Tüp Bebek Merkezleri Antalya Gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptıracaklar

Kızlaaaaar sonucum POZİTİİİİF çıktı, iki gün sonra tekrar kan tahlili olacak umarım böyle devam eder

YAŞASINNNNN bal07 tebrik ediyorum nsıl sevindim anlatamam allahım herkeze bu güzel mutlu anı haberi yaşatsın. diğer yazdıklarınıda okudum herşey güsel gidecek merak etme sen hep moralini yüksek tut pozitif düşün yeter. Sana hayırlı ve sağlıklı bir gebelik dönemi diliyorum. Sevgiler.....

CEYDACIM nasılsın iyimisin bende artık çok giremiyorum ama vakit buldukça okuyorum hala sayfamızı sen naptın nasılsın iyisindir inşallah. Bende iyiym çok sağolasın evt tahmin ettiğin gibi şuanda 33 haftalığım herşey maşiallah yolunda gidiyor sabırla bekliyoruz. Çok öpüyorum sevgiler .

tşk ebrudan. merkezde çalışan hemşirelerde şaşırdı ikide iki tutan nadir diye, ama sonrası önemli zaten, tuttu devamıda sağlıklı gelir umarım. seninde birkaç hafta sonra bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim.

1982kamer, burda birkaç kişi daha raporla ilgili sordu, geriye dönük birkaç sayfa önce birisi bu konuda bilgim var diye yazmıştı bak bakalım belki o kişiyi bulursun. benim tıp fakültesi maceram 2008'deydi aradan zaman geçti kanunlar filan değişti, ama temel aynıdır diye tahmin ediyorum.
Prosedür o yıllarda şöyleydi:
Hiç çocuğunun olmaması gerekiyor, çocuğu olanlar rapor alamıyor. En az üç başarısız aşılama yaşamış olmanız veya durumunuzun direk tüp bebek için uygun olması gerekiyor (yaş sınırı 39 du o zamanlar). Transfer öncesi en az bir ay önceden doktor kontrol ediyor, birkaç ilaca başlıyorsunuz (vitamin, antibiyotik gibi), bu arada tahliller yapılıyor hem size ve eşinize (kan testleri, bulaşıcı hastalık testleri, eşinize ayrıca sperm testi), sizden mutlaka bir rahim filmi isteniyor, en az 4 aylık ssklı yada 8 ay bağkurlu olma zorunluluğu vardı o zamanlar yada eşinizin üstünden de gidebiliyordunuz. Bütün bunlar tamam olunca heyete girebilmek için tıp fakültesi tüp bebek bölümündeki bölüm başkanı ile (veya ordaki asistanlar da bakıyor) görüşüyorsunuz. Yanınızda hazır etmeniz gereken evraklar:
Çocuğunuz olmadığına dair nüfus cüzdanı kayıt örneği (eşim 7 adet yaptırmış bir tanesinede özellikle eczane için diye yazmışlar, sonra kullanılıyor o da), tahlil sonuçlarınız, 15 gün ara ile yapılmış sperm analizi raporu üç tane, 3 başarısız aşılama yapıldığına dair rapor (aşılama hakkınız var üç tane ama ben istemiyorum illaki tüp bebek diyorsanız bu haklarınızdan geri dönüşü olmadan feragat edebiliyorsunuz), yeni tarihli rahim filmi (benimki eski tarihliydi yeniden çektirdim gerçi buna hiç bakmadılar, ama sorduklarıda oluyormuş, unutmadan filmi asla orda bırakmayın), nüfus cüzdanlarınızın, evlilik cüzdanınızın ve sizin SSK veya bağkur karnesi fotokopileri... Sperm analizinin ve tahlillerin fotokopisini çekin lazım olacak sonra.
Herşey yolunda giderse rapor iki üç gün içinde elinizde oluyor, ilaç ve tüp bebek tedavisi raporu ayrı ayrı. 1 hafta sonra gelin diyorlar ama üç güne hazır.
Sonra bu raporla istediğiniz yerde tüp bebek yaptırabilirsiniz, ama tıp artık rapor vermek istemiyormuş yada illa burda yapılsın diyormuş, kanunen istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz.
Unutmadan aşılama içinde rapor çıkarabiliyorsunuz. Bütün tedavi ve ilaçların artık %50 si devletten ödeniyormuş.
Tahlilleri, rahim filmini, sperm analizlerini devlet hastanelerinde para vermeden (şimdi de öylemi bilmiyorum) yaptırabiliyorsunuz.

