annemin babamı aldattığını öğrendim

kimsenin kimseyi aldatmaya hakkı yoktur. aldatmanın bir sebebi de olmaz. çocuklarımın babası beni maddi manevi dolandırdı, aldattı, yalan dolan herşey olmuştu ama ben hiç aldatmayı düşünmedim. gerçekten aldatılmak aşırı ağır bir travma. bence bir terapiste görün o seni yönlendirir.
annen belki de evli bir adamla birlikte. o adamın karısı çoluğu çocuğu da mahvoldu belki de. sanırım ben olsam annemle konuşurdum. babamı sevmiyorsan elin adamına para yedirene kadar boşan napıyorsan yap derdim.

Bana vereceksin o paraları de bundan sonra. En azından eğitimin için birikim yapmış olursun.

Yalnız kötü fikir değil bence. Tamam evliliklerine karışma ya da özel hayatına karışma ama, fabrika işçisi kadın da gidip sevgilisine para yedirmesin yazık günah. İlerde elinde birikimi olmayınca yine kızlarının başına kalacak. Benim annem olsa bende tehditle bütün maddiyatını kontrol altına alırdım adamla ilişkisini bitirene kadar. İşin içine para girdiği yerde sevgi vs olmaz zaten.

Aileni aile gibi görememenin sebebi büyük ihtimalle yaşadıkların. Psikolojikmen yaşadığın travma seni duygusuzlaştırmış. Emin ol anlattığın gibi babam var. Sadece kendi duyguları olan dinlemeyi sevmeyen genel olarak bencil davranan maddi desteğinide yapan. Tabi yaşı geçtikçe daha düzeldi. Ama hiç dediğin duygulara kapılmadım. Et tırnaktan ayrılmaz mevzusu. Annem babamdan ayrılsam sevgi olarak kardeşlerimden ayrılamam sanırım. Senin böyle aile hayatına karşı duygusuzlaşmış olman üzücü. Annen için yapıcak birşeyin varsa oda annenle direk konuşman bildiğini söylemen belki bu yanlıştan döner. Boşanmayı tercüh eder

Anası verse zaten kız niye dert yansın. Teyze o yüzden diyorum sen önce kendi dertlerini çöz bı allasen
Konuyu da tartışma sebebinizi de bilmiyorum ama sataştığınız kadının ne demek istediğini bile anlamamışsınız saçma sapan emojilerle (sanıyorum) yaşından vurmaya çalışıyorsunuz. Konuyu daha fazla lütfen dağıtmayın.

Benzerini arkadasim lisedeyken yaşadi. Aldatan taraf babasiydı. Arkadasim dayanamayip ablasina dedi ablasi annesine dedi hepsi babasina cephe aldı. Sonra annesi gitti babasinı affetti. Şomdi aile pozu veriyorlar hep beraber sosyal medyada. Yani bir ise yaramamiş. Bir sekilde ortaya cikar zaten ama siz demeyin bence.

annenizin telefonunu karistirmaniz ve mesajlarini okumaniz cok yanlis bir sey. anne babanizi terbiye etmek zorunda degilsiniz, onlarin evlilik iliskisine karismayin.

yalnız bu toplumda annenin aldatması ile babanın aldatması (yani kadın aldatması ve erkek aldatması) aynı görülmüyor. erkek aldatsa kadınlar affeder geçer... kadın aldatınca onun adı başka bir şey oluyor...o yüzden korkuyoruz.

benim tuhafıma giden teyzeleri filan da aldatıyormuş konu sahibi daha çocuk yaşta bunu biliyormuş (şu anda daha 19 yaşında o olaylar olurken daha küçükmüş)...neresi burası kadınlar bu kadar fütursuz onu bilemedim.

bir de kadının para vermesi meselesi sıkıntılı. parası olsa da veriyor olsa neyse. kadın asgari ücretle çalışıyormuş...umarım bir dolap düzen yoktur.

İlk sorum istismar derken taciz mi yoksa gerçekten istismar mı

Bunu okurken içim yandı

İkinci diyeceğim, ben sizden küçüktüm babamın telefonunda mesajlar yakaladım evlilik planı yapıyormuş bizimle yaşıyorken kimseye anlatmadım hiç kimseyle paylaşmadım sadece anneme dedim ki bu artık gelmesin yoksa ben gideceğim Allah yardım etti defoldu gitti vesile kıldı rabbim.

Anne babanız boşanmayı düşünmüyor mu? Neden annenizle konuşmak istemiyorsunuz bu durumu?

