Annişler karnında sertleşmeler hissedeniniz var mı?

esencen

Tuğram ömrüm benim (ESEN)
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
241
0
41
:bbo: Kızlar herkese merhaba bir süredir karnımda sertleşmeler oluyo gerçi doktoruma söyledim ama o bana bu kasılmaların Braxton Hicks ağrıları olduğunu söyledi ama ne biliyim artık sık aralıklarlarla olması açıkçası endişelendiriyor,sizlerdede bunu yaşayan varmı bilgilerinizi bekliyorum... inşallah bir sorun yoktur ve erken doğum riskini hiçbirimiz yaşamayız :Saruboceq:

canım tam senin haftanda ben de sık sık yaşadım
fakat 3-4 gün sürüp sonrasında azaldı
druma sorduğmda bundan sonra sıklaşacak gündüz saat başı gece yarım saatte bire kadar normalmiş
belki bunu duymak bile psikolojik olarak rahatlatmış olabilir
çünkü tedirgin oldukça daha yoğun hissetmiştim

teşekkürler canım bilgin için..yani aslında artacak öylemi kafamçokkarıştı

Bende de 2 haftadır aynı sertleşmeler var.Ben bunları bebek dönüyor ya da braxton hicks kasılmaları sanmıştım.Doktorum işi sağlama alalım seni elle kontraksiyona gönderelim dedi.(yani doğum doktoru elini karnımın üstüne koyup 20 dakika bekledi)
Sonuç: Kasılma olabilir dedi ve magnezyum verdi.Erken doğum riski olabilirmiş.Böyle tümsek gibi oluyor ama acı ağrı falan olmuyor bende. İlacı içiyorum ama arada gene oluyor.
İnşallah erken doğurmayız, zamanında sağlıkla doğsun hepimizin bebişler...

Valla benimde oluyor hemde coktandir.1 aydir oluyor diyebilirim, ama hic sorun haline getirmedim cunki hic agri yapmiyolar, bazen bebek hareketleri olarak degerlendiriyorum, bazen sertlesme gibi dusunuyorum ama korkacak bisey oldugunu sanmiyorum agri yapmadigi surece.

benimde oluyor sertleşme.hem olduğu zamanda da gözlerim kararıyor kalbim hızlı çarpıyor.bizzat farkettim bunu.son kontrolde sordugumda normal oldugunu söyledi.birdahaki gittiğimde gene sorucam

bendede ağrı olmuyor ama sertleşiyor ağrı olmayınca ben tedirgin olmadım.

bende de şertleşme çok oluyor ve bebğin hareketleri o kadar güçlü ki sanki içeride deprem oluyor gibi bazen koruyorum acaba çıkmak istiyor diye...kasılmalarımda çok arttı bakalım 10 gün sonra nst de çıkar mı sancı

evet arkadaşlar bende de oluyor hemde bayadır dr bu yüzden ilaç bile verdi erken doğum olabilir diye ama artık bıraktım 15 günde geçsin artık risli dönemi atlatıyomuşuz diye benim karnım sertleştiğinde kasıklarımda da ağrı oluşuyo bide sanki nefes darlığı çekiyomuşum gibi oluyodu korkuyodum dr yarım saatten sık aralıklarla olursa haberim olsun demişti bide ama şimdilik bi sorun olmadı çok şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…