Araba Meselesi

Ya en son ben köy gibi bir yolda yolu kaçırdım diye frene yüklendim abs calisti sonra normal fren çok yumuşadı. Satmak için ilandaydi eskiydi ekspertiz. Adama dedim bakın böyle böyle uzun yıllardır servis bakımı yok, freni bu olayda yumuşadı ekspertiz de o da yok bilin diye. Adam bile bile aldı ama benim içim rahatsizdi. Fiyatı düştüm 30 bin kadar öyle verdim. Son kez içinde çocuklarla fotosunu filan çektim notere giderken. Arada açıp açıp bakıyorum 😅 oldum olası arabaları severdim. Arabama da çok bağlanmışım farkında değildim. Rahmetli babam almıştı bekarligimda. Bugün bile babamın mezarına gidip sattım bizim minnosu baba ya diye oturdum anlattım. Amaaan ne bileyim. Altı üstü araba denir ama çok ani birikiyor içinde manevi kıymeti bı başka oluyor. Evin de hayırlı olsun. Güzel günlerde oturun. Rio dan güzeli de tekrar nasip olsun inşallah
Sana da güzel bir Suv nasip etsin Mevlam.
Şöyle içine sine sine bin gez...
Güzel dileklerin için teşekkür ederim.
Baba yadigarı mış o yüzden için buruk bence.
Sağlık olsun.Allah babana Rahmet eylesin 😭
Şimdi dedim ya Focus otomatik veya Scalalara sulanıyor um.
Ama vakti var daha.
Hele bir iş bulayım istediğim gibi.
O zaman daha rahat olur.

Sana da güzel bir Suv nasip etsin Mevlam.
Şöyle içine sine sine bin gez...
Güzel dileklerin için teşekkür ederim.
Baba yadigarı mış o yüzden için buruk bence.
Sağlık olsun.Allah babana Rahmet eylesin 😭
Şimdi dedim ya Focus otomatik veya Scalalara sulanıyor um.
Ama vakti var daha.
Hele bir iş bulayım istediğim gibi.
O zaman daha rahat olur.
Ayy canımsın sağolasın. Bütün gecmislerimizin mekanı cennet olsun. İnşallah gonlumuze göre olsun herşey ya 🥰🥰

Ayy canımsın sağolasın. Bütün gecmislerimizin mekanı cennet olsun. İnşallah gonlumuze göre olsun herşey ya 🥰🥰
Bizde Punto yu satarken
Yani şöyle Rioyu satınca arabasız kaldık
8 ay sonra Fiat Stilo aldık
Sonra onu satıp Punto aldık.
Ama adam sadece binmiş.
40 bin kadar masraf yaptık ama inan iflah olmadı.
Satarken eşim ne var ne yok anlattı
Soğudum nefret ettim ondan satıyorum dedi😂
Ederinin de 40 bin altına verdik.
Almasınlar diye ne söylenirse söyledi o derece diyeyim,yinede aldılar 😂😂😂
Daha da Fiat devri kapandı bizde...

Bizde Punto yu satarken
Yani şöyle Rioyu satınca arabasız kaldık
8 ay sonra Fiat Stilo aldık
Sonra onu satıp Punto aldık.
Ama adam sadece binmiş.
40 bin kadar masraf yaptık ama inan iflah olmadı.
Satarken eşim ne var ne yok anlattı
Soğudum nefret ettim ondan satıyorum dedi😂
Ederinin de 40 bin altına verdik.
Almasınlar diye ne söylenirse söyledi o derece diyeyim,yinede aldılar 😂😂😂
Daha da Fiat devri kapandı bizde...
Ben de biraz öyleydim 😅 adama yüz kez emin misiniz şurası da boyle, emin misiniz filan dedim 🤣 motoru cidden iyiydi, beni zerre yolda bırakmadı. O fren işini halletmistir adam keyifle biniyordur muhtemelen diyorum ama ne bilim 😅 epeyde indirdim fiyatı. Hayrını gorsun.
Kuzenim galerici abla biz o arabalara evlat diyoruz demişti 🤣 atsan atılmaz satsan satilmaz...

Ben de biraz öyleydim 😅 adama yüz kez emin misiniz şurası da boyle, emin misiniz filan dedim 🤣 motoru cidden iyiydi, beni zerre yolda bırakmadı. O fren işini halletmistir adam keyifle biniyordur muhtemelen diyorum ama ne bilim 😅 epeyde indirdim fiyatı. Hayrını gorsun.
Kuzenim galerici abla biz o arabalara evlat diyoruz demişti 🤣 atsan atılmaz satsan satilmaz...
Yok ya bizi Kuşadası'nda tatile giderken yolda bıraktı.
Punto gördüm mü kafamı çeviriyor um o derece

Renoyu mu tavsiye etmiyorlar yollarda 10 araçtan 6sı Reno 😒 en basitinden sana Reno modüs önereyim otomatik vites şu baktığın araçlardan bin kat iyi ön arka cam tavan önü açılır üstelik bu baktığın araçlardan da ne kadar ucuz Reno alan pişman olmaz yanlış anlama da Punto nedir Allah aşkına
Bir yakınım " Renault'un parçaları bakkalda bile olur" derdi. 😂😂 Parça bulmak da çok önemli.

Dürüstlüğünüze hayran kaldım

Kızlar madem bu kadar kişi toplandı ben de bir öneri istiyorum;
400bin kadar değerinde altın olarak param var kredi düşünmüyorum anneme altın olarak borçlanıp 600-700 bandında bir araba almayı düşünüyorum ama acaba beklesem kendim biriktirsem borçlanmadan mı alsam diye kararsızım şu am acil ihtiyacım yok aylık da yaklaşık 40k gelirim var giderim sadece şahsi giderler aileyle yaşıyorum masrafım yok altın iyice çıkacak arabalae da sabit kalıyo bayadır altınla borçlanmak mantıksız gelmeye başladı bi yanımda piyasa böyle durgunken al rahat edersin işe gider gelirsin falan diyo diğer yanım araba kara geçirmez altın da uçar gider bekle borçlanma diyor karar veremedim

Kızlar madem bu kadar kişi toplandı ben de bir öneri istiyorum;
400bin kadar değerinde altın olarak param var kredi düşünmüyorum anneme altın olarak borçlanıp 600-700 bandında bir araba almayı düşünüyorum ama acaba beklesem kendim biriktirsem borçlanmadan mı alsam diye kararsızım şu am acil ihtiyacım yok aylık da yaklaşık 40k gelirim var giderim sadece şahsi giderler aileyle yaşıyorum masrafım yok altın iyice çıkacak arabalae da sabit kalıyo bayadır altınla borçlanmak mantıksız gelmeye başladı bi yanımda piyasa böyle durgunken al rahat edersin işe gider gelirsin falan diyo diğer yanım araba kara geçirmez altın da uçar gider bekle borçlanma diyor karar veremedim
Arabalar epeydir düşüşte veya sabit duruyor.
2.el piyasası en azından.
Almaya niyetiniz varsa şu aşamada değerlendirin derim.
700 e falan işe yarar bişey bulursunuz.

X