Sonuçta nereye giderseniz gidin rapor için uğraşacaksınız sonrasında ister tıpta, ister özel merkezde tedavi süreci aynı, işyerinizden her halükarda sık sık izin almak zorunda olacaksınız, hatta iğnelere başladığınızda iki günde bir gitmek zorunda kalacaksınız. Özel merkez sizi akşamda muayene eder ama tıp fakültesi tüp bebek bölümü saat 16.30 da kapatır bilginiz olsun. Benim zamanımda öyleydi değiştiğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
meraba arkadaşlar bugün itibariyle tedaviye başladım dualarınıza çok ama çok ihtiyacım var.ilk tedavim ve çok şaşkınım.vitamin ilaçı-dogum kontrol hapı ve antibiyotiği kullanmaya başladım.ayrıca rapor konusunda soru soran kamer arkadaşım rapor sadece tıp fakültesinden alınıyor.onuda artık vermiyorlarmış yani orda tedavi olursan ancak fakat tıp fakültesinin xaten durumu ortada başarı oranları çok düşük.sormak istediğin bişe varsa cevaplarım merkezde evine yakınmış madem git görüş için rahatlasın hemde

çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için
illede tıp olması gerekli yani, off çok zorlanacam nasıl izin alıcam gidecem çok problem yaşıcam iş yerimle ama napıyım olması gereken şeyler ya razı gelecekler yada çıkaracaklar hayırlısı bakalım
evet en güzeli ben gidip mete beyle tanışıyım ve onun yönlendirmelerine göre hareket ediyim, en iyiysi bu olcak.
allahım inşallah çok bekletmeden çok yıpratmadan benide bir meleğe kavuştursun, hepinizin duacısıyım arkadaşlar
karnında bebişi olanlara allah sağlıklı hamilelik doğum, tedavide olanlarada hayırlı sağlıklı bebişler kondursun göbüşlere inşallah allah hepimize yardım etsin AMİN sevigler herkese

Tüm bunlar ne kadar tutuyor dersen o konuda bilgim yok yeni rapor alan birini bulman gerekir.

canım çok sağol, çok detaylı yazmşsın nelerin gerekli olabileceğini okudum ve eşime ilettim bunlar bunlar yapılacakmış diye
ama işin en kötü tarafı laparoskopi raporumu kaybettim akşam talan ettim evi yok sanırım eşim attı eski olan tahlillerle birlikte
şimdi onu çıkarttırmam lazım bide bucakta olmuştum laparoskopiyi, sanırım oraya gitmemiz lazım. rahim filmi zaten 6 yıl olmuştu yenilenmesi şart. off allah yardımcımız olsun.......

Son düzenleme:
kızkardeşim ikinci bebeğinide kaybetti maalesef, 8 haftalıktı kalbi durmuş. üzülmemek elde değil, tutamıyorum gözyaşlarımı, allah kimseyi üzmesin böyle çok zor, bildiğim bir acı. geçen yıl ikinci bebeğimi bende kaybetmiştim. dün benimde çok az bir kanamam oldu koştum doktoruma birşey yok dedi telaşlanma dedi, söylemedim aileme paniklemesinler diye, bu akşamda kardeşimin haberini aldım....

bugün benim kontrolüm vardı, bebeğimin durumu nedir, kalp atışı başlamışmı diye bugün öğrenecektik, şok oldum. Önceki kontrolde bir kese vardı, bu kontrolde ikiz göründü.
Ama geçen sefer gördüğümüz bebek, kesesini hazırlamış kalp atışı yok, bugünden sonrada göremeyiz sanırım dedi mete bey.
ikinci bebek ise daha küçük kesesi, kalp atışı da var, ama yavaş atıyor biraz. 6 hafta 5 günlük gebeliğim. bu durumda haftaya tekrar kontrolüm olacak ya sonradan ortaya çıkan ikinci bebek atak yapıp düzene girecek, büyümeye başlayacak yada yine kromozoma bağlı gelişim bozukluğu olacak büyümeyecek. Bütün bunlara bir sebep aranırsa bulmak zor dedi doktor, yaşımın 40 oluşu zaten büyük risk yaratıyordu, yumurta kalitesini bilemiyoruz diyordu. Umarım bebeğim kendini toplar.
bu karmaşada birde idrar yolu iltihabı olmuş, kültür testinde çıktı, doktorum ilaç vermedi, bebek çok küçük kendini toparlarken ilaç alma dedi, bol su içip zamanı atlatmaya çalışıyorum.

