Annemin davranışları

komiklikyapma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2020
204
144
Nerden nasil baslayim bilmiyorum,
Bir annem var gece gündüz sigara içen, aslaa sigaraya toz kondurmayan.
Birsuru saglik sorunu var karni o kadar sis ki anlatamam görenler zannediyor ki 9 aylik hamile. Ayni zamanda Depresyon hastasi,yani ben kendimi bildim bileli depresyon ilaci kullaniyor. 3. Aşama karaciger yaglanmasi var, göğsünde kitleler var takip edilen kanser degil ama donusebilir izleniyor, uyku apnesi var makineyle uyuyor.
Herneyse say say bitmeyen hastaliklari için ben en azından sigarayı bırakmasını istiyorum ama asla birakmam diye diretiyor, hadi diyelim ki aşırı tiryaki en azindan odanda degil balkonda yada mutfakta ic diyorum asla dinlemiyo sabahtan aksama kadar tvsini acip odasinda sigara iciyor, babamla da o odada uyuyorlar sabaha kadar cigerleri ne hale geliyor siz dusunun.
Biz odanin kapisindan gecemiyoruz koku yuzunden.Ne zaman sigaranin zararlarindan bahsetsem evde cingar cikariyor, babamda iciyor ama o kadar degil, odada icilmesini oda sevmiyor ama cingar cikarir diye bizide susturuyo kendide boyun egmis uyuyor o igrenc odada.
Diyorumki bu yaptigin abarti bir saglikla oynama sekli, bunun yüzünden ölürsen intihar etmis sayilirsin bak korona da var en azindan bu donem yapma yok.
Ben nisanliyim iki uc aya evlenip gidiyorum ama daha 15 yasinda kizkardesim büyümedi, hadi kendini dusunmuuor onu da mi dusunmuyor aklim almiyor yani yaptigi seye Ama kavga etmekten de hakaret duymaktan da yıldım artik. İlerde daha kötü hastaliklari yüzünden kizkardesim yada ben yada babam annemin bencillgi yüzünden hayatimizdan vazgecip ona bakmak zorunda kalabiliriz, yada babama bisey olursa diye ofkeleniyorum kendi kendime , bu da zamanla nefrete benzer bir duygu olusturuyor icimde. Ne yapmam lazim? Bir yanimda vicdanım, diger yanımda ne halin varsa gor diycem ama ucu benim aile üyelerimin kalanina dokunuyor off
Ya aklıma odayı sigaradan temizleyen cihazlar varmidir diye geldi de bilgisi olan varmi? Baktım netten ama direk o yönde bir cihaz bulamadim. Hava temizleyiciler var ama alerji icin toz akarlar felan icin ise yararlar mi acaba?

Son düzenleme:
Çok kötü bir durum bende ara sıra sigara içmeme rağmen evin yada arabanın içinde içmem o koku çıkmıyor da kolay kolay kardeşiniz de pasif içici yazık🙁 Yapılacak birşey yok gibi kaç yaşında kadın o kadar kavga etmişsiniz anlatmaya çalışmışsınız ama anlamamış siz kurtuluyorsunuz ama kardeşinize üzüldüm...

Çok kötü bir durum bende ara sıra sigara içmeme rağmen evin yada arabanın içinde içmem o koku çıkmıyor da kolay kolay kardeşiniz de pasif içici yazık🙁 Yapılacak birşey yok gibi kaç yaşında kadın o kadar kavga etmişsiniz anlatmaya çalışmışsınız ama anlamamış siz kurtuluyorsunuz ama kardeşinize üzüldüm...
Sadece pasif icicilik olsa neyse, zaten cogunu odasinda iciiyo ama gece orda birse uyumasi beni cok dusunduruyo

Gerekcesı ne sen uyarınca falan ne diyor, neden uyudugu odada ıcıyormus?
Kulağını felan kapatiyo, sakaya vuruyo üzerine gidince hadi babama bosey oldu napacaksin o vicdan azabiyla felan diyince o zMan da cingar cikarip bagirip cagiriyo, doktorlar bisey demiyor sigaraya diyo napacagimi sasirdim.

