Annesinin katilinden hamile kaldı, bebeği aldıramazsa kolunu kaybedecek

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Ayrılmak istediği sevgilisi tarafından annesi öldürülen kendisi de kolundan vurulan 2 aylık hamile Ayşe Kocaoğlu, karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediğinden kolunu kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. Ayrılmak istediği sevgilisi tarafından annesi öldürülen kendisi de kolundan vurulan 2 aylık hamile Ayşe Kocaoğlu, karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediğinden kolunu kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı.
fft81_mf3607949.Jpeg

RADİKAL –
Ayşe Kocaoğlu isimli genç kadın Muğla Fethiye’de birlikte yaşadığı Gökhan A.’dan ayrılmak istedi. Ama Gökhan A. evlerini basıp onu da annesini de kurşun yağmuruna tuttu. Olayda annesi ölen 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu kolundan yaralandı. Şimdi enfeksiyon kapmış koluyla hastanede yatıyor ve annesinin katilinden hamile olduğu için kolundan da ameliyat olamıyor. Önceki evliliğinden de iki çocuğu bulunan Ayşe, çok zor bir durumla karşı karşıya: Ya kürtaj olup bebeğini aldıracak ya da kolunu kaybedecek.

9 Şubat’ta işlediği cinayetin ardından yakalanan ve cezaevinde olan baba Gökhan A.’nın izni olmadığı için kürtaj yaptıramayan Kocaoğlu, bebeğini aldırmak ve daha iyi bir tedavi yaptırabilmek için yardım istiyor.

DEVLET KÜRTAJA İZİN VERMİYOR

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden Kocaoğlu, karnındaki bebek nedeniyle enfeksiyona karşı ilaç verilmediğini, enfeksiyona bağlı olarak da kolunun kesilme ihtimali olduğunu belirtiyor. Habertürk gazetesinin haberine göre, önceki eşinden de iki çocuğu olduğunu hatırlatan ve tek kolla üç çocuğa bakamayacağını, hastanenin de babanın izni olmadan kürtaj yapmadığını söyleyen Kocaoğlu, “Çocuğu aldırmak istiyorum. Bu çocuğu aldıramazsam benim peşimi bırakmaz. Doğurursam da tek elle bakamam. İki tane çocuğum var zaten” diyor.

ANNESİNİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYOR

İlk eşinden Yiğit ve Polat adlarında iki çocuğu bulunan 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu, yaklaşık 5 ay önce Gökhan A. ile yaşamaya başladı. Sevgilisinin çeşitli suçlara karıştığını öğrenen Kocaoğlu, evden ayrıldı. Sevgilisinin kendisini bulmasıyla yeniden evine dönen Kocaoğlu 2 aylık hamile olduğunu öğrendikten sonra tekrar evden ayrılarak annesinin evine gitti. 9 Şubat’ta annesinin evine giden Gökhan A., pompalı tüfekle Kocaoğlu ve annesi Şule Cımbılaz’ı (40) vurdu. Anne hayatını kaybetti. Gökhan A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kocaoğlu, henüz annesinin hayatını kaybettiğini bilmiyor. Son zamanlarda kadın cinayetlerinin ve erkek şiddetinin arttığını ifade eden Kocaoğlu, “Devlet bir şeyler yapsın artık. Kadınlar ölmek zorunda mı” diye konuştu.

Kaynak: radikal

ben anlam veremiyorum boşanmış olmak hemen birileriyle sevişmek hakkı mı doğuruyor,boşanmış da demeyelim de insan bekaretini kaybedince amaaan biri de bir bini de bir mi oluyor felsefe.hadi insanoğlu dedik nefis dedik ihtiyaç dedik ki hiç biri bana geçerli bir neden gelmiyor nasıl hiç tanımadığın biriyle birlikte olup bir de korunmadan hamile kalabiliyor bir kadın.insanların duygusal olarak bir şeyler yaşaması tamam ama her tanıştığı insanla birlikte olması ...anlamsız...

Ya ne saçma şey yaa ..
Kadının karnındaki çocuğun doğup doğmamasına o pislik herifin insafına mı kalmış yaniii..
Kadın tecavüze de uğramış olabilirdi ..
Belki o katil kayıplarda ..
Kadının durumu ağır ..
Herkes sanki isteyerek ya da dikkatsizlikten mi hamile kalıyor ..
Pes yani ne biçim bir kanundur bu yaa ne rezil bir ülke haline getirdiler bizi ..

anne ne yapmış olursa olsun tıbben yaşayan daha önemlidir doğmamış olandan ne kadar kıyamayacak olsam da mantığı budur.önce anneyi kurtarmak sonra bebeği kurtarmaktır hedef.hele ki kızın annesinin katilinin çocuğunu doğurmak zorunda bırakılması da suçtur bunun için kolunu kaybedip diğer çocuklarına da bakamayacak halde bırakılması da.belki rapor hazırlayarak bu duruma bi kılıf uydurabilirler.hatta ruh sağlığı kısmından da kılıf çıkar.bu ülkede olmayan şey değil hani...