İkinci kontrolüme gittim (30 haziran). İkizlerden birisinde hala kese var kalp atışı yok, artık o kesenin rahim tarafından eritilerek yokedilmesini bekleyecekmişiz, bir zararı olmazmış. İkinci kesedeki kalp atışı sürüyor, atış hızı ortalama 80 dedi doktor, olması gereken 120 imiş. Düzenli atışı ve kasılma açısını olumlu buldu mete bey. Yani bir bebeğim var şimdilik o da istikrarlı devam ederse haftaya kendini toplar inşallah. Hafta olarak bebek biraz geriden geliyor. Sonraki kontrolün daha ileri bir tarihte olması gerekiyormuş, durumum özel olduğu için erken gideceğim.. Kan sulandırıcı ilaçlar verdi, corasprin ve fraxiparine iğne. Bunlarıda bir ihtimal yararı olabilir denemedik demeyelim diyerek verdi. Arkadaşlar imkanı olanlar vakit kaybetmesin, beklemesinler, bir yıl bile çok şey kaybettiriyor. %45 bozuk gebelik ihtimalim var, yaştan dolayı, geçen yıl öyle oldu, bu yıl olmaz umarım.

canım inşallah bebeğin hızlanır,madem öbürünün yerini almak istedi,vardır bundada bi hayır.Allahım inşallah sağlıkla kucağına alacağın bebişine sağlık versin..yinede herşey kader kısmet..dikkat et kendine..

balao7 selamlar çok şükür herşeyin yolunda gidiyor. 2 ci keseye bende aşaşırdım hayırlsı olsun diğer bebiş geyretle devam ediyor bak ne güsel kalp atışlarıda artarak iyi olcak. Benimde bebeğimin ilk kalp atışlarını duyduğumuzda 70-80 civarında atıyordu sonra artarak olması gerekene geldi öyle olcak seninde :) allahın izniyle. sAĞLIKLAR diliyorum. Sevgiler.

beyazpembe selamlar çok sevindim herşey yolunda gitsin inşalaah seninde güsel haberlerini bekliyoruzz. sen herşeyi akışına bırak ilaçlarını iç hep olumlu düşün ve bebeğinin hayalini kur. sağlıklar bolşanslar dilerim sevgiler. kendine iyibak.

çok saol ebrudan inşalah kalbimize göre olur.bugün 2.iğnemi vuruldum çok ağrılı ben kendim vurmuyorum kalçada olduğu için hastande vurduruyorum.bugünde adet oldum cuma günü ilk muayeneme gidecem ben alanyada devam ediyorum dua edin bana

olmadı maalesef arkadaşlar, ikinci bebeğiminde kalbi durmuş, doktor çok üzüldü, almamız gerek dedi. 10 yılda ikinci belki böyle bir tablo gördüm dedi ikizlerde ikisindede kayıp olması nerdeyse imkansız, sizi buldu şanssızlık dedi. iki kese yanyana ikiside sağlıklı ikisindede kalp atışı yok. çok kötüyüm anlatamam, haftasonu şehirdışına gideceğiz 10 gün kafamı dinlemeye ihtiyacım var. allah hamile kalanların ve tedavi olanların yardımcısı olsun.

Son düzenleme:

çok geçmiş olsun ama napacaksın hep umut dünyası sen bizden şanslısın çocuğun var çünkü ona tutun allah herşeyin hayrlısını versin.iyi yolculuklar şimdiden

selam, bende öle hep e sonuncuda kalçadandı hergün aynı saatte gidiyoduk vurdurmaya ilk baş biras yanıyodu ama sonra geçiyo kasma kendini herşey güsel olcak. dua ediyorum hep zaten. sevgiler.

balao07 allah sabır versin diyorum vede herşey bir hayır vardır demekten başka bişiy söyleyemiyorum. Çok zor ne demek iyi bilirim ben. sABIRLAR diliyorum ve sonradan olacağına başından sorunlar belli oldu diyelim sen sakın umudunu bitirme lütfen .Allah seninde yardımcın olsun. sevgiler.

selam, bende öle hep e sonuncuda kalçadandı hergün aynı saatte gidiyoduk vurdurmaya ilk baş biras yanıyodu ama sonra geçiyo kasma kendini herşey güsel olcak. dua ediyorum hep zaten. sevgiler.

çok saol ebrudan bugün çatlatma iğnemi vurduracam pazarda yumurtalar toplanacak bakalım ne olcaksonuç.gerçi ben herşeye hazırım üzülmeyecem yani ama tutumanı umuyorum maddi manevi insan yoruluyo çünkü.bebeğine isim buldunmu kızdı dimi seninki

haydi bakalım hayırlısı olsun inşallah. sonucu yaz nasıl çıktı güselmi yumurtalar :) hep dua et pozitif düşün. Benim erkek bebiş adı EGE olacak kısmetse 2hafta kalı bekliyoruz bakalım gelmesini sabırla. sende gelişmeleri yaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…