Apartmandaki hapis kopekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nazlihilton

Zaten kırılmış bir kızım 👰🏻
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2016
2.237
4.777
Arkadaslar selam herkese
Hemen fikirlerinizi almak istiyorum yan dairede isyeri yaklasik 2 yildir dobermsn cinsi 2 tame kopek var. Adamlar bunlari aksam 6 7 gibi birakiyor icerde kopekler sabaha kadar havliyor havlamaktan yorulup agliyorlar
Arada ölmüş diye duyduk kopeklerden biri gidip yenisini getirdiler
Bizlere uyku haram oldu satip gitmeyi bile düşünüyoruz su evi apartmanin asansörün kokusunu anlatmiyorum bile hayvanlara da uzuluyorum. Apartmanda genel olarak herkes rahatsız sikayet edelim dediler herkes birbirinden bekliyor
Bu hayvanlarin geceden sabaha havlamasini daha dogrusu hayvanlari degil sahibini nereye sikayet edebilirim hic tecrube eden oldu mu?
Zabitayi arasak dogru olur mu?

İnternetten baktigimda cevre ve sehircilik bakanligi diyor bagli bulunan beledilerde ayni dilekceyi kabul eder mi?
Sizce napmali

Belediyeye şikayet ederseniz sahipleri para cezası alırlar,hayvanları da barınağa götürürler.
Bizim eski dükkanın orada depoda aynı cins bı köpeği bagliyorlardi.
Hayvan hem karanlıkta çok hırçın oluyor hem çok havliyordu.
Biz şikayet ettik kendi bağlı olduğumuz belediyeye.

Bir cihaz yerlestiriyorlarmis kopeklerin havlama desibellerini olcmek icin
Boyle bir surec mi oldu sizde de yoksa gelip direkt mi goturuyorlar

Çevre il müdürlüğü ya da belediyeyi arayarak sorabilirsiniz. Neresi ilgileniyorsa apartman sakinleri olarak dilekçelerinizi verin. Ses ve koku hepinizi rahatsız etmiştir illaki ancak ben ilk olarak o köpeklere çok üzüldüm. Süs köpeği değil bu cinsler, çok hareketli ve genişçe bir alanda yaşaması gereken aynı zamanda insanla dirsek teması diye tabir edilen yakın ilişkiler kurmak isteyen türlerden... normalde sahiplenilen hayvanların belli sebeplerden dolayı barınaklara verilmesine çok üzülürüm çünkü sıcak bir yuvadan barınağa giden hayvanların psikolojileri tamamen çöküyor. Ama bu konudaki hayvanlar zaten ilgisizlikten ve yalnızlıktan dolayı sıkıntılı durumdalar. Belki barınakta yeni sahip bulurlar.
Bu arada barınak vs diyorum ama bir kerede gelip barınağa almıyorlar. Sanırım önce uyarı veriliyor hayvan sahibine, daha sonra devam ederse elinden alabiliyorlar ya da hayvanları başka bir yere götürmesi isteniyor. Çok emin değilim, yıllar önce benzer bi duruma şahit olmuştum. Belki değişmiştir prosedür.

Bir cihaz yerlestiriyorlarmis kopeklerin havlama desibellerini olcmek icin
Boyle bir surec mi oldu sizde de yoksa gelip direkt mi goturuyorlar
Yok direk gelip aldılar çünkü sagliksiz ortamdaydı hayvan.
Hani evcil normal sekidle olsa belki dediğiniz gibi ölçüm yapmak gerekir onu bilmiyorum ama mutlaka belediye ne yapmanız gerekirse söylüyor.
Birde isim gizli kalıyor şikayet var dediler sadece hayvanın sahibine.

Acikcasi hayvanlara uzuldugumden yaklaşık 2 senedir hic ses cikarmadik alip gotururler barinaga diye
Ama babam artik surekli bende yasli kafasi kaldirmiyor suanda bide koronayiz ailecek iyice gerildik sessiz dinlenmek istiyoruz ama ne mumkun. Tesekkur ederim yorumunuz icin

Off bende barinaga giderler diye hep sabrettim ama dayanilicak gibi degil ve hayvanlarin havlamasi normal havlama degil aglar gibi
Arastirayim dediginiz gibi barinaga gitsinler istemiyorum belki cozum bulurlar

Bizimde önümüzde bi dükkan var pıtbull besliyolar arada tasmasız salıyolar yan taraftaki arsaya.onları tasmasız gördükçe çıldırıyorum.1 Ken iki oldular köpekler bide.eşim cimere şikayet etti.sanırım cimere şikayet ediliyormuş haberiniz olsun.

Bende bir yazayim sagolun belki yasaklı irk diye onlara müdahale ederlerde bunlar evde sahipli zannetmiyorum ama yinede yazayim

Doberman yasaklı ırk değil. Ev kendininse evde beslediği köpeğe kimse bir şey yapamaz. Kiracı olsa ev sahibine şikayet ederdiniz. Bazı siteler apartmanda köpek beslemesine izin vermiyor. Ama sizin sitenin aldığı net bir tavır yok demek ki.

e bi zahmet sikayet edin .
burdan nasil bir cozum bekliyorsunuz anlamadim once belediyeye gidip sikayet ediceksiniz polisede iskence var kimse gelip gitmiyor hayvanlar ac susuz diye telefonla sikayet edeceksiniz .
bukadar burda gelecek tek yanitta bu

E bi zahmet ayni surec basina gelen var mi diye sordum.
Birdaha sizden izin alirim konu acarken e bi zahmet

Düzgün bakımı olsa bütün apartman kokmaz sadece evde koku olur.
O denli bağırmazlar da.
Biri ölüp yenisini getirdiler ise üretim amaçlı bulunuyorlar.
Cins kedi ve köpeklerin de üretimleri hayal bile edemeyeceğimiz şekilde acımasızca.
Siz belediyeye haber verin.
Bir an önce ilgilensinler durumla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…