Annen neden bosnamayi düşünmüyor? Sen annenle neden anne- kız bağı kuramadin? Ya da ablamla? Bı de merak ettim fabrika da asgari ücretle çalışıp nasıl iPhone aliyo insanlar?
ölen dedemin telefonuydu hanımefendi. 10 yaşında istismara uğradığımı yazdım, görülmemiş bir çocuk olarak büyüdüm. neyin bağından bahsediyorsunuz? yıllar sonra aklıma geldi bakayım dedim de sorularınız ilginç geldi yanıtlamak istedim.

annenizin telefonunu karistirmaniz ve mesajlarini okumaniz cok yanlis bir sey. anne babanizi terbiye etmek zorunda degilsiniz, onlarin evlilik iliskisine karismayin.
yazdığım paragraftaki tek yanlış o muydu hanımefendi? iyi ki o zaman görmemişim yorumunuzu. 19 yaşında yardım isteyen bir kıza bu geri dönüşün sebebi nedir?

Ah be güzel kızım ya..umarım sana bunu yaşatan kişi hapse girmiştir.
Öncelikle babanı bu yaşlarda sevmeyebilirsin ama büyüdüğünde cahillikleriyle kabul etmeye başlayacaksın.belki ilerleyen yıllarda fikrin değişir ve anlarsın.benim sana tavsiyem okuyor musun bilmiyorum.okuyorsan okulunu bitiris iş bulman.okumuyorsan da bir meslek edinmen.atıyorum güzellik uzmanlığı sertifikası alabilirsin .annen de parayı sana vermek zorunda kalır adama yediremez.sonra paranı kazanınca gidersin.karışma işlerine

Bu tür ahlaksızlıkların sonu hep kötü oluyor, belki adam da evlidir;eşi öğrenip babana söyler.Sonuçlar tahmin edilemez.
Ben asla kulak tıkama taraftarı değilim;annenle konuş ,boşanmasını söyle.Devam ederse babanla paylaşacağınla tehdit et.İnşallah sana zara verecek biri değildir,neler duyuyoruz.
Ama bu yükü hayatın boyunca asla tek başına taşımamalısın.

2.5 sene sonra gelip buna cevap mı verdin gerçekten

2.5 sene sonra gelip buna cevap mı verdin gerçekten
yazdığım konuyu okuduktan sonra kalpsizce sorular soran insanlara nasıl cevap vermem? bütün yorumlara cevap vermeye çalışsaydım olay benim 19 yaşımda yardım çırpınışımdan çıkıp burada milletle laf dalaşına girmek olacaktı. ay ben anlamıyorum neyin kafasını yaşıyorsunuz? benim karşıma bunları anlatan bir kız gelseydi sarıp sarmalardım. ama bir çok insan empati yeteneğinden fazlasıyla yoksun ne yazık ki.

canım simdi son durum ne o zamandan beri merak ettim çok
uzun bir hikaye ama kısa keseceğim. önce ablamla paylaştım bir süre sonra babamla paylaştık. başta esip gürledi ama boşanmadı. burada bir abla demişti onlar barışır sen ara bozan kişi ilan edilirsin diye, hakikatten de öyle oldu :) onlar hiçbir şey yokmuş gibi gözlerini kapatıp toz pembe hayatlarına devam ettiler, ablamla ben bir süre babamın nefretine maruz kaldık. sonrasında ablam kıyamadı ikisini de affetti ama ben hiçbir zaman aile bağlarını tanıyan birisi olmamıştım zaten, olayların başında çektiğim çizgiyi hiçbir zaman bozmadım. arkadaşlarımın ailelerine, anneleriyle olan bağlarına ne kadar özensem de benim hiçbir zaman öyle bir ailem olmayacağını ve şu andaki mesafemizin en iyisi olduğunu biliyorum. aldatılan baban, sana ne oluyor diyecek cazgır teyzeler gelmeden şunu da söyleyeyim: annem babamı aldatmaya benim yaşadığım istismarın ortaya çıkmasıyla başladığını söyledi yüzüme yüzüme. böyle bir yükü kendi evladının omuzlarına nasıl bırakabilir ki bir anne? 19 yaşında genç bir kız ne kadar suçlu hisseder kendini alakası olmamasına rağmen? uzun lafın kısası, onlar toz pembe mutlu bir aile hayatı yaşıyorlar, ben de başka bir şehirde tek başıma üniversite okuyorum. mutluyum diyemem ama mutsuz da değilim, sadece bazen kendimi yapayalnız hissediyorum o kadar. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…