Aptalmıyım.... Acımasız mıyım?

Ay nefret ediyorum böle sahtekar insanlardan ya :kızgın:
Bunların yüzünden ihtiyacı olan insanlara bile yardım etmeye korkar olduk :eek:klava:

Bizimde basımızdan gecti çocuk per perişan abi ekmek parası dedi eşimde ekmek parasımı istiyon dedi gel dedi ailen kaç kişi dedi ve ekmek alıp eline verdi bide baktıkki ilerde çocuk ekmekleri çöpe koydu.Ama ne olursa vermemeye karsıyım olurki gerçekten ihitiyacı olan biridir ve gerçekten çok açtır bunu biz bilemeyiz,gecen haberde okudum kadın ne kadar muhtacdı belki kim bilir 10 ytl için hırsız damgası yedi kim olursa olsun sanmıyorumki evde 2 gunluk çocugunu bırakıp 10 ytl çalmaya çıkmaz ne demişler balık bilmezse halık bilir o verdigimiz 3 kurus bizi etkilemez ama kim bilir bir gun gelir o 3 kurus cidden işe yarar sonucta biz sahısa degil Allah rızası için veriyoruz.a.s.

Ayy okudukca hala ürperıyorum..Ben sanırım bırseyı ucuz atlattım kızlar..
Ben yenı evlıyım,tanımadıgıma asla kapıyı acmıyorum,apartman yönetıcımde dedı tanımadıgına sakın apt kapısını bıle acma dedı.
Herneyse,bırgun zilim caldı kapı deliğinden baktım kımse yok.
Tv den kamera sıstemıyle apt onunu gorebılıyorum,ordan baktım yaslı bır teyze..
Kesınlıkle tanımıyorum ve benı tanıması ımkansız baska sehre gelın geldım.
Acıp acmamakla kararsız kaldım,camdan baksam kıme baktınız desem,isim verse kımseyı tanımıyorum,terslemekte ıstemedım acamam kapıyı tanımıyorum sızı dıye.
bende acmadımda bakmadımda ama ısrarla hep benım zilime basmaya devam ettı..
En sonunda gıttı..Aradan 4-5 gun gectı,komsumun bı tanıdıgı falan oturuyoruz,
dedim böle böle oldu.Kadın demesın mı aa gecen gun şu mahallede yenı evlı bı kadını kacırmıslar dıye..:1shok: Aynen söle :
Kızcagızın zıle basmıs yaslı bı kadın,kızda yaslı gorunce acmıs,kadın demıs ben falancanın yakıyım evde bulamadım yoruldum su alabılırmıyım demıs,kız vermıs.Kadın bıde yolum uzun namazımı kılabılırmıyım demıs musaıtsenız kzcagızda buyur etmıs sevabına.Kadın namazını kılmıs gıtmıs.Neyse aksam kızın kocası gelmıs ve bır sure sonra evde bı cep tlf sesı duymaya baslamıslar :1shok:ve evın ıcınden sesın nerden geldıgını aramaya baslıyolar.Derken kanepenınmı yatagınmı ne altından cıkıyor tlf,CADIARZU meger kadın namaz kılarken telefonu at sen oraya.Adam acmıs calan tlfnu,bı erkeksesı :1shok: ''Alo hayatım hala beklıyorum gelmedın..vs '' adam sokta,kızcagıza demıs bu ne anlama gelıo,kız haberım yok demıs tabı ınanmamıs adam dövmüş kızı bı guzel,koymus kapının önüne..:mymeka:kaydirigubbakcemile
Tabı teskılat arabayla kapıda beklıyomus,kızı zorla arabaya sokmuslar ve kacırmıslar..
Sonuc: Organ mafyası!
Kanım dondu duyunca..
Ne olursa olsun kızlar dısarda da kımseye guvenmeyın,kapınızıda kımseye acmayın.

hayatta vermem dilencilere para..dilenmiyorum diye para bana da lazım değil demek değil...para herkese lazım bu devirde hele hele krizde..onlarda fazla varsa bana da versinler...ben devlet değilim çevremde tanıdığım daha muhtaç insanlar varken böyle düzenbazlara ister ihtiyaçları olsun ister olmasın bir kuruş vermem...önce çevrem önemli..

Öncelikle sen o insanın ihtiyacı olduğunu düşünerek tamamen iyi niyetli düşünerek yardım etmişsin, bunda bir aptallık yok o insan senden duygu sömürüsü yaparak yararlandıysa bu onun kendi aptallığıdır, çünkü hala insanların duygularını sömürerek bir asalak gibi yaşıyor ve bu gerçeği göremediği içinde aptalın ta kendisi oluyor. sen neden kendini aptal gibi hissedesin ki herhalde sokağa çıkınca önüne gelene para dağıtmıyorsundur o an içinden gelmiş yardıma ihtiyacı olduğunu sandığın birine iyilik etmişsin öyle olduğunu bilseydin vermezdin zaten

Son düzenleme:
canım malesef duygularımızı suistimal eden dilenciler çoğunlukta.Sen yardımını yapmışsın.Allah biliyor ya.En iyisi arkadaşların dediği gibi yardımını başka türlü yapacaksın dilencilere yardım yapmayacaksın.

Ben yenı evlıyım,tanımadıgıma asla kapıyı acmıyorum,apartman yönetıcımde dedı tanımadıgına sakın apt kapısını bıle acma dedı.
Acıp acmamakla kararsız kaldım,camdan baksam kıme baktınız desem,isim verse kımseyı tanımıyorum,terslemekte ıstemedım acamam kapıyı tanımıyorum sızı dıye.
dedim böle böle oldu.Kadın demesın mı aa gecen gun şu mahallede yenı evlı bı kadını kacırmıslar dıye..:1shok: Aynen söle :
Kızcagızın zıle basmıs yaslı bı kadın,kızda yaslı gorunce acmıs,kadın demıs ben falancanın yakıyım evde bulamadım yoruldum su alabılırmıyım demıs,kız vermıs.Kadın bıde yolum uzun namazımı kılabılırmıyım demıs musaıtsenız kzcagızda buyur etmıs sevabına.Kadın namazını kılmıs gıtmıs.Neyse aksam kızın kocası gelmıs ve bır sure sonra evde bı cep tlf sesı duymaya baslamıslar :1shok:ve evın ıcınden sesın nerden geldıgını aramaya baslıyolar.Derken kanepenınmı yatagınmı ne altından cıkıyor tlf,CADIARZU meger kadın namaz kılarken telefonu at sen oraya.Adam acmıs calan tlfnu,bı erkeksesı :1shok: ''Alo hayatım hala beklıyorum gelmedın..vs '' adam sokta,kızcagıza demıs bu ne anlama gelıo,kız haberım yok demıs tabı ınanmamıs adam dövmüş kızı bı guzel,koymus kapının önüne..:mymeka:kaydirigubbakcemile
Tabı teskılat arabayla kapıda beklıyomus,kızı zorla arabaya sokmuslar ve kacırmıslar..
Kanım dondu duyunca..
Ne olursa olsun kızlar dısarda da kımseye guvenmeyın,kapınızıda kımseye acmayın.

:1shok::1shok::1shok: buyuk bir şaşkınlık içinde okudum Allah'ım sonumuzu hayır eylesin.Onlan gecmiş olsun.

Kanım dondu duyunca..

bu hikayeyi bende duymustum baska bi sehirde olmus diye ama yinede cok kötü Allah kimseye yasatmasın

X