Evi bol bol havalandırın benim aklıma başka birşey gelmiyor 🙁 Birde annenizin sağlık sorunları nedeniyle de morali bozuk o yüzden sigaraya daha çok yöneliyor olabilir
Öyle galiba. Susamiyorum da hani anne baba sonucta birine bisey olursa ben bisey yapabilirdim nasil durduramadim diye kendimi suçlarım. Ne biliyim cok uzgunum.

Öyle galiba. Susamiyorum da hani anne baba sonucta birine bisey olursa ben bisey yapabilirdim nasil durduramadim diye kendimi suçlarım. Ne biliyim cok uzgunum.
Benim babam da kendimi bildim bileli sigara içer ve alkol alır bizde çok anlatmaya çalıştık sigaralarını kırıp attık annem de çok kavga etti hatta babamda karaciğer yağlanması oldu üstelik şekeri de var baktık biz kendimizi boşuna yoruyoruz bıraktık kendi haline

Anneniz depresyon hastası ise sizde kesinlikle panik atak olmalısınız. Endişenizi anlıyorum fakat her gün her saat bunları düşünmeyin yoksa emin olun asıl hasta olan siz olursunuz, kimse değil. Konunuz, verdiğiniz cevaplar çok fazla dramatik. Sizde roller değişmiş.. siz anne olmuşsunuz, annenizde çocuğunuz olmuş. Bir salın insanları ne yapacaksınız zorla ağzındanmı alacaksınız sigarayı. Kendinize meşgale bulun işsizsiniz anlaşılan.

Benim babam da kendimi bildim bileli sigara içer ve alkol alır bizde çok anlatmaya çalıştık sigaralarını kırıp attık annem de çok kavga etti hatta babamda karaciğer yağlanması oldu üstelik şekeri de var baktık biz kendimizi boşuna yoruyoruz bıraktık kendi haline
Ayni kaderi paylaşıyoruz malesed, Allah yardim etsin bize ve ailemize ne diyim.

Anneniz depresyon hastası ise sizde kesinlikle panik atak olmalısınız. Endişenizi anlıyorum fakat her gün her saat bunları düşünmeyin yoksa emin olun asıl hasta olan siz olursunuz, kimse değil. Sizde roller değişmiş.. siz anne olmuşsunuz, annenizde çocuğunuz olmuş. Bir salın insanları ne yapacaksınız zorla ağzındanmı alacaksınız sigarayı. Kendinize meşgale bulun işsizsiniz anlaşılan
İssiz degilim ailemden önemli isim yok sadece. Sinava hazirlaniyorum isle ne alaka anlamadim. Benim için önemli ailemdeki insanlar ne yapabilirim diye düşünmeyi işsizlik diye nitelendiriyorsaniz garip. Siz işli olun ben olamam.

Benim annemde küçüklüğümden beri evin her köşesinde içiyor bişey diyince oda kızıp, bağırıyor gel bana laf söyle takmaz ama siğarasına laf söyletmez şuan için bir sağlık sorunu yok ama ilerde ne olur bilemeyiz.

Annenizin koşulsuz kabule ihtiyacı var bunu sizin değil sadece kendinin de yapması lazım. Cıngar çıkarmakla da degismez. Siz bundan sonra daha yumuşak ve umursamaz olun, inanın kendimizi degistirmeye bile gücümüz zor yetiyor bi de aileye kurtarıcılık yapmak çok beyhude bi çaba.. Üzüldüm adınıza, umarım kendi hayatınızı etkilemez :KK43:

Siz üstüne düştüğünüz için yapıyor biraz kendinizi çekin ben yakında yokum gerisini sen bilirsin de soğuk davran şuan inada bindirmiş gibi birde ortam hava dezenfekte makineleri var tamamen olmasada babanız için işe yarar

X