İyi de, adamla evli değiller, sadece beraber yaşıyorlarmış. Yani, evli olsa babanın izni söz konusu olur da, kadın atıyorum barda sevişip hamile kaldığında, babası belli değilken falan aldırmak için babayı bul mu diyorlar?

ben anlam veremiyorum boşanmış olmak hemen birileriyle sevişmek hakkı mı doğuruyor,boşanmış da demeyelim de insan bekaretini kaybedince amaaan biri de bir bini de bir mi oluyor felsefe.hadi insanoğlu dedik nefis dedik ihtiyaç dedik ki hiç biri bana geçerli bir neden gelmiyor nasıl hiç tanımadığın biriyle birlikte olup bir de korunmadan hamile kalabiliyor bir kadın.insanların duygusal olarak bir şeyler yaşaması tamam ama her tanıştığı insanla birlikte olması ...anlamsız...

Gerçekten sizin gibi düşünenler yüzünden kadına şiddet meşrulaşıyor, görmüyor musunuz bunu?

Konu böyle bir durumda bile kürtaj için babanın izninin istenmesinin saçmalığı iken kadının evlenmeden birlikte olmasını tartışmaya açmanız "ee hak etmiş, su testisi su yolunda kırılır"a getiriyor olayı. Size ne biriyle birlikte olmuşsa? Bunu yaşamayı hak mı ediyor evlenmeden beraber yaşayınca?

İyi de, adamla evli değiller, sadece beraber yaşıyorlarmış. Yani, evli olsa babanın izni söz konusu olur da, kadın atıyorum barda sevişip hamile kaldığında, babası belli değilken falan aldırmak için babayı bul mu diyorlar?

hakikaten belkide ahmet değil mehmettir çocuğun babası ne belli nikah yok falan alah alahhhh

Gerçekten sizin gibi düşünenler yüzünden kadına şiddet meşrulaşıyor, görmüyor musunuz bunu?

Konu böyle bir durumda bile kürtaj için babanın izninin istenmesinin saçmalığı iken kadının evlenmeden birlikte olmasını tartışmaya açmanız "ee hak etmiş, su testisi su yolunda kırılır"a getiriyor olayı. Size ne biriyle birlikte olmuşsa? Bunu yaşamayı hak mı ediyor evlenmeden beraber yaşayınca?
O malum cümle direkt defne joy'u çağrıştırdı.

afedersiniz de 2 çocuklu 24 yaşında dul bir kadın psikopat sevgilisiyle 5 aydır beraber yaşarken, evlatları umrunda mıydı yani anlamıyorum :KK43:
şuan anneanneye allahtan rahmet, bu kadına allahtan akıl fikir vicdan mantık diliyorum. ve en çok da geride kalan 2 evlada üzülüyorum.

21 yaşında 3 çocuk bu ne hız

birinden boşanır boşanmaz diğerinden jet hızıyla hamile kalmak neyin nesi

çocuklarına üzüldüm ve ölen annesine:KK43:

kadının büyük payı var bu duruma gelmesinde

tanımadığı ruh hastasıyla ilişkiye girmiş annesine sebep olmuş

İşte bu yüzden değişmez bu ülkede bir şeyler... Kadını suçlamaktan, gerçek problemi göz ardı ediyoruz.
Bu kadın 35 yaşında, 5 sene önce eşinden ayrılmış, şimdi ikinci eşi ile evlenmiş bir kadın da olabilirdi. Eşi yine annesini vurup 2 aylık bebeği ile onu ortada bırakabilirdi. Kadın yine 3 çocuğa bakamayacak olmasına rağmen kolunu kaybedebilirdi...
Asıl mesela bu...
Ne yapmışsa yapmış, fazlası ile ödeyecek zaten, kolu ile, annesine sebep olmanın vicdanı yükü ile... Ama sistemde, prosedürde büyük bir yanlış var, en doğru kadının bile hayatını karartacak bir yanlış ! Mesele bu...

Siz (yazan ve begenen uyeler) bu haberi okudunuz ve bu sonucu çıkardınız oyle mi ? Kadınsınız umarım ki soyleyecek sozlerimi iyi dinleyin: bir otobuse binip alisveristen donerken tecavuze ugrayabilirsiniz kiziniz kiz kardesiniz hatta anneniz bile ugrayabilir dogurma yetisi varsa hamile kalabilir her kadin ve iskence gormus olabilir tecavuzcusunden hamile kalan iskence gormus bir kadin olsaniz ve bebeginizi aldiramasaniz ne yapardiniz ya da yakininizin bu durumuna ne care arardiniz soruyirum ltfen cvp yazin...
kadina antibiyotik vermiyor devlet yaa kangren oluyor kadin annesi olmus trajedinin dibinde siz bacak arasinda mantik ariyorsunuz bence bir dusunun kadin olmak zordur bir o kadar da beyin ister...

