Anneniz yaşıyorsa ve hala Sizinleyse..........

busevay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
103
1
:CüvCüv:Anneniz Yaşıyorsa... Hala Sizinleyse....gamyoncuiremsu:ecrin_bebek:

1 yaşınızdayken; Sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.

2 yaşınızdayken; Size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.:ecrin_bebek:

3 yaşınızdayken; Size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.cokacimcoook

4 yaşınızdayken; Elinize rengârenk kalemler tutuşturdu. Evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.:tomato:

5 yaşınızdayken; Sizi cici kıyafetlerle süsledi. Gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.alkisalkisalkis

6 yaşınızdayken; Okula kadar sizinle yürüdü. Sokaklarda 'GİTMİYCEEEEEEEM' diye ağlayarak teşekkür ettiniz.delikafadulden

7 yaşınızdayken; Size bir top hediye etti. Komşunun camini kırarak teşekkür ettiniz.:dance:

9 yaşınızdayken; Size dualar öğretti, siz her seferinde unutarak teşekkür ettiniz.:Saruboceq:

11 yaşınızdayken; Sizi arkadaşınızla sinemaya götürdü. 'Sen bizimle oturma' diyerek teşekkür ettiniz.:dilcikar:

12 yaşınızdayken; Zararlı TV programlarını seyretmenizi istemedi. O evde değilken hepsini izleyerek teşekkür ettiniz.:bbo:

19 yaşınızdayken; Okul masraflarınızı karşıladı, sizi arabayla kampusa götürdü ve eşyalarınızı taşıdı. Arkadaşlarınız alay etmesin diye kampus kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.a.s

21 yaşınızdayken; İş hayatı ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek istedi. 'Ben senin gibi olmayacağım' diyerek teşekkür ettiniz.sengözlerimebaksanab

22 yaşınızdayken; Kep giyme töreninizde size gururla sarıldı. Avrupa seyahati için para isteyerek teşekkür ettiniz.:1closedeyes:

25 yaşınızdayken; Düğün masraflarınızı karşıladı, sizin için hem mutlu oldu hem çok duygulandı. Siz dünyanın bir diğer ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.:a015:

30 yaşınızdayken; Bebek bakımı hakkında size akıl vermek istedi. 'Artık bu ilkel yöntemleri bırak' diyerek teşekkür ettiniz.:1closedeyes:

40 yaşınızdayken; Sizi arayıp bir akrabanızın doğum gününü hatırlattı. 'Anne işim başımdan aşkın' diyerek teşekkür ettiniz.senağlama

50 yaşınızdayken; O çok hastalandı, hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu. senağlama
Ona yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken bir gün..... o öldü.
O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa, o anda kalbinize bir yıldırım gibi düştü..senağlamasenağlamasenağlama.

Ve Bir Hikaye.... Anne ve Baba ile ilgili....

Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi kişi telefonu açtı. Telefondaki ses annesine aitti.

Telaşlandı, korktu, başlarına bir şey mi gelmişti acaba?

Annesi; 'nasılsın, iyi misin evladım?' diye sordu.

Şaşkın bir ifadeyle; 'iyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu, siz iyi misiniz?' dedi.

Annesi; 'biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece baban ve ben sesini duymak istedik' dedi.

O da; 'anne bunun için mi aradınız, saat sabahın üç buçuğu, yarında
konuşabilirdik' deyince, annesi de; 'rahatsız mı ettik evladım?' diye sordu.

'Evet anne rahatsız ettiniz ' deyince annesi;

'30 sene önce sen de doğarken bizi bu saate rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun' dedi……………..
a.s.

daha okumadan basligi gorur gormez cok sukur dedim...
cok sukur gercekden yuce rabbim kimseye anne baba evlat acisi yasatmasin...emegine saglik tskler!!!

çok güzelmiş.sabah sabah çok duygulandım.Allah ım onları başımızdan eksik etmesin :Saruboceq:

annemde babamda vefat etti ama bu hikayeler beni bayağı düşündürdü insanın kedini sorgulaması ve geriye dönememesi ne zor bişey teşekkürler engin okyanus arkadaş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…