Antibiyotik

sshewolf

👁️
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2022
184
207
arkadaslar merhaba bir sey danısmak istiyorum bir bakteriyel enfeksiyonu üzerine antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi doktor ama 2 ay kullanacağımı söyledi 2 ay antibiyotik kullanımı biraz gözümü korkutuyor açıkçası çünkü zararlının yanında yararlı bakterileride öldürüyor hic uzun dönem antibiyotik kullanan oldu mu aranızda ve bu süreci nasıl en az kötü etkiyle tamamladı

arkadaslar merhaba bir sey danısmak istiyorum bir bakteriyel enfeksiyonu üzerine antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi doktor ama 2 ay kullanacağımı söyledi 2 ay antibiyotik kullanımı biraz gözümü korkutuyor açıkçası çünkü zararlının yanında yararlı bakterileride öldürüyor hic uzun dönem antibiyotik kullanan oldu mu aranızda ve bu süreci nasıl en az kötü etkiyle tamamladı
Merhaba
Ben 4 hafta boyunca dört farklı antıbıyotık tuketmrk zorunda kaldım bu yıl.
Hayatımda ilk antıbıyotık kullanımım hatta.
Altı ay boyunca yararlı bakterileri döndurwbılmek ıcın probıyotık takviye kullanmam gerekecek

Sogan sarımsak yogurt kefir tursu bunlara tamam ancak takviye probıyotıkde alıyorum eczaneden.
Hatta dun bir kutu daha aldım
Daha once nbl kullandım
Sonra forbıome
Ardından reflor
Sımdı orzac
Her ay farklı marka probıyotık kullanılması tavsiye ediliyor 🩷

Gecmıs olsun

Her gün probiyotik kullanacaksınız.
Eczacıya danışın, ilacınızla beraber en iyi etkileşimi sağlayacak olanı önerir.
Vajina florası için de ayrı probiyotik kullanın.

Merhaba
Altı ay boyunca yararlı bakterileri döndurwbılmek ıcın probıyotık takviye kullanmam gerekecek

Sogan sarımsak yogurt kefir tursu bunlara tamam ancak takviye probıyotıkde alıyorum eczaneden.
Daha once nbl kullandım
Sonra forbıome
Ardından reflor
Sımdı orzac
Yazdıklarıma ek olarak şeker eklenmemiş kızılcık ekstresi kullanın

Merhaba

Daha once nbl kullandım
Sonra forbıome
Ardından reflor
Sımdı orzac
ya gercekten iki ucu boklu degnek gibi cok can sıkıcı bende çok fazla antibiyotik kullanmadım bu zamana kadar en fazla bi iki kere 1 hafta süreyle 1 hafta kullandıgımda bile direkt vajinal mantar olmuştum bu 2 ay ne olucak acaba tırsıyorum biraz reflor galiba antibiyotigin etki ettiği ishalede iyi geliyormuş bir de bu arada 2 farklı probiyotik aynı gün içinde alınabilir mi yoksa tek probiyotik ile mi devam etmeliyim bir yan etkisi olur mu acaba

Her gün probiyotik kullanacaksınız.
Eczacıya danışın, ilacınızla beraber en iyi etkileşimi sağlayacak olanı önerir.
Vajina florası için de ayrı probiyotik kullanın.
evet aldım bir tane probiyotik dediğiniz gibi vajina için bir de reflor almayı düşünüyorum o da bağırsak için etkili diyorlar doktorlada tam konuşamadım o yüzden arada kaldım ne yapacağım konusunda

ya gercekten iki ucu boklu degnek gibi cok can sıkıcı bende çok fazla antibiyotik kullanmadım bu zamana kadar en fazla bi iki kere 1 hafta süreyle 1 hafta kullandıgımda bile direkt vajinal mantar olmuştum bu 2 ay ne olucak acaba tırsıyorum biraz reflor galiba antibiyotigin etki ettiği ishalede iyi geliyormuş bir de bu arada 2 farklı probiyotik aynı gün içinde alınabilir mi yoksa tek probiyotik ile mi devam etmeliyim bir yan etkisi olur mu acaba
Tek probıyotık alacaksınız bı kutuda on bes tane var
O bıtınce ıkıncı kutuyu alın Baska markadan.
Aynı anda probıyotık tuketmeyın
Zaten on milyar probıyotık alacaksınız bı kapsulde 🩷
Yogurt kefir tursu veya tursu suyu ile desteklersınız eş zamanlı.
Ama eş zamanlı ıkı probıyotık hap ıcılmez

Tek probıyotık alacaksınız bı kutuda on bes tane var
O bıtınce ıkıncı kutuyu alın Baska markadan.
Aynı anda probıyotık tuketmeyın
Zaten on milyar probıyotık alacaksınız bı kapsulde 🩷
Yogurt kefir tursu veya tursu suyu ile desteklersınız eş zamanlı.
Ama eş zamanlı ıkı probıyotık hap ıcılmez

X