatil boyunca kullanirsiniz, uzun kiralamalarda gunluk fiyati dusuyor cogunlukla. Bir sorun yasarsaniz arac degisimi yapabiliyorsunuz ancak bayram zamani arac bulmak zor ve fiyatlari yukseliyor, simdiden rezervasyon yaptirmayi unutmayin.
Evet rezervasyon şimdi gaptırıcam
Hayır izmire gidip gelicem
O yüzden istiyırum
Gidip gelicem orada da kullncam
5 günlük kiralama istiyorum zatn.
Firmayı araştırıcam çok teşekkür ederim

Anladım,günlük 200 tl civarı diye biliyorum da,ucak daha uygun diye dusunmustum tabi bilet fiyatları artmıs olabilir :) Yolcu360 var araba kiralamak icin,bir de sahibindende de günlük kiralanıyor
Yolcu360 sahibindene göre daha uygun geldi
Uçak ile gitmeyi düiündük
Ama 2 kişi gidiş dönüş 1.700 küsürü buluyor.
Bide havaş kullnmak zorunda kalıcaz...
Ee bide orada araba lazım olsa o imkan da olmicak malesef ki...
Kimse ile muhattap olmadan başbaşa yavaş yavaş gidebişiriz fiye düşünüyorum...
Bakalım galiba em iyisi yolcu360 dam yapmak

Biz şubatta havaalanından kiralamıştık uçakla geldiğimiz için başka yere bakma fırsatımız yoktu. Peugeot 3008 kiralamıştık çok da memnun kalmıştık. 1 hafta diye kiraladık sonra 1 aya uzattık Türkiye’de daha fazla kaldığımız için. Havaalanınyerine normal yerden kiralamak daha mantıklı bence. Havaalanı daha kalabalık olur. Üstelik evinize teslim edip evinizden de teslim alıyorlar normal araç kiralama şirketleri. Elinizde eşyalarla havaalanına gitmek ne kadar mantıklı tartışılır.

X