Siz (yazan ve begenen uyeler) bu haberi okudunuz ve bu sonucu çıkardınız oyle mi ? Kadınsınız umarım ki soyleyecek sozlerimi iyi dinleyin: bir otobuse binip alisveristen donerken tecavuze ugrayabilirsiniz kiziniz kiz kardesiniz hatta anneniz bile ugrayabilir dogurma yetisi varsa hamile kalabilir her kadin ve iskence gormus olabilir tecavuzcusunden hamile kalan iskence gormus bir kadin olsaniz ve bebeginizi aldiramasaniz ne yapardiniz ya da yakininizin bu durumuna ne care arardiniz soruyirum ltfen cvp yazin...
kadina antibiyotik vermiyor devlet yaa kangren oluyor kadin annesi olmus trajedinin dibinde siz bacak arasinda mantik ariyorsunuz bence bir dusunun kadin olmak zordur bir o kadar da beyin ister...

Ben sizin iyi niyetli olduğunuzu ve empati kurdurabilmek için böyle yazdığınızı anlıyorum ancak bence bir kadına bu durumda hak vermek için tecavüze uğramış olduğunu düşünmemiz gerekmiyor.

Yani evet kadın birinden hoşlanmış, sevgili olmuş, birlikte olmuş sonra suçlu olduğunu görünce ayrılmak istemiş ve bu hale gelmiş. Tecavüz, zorlama gibi şeylerin olmaması kesinlikle hafifletici ya da kadını suçlu yapan bir sebep değil. Ama ahlak bekçilerimiz faturayı kadına kesmiş bile tabii, "evlenmeden adamla mı yaşıyormuş uuuwww"

Ne alaka? Su yazdıklarınızla onceki yorumu bagdastıramadım. O elestirdiginiz yorum kafasındaki insanlar dayak yemeyi mesrulastırmıyo aksine eleştirdiği yaşam tarzında çıkan problemler çok açık. Annesi öldürülmüş hamile vs.. Şimdi bu tarz bişeyi eleştiren insanın mı daha yolunda bi hayatı vardır yoksa bu haberin mağduru gibi insanların mı? Sevişmek biriyle birlikte olmak kimseyi yargılamak için bir sebep degil bana kalırsa ama içinde bulunduğun konuma gorede şekillenir yapıcagın seyin sonucu. Bakınız bu haber. Yani boyle modern olucam herseye acık bakıcam yoksa dayagı hakeden eziklerden olurum muhabbetini bırakın oyle çağdaş olunmuyo.Adamı soğutursunuz ülkeden

ben hak etti diye yazmadım ki.kafamdaki bir soru işaretini yazdım.kızlarım da var annem de var tecavüzü geçtim taciz fikri bile düşünmesi zor ve acı.kimseye yaşatmasın Allah.neden direk beni böyle yargılıyorsunuz anlamıyorum.ben kadın yapmış hak etmiş yapmasaymış ahlaksız falan demedim.sorum şu ki forumda onlarca kadın konu açıyor eşim ya da sevgilim beni şu kadınla bu kadınla aldattı diyorlar.merak ettiğim kadınlar nasıl hemen bir kaç gün ya da ay içinde tanıdıkları insanlarla cinsellik yaşayabiliyorlar gayet normal bi soru işareti.bu bayana gelince hiç tanımadığı biriyle aynı evi paylaşıyor ya da yatağı her neyse ...nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor.tanıdıklarımıza bile şüpheyle bakarken nasıl körü körüne biriyle birlikte olabiliyor

Ben bu yasayı doğru bulduğumu söylemiyorum tabi ki bebek alınmalı,
o yorumu beğenmemim sebebi kadının hatalarını dile getirmesiydi
yalnız bu haberde geçen tecavüz bebeği değil kadın adamla nikahsız birliktelik yaşayarak hamile kalmış
hiç suçu yok mu ,bu duruma düşmesin de sizce
ne ilişki yaşıyorsa yaşa be kadın zaten 2 tane çocuğu mağdur etmişsin
birde bile isteye korunmasız ilişkiye girip ne diye bir masumun daha hayatını karartıyorsun
tamam bizler kadınız kadınlara yapılan haksızlıklar da ortada da göz göre göre
sırf hemcinsim diye günahsız melek haklı diyemem
annesine sebep oldu yaptığı hatalarla

o verdiğiniz örneklerle bu kadını bir tutamayız

bu dünyada ne kadar kötü erkekler varsa aynı şekilde kadınlar da var

hak ediyor değil demek istediğim,birlikte yaşamak bir şeyler paylaşmak için seçici olmalı kadınlar böyle ne üdüğü belirsiz it mi uğursuz mu neyin nesi olduğunu bilmediği biriyle yatmamalı.meşrulaştırmak istesem öyle yorum yaparım.ki diğer konularda yazdığım mesajlardan öyle biri olmadığım da az çok belli.insanlar kendi kararlarının sonuçlarını yaşarlar tercihleri kaderlerini etkiler biraz mantıklı davransaydı annesi hayatta olurdu muhtemelen kendi de şu konumda olmazdı.şimdi bu adam içerde ya yatacak ya yatmayacak ama bu kadın ömür boyu bu tercihinin sonuçlarına katlanacak.yazık kendine de annesine de evlatlarına da...

X