Annem ve hakaretleri

Çoğunluk olarak o tek yaşıyorum diyen erkekler evlenince anneci oluyor haberiniz olsun. 24 yaşında mısınız siz daha?

Annen haklı belki yanlış yolla dile getiriyordur ama haklı, ben de bunlar önemsiz sanıyordum ama aşktan daha önemli olduğunu düşünüyorum artık, yani bu adam sana ve çocuğuna bakabilir mi? Geldiğiniz kültürler aynı mı? Sen neden çalışmıyorsun ayrıca evlenmeden önce sen de mesleğini eline almalısın

Tek sebep bu ise, çalışın kendi ayaklarınızın üzerinde durun. Tip biraz önemli evet ama karakter yoksa o da boş. Ne iş yapıyor bilmiyorum ama, ülke öyle bir hale geldiki örneğin öğretmenlik okumuş insanlar mesleki sertifikalar vs. alıp, bir yolunu bulup ülkeden kaçıyor. Onca emek ve eğitim boşa gidiyor.

Şu an teknoloji, yazılım, elektrikçi, tesisatçı, kimya, sanayi sektörü vb. Meslek guruplarına yönelim çok fazla. Kuzenim üniversite bitirdi ve yurt dışında çok zorlandı. Keşke meslek lisesi okusaydım diye. Yani artık çok şey acınası halde.

İkimiz de memuruz gelir düzeyi iyi ama sanayide çalışan bir usta bizim x2 kazanıyor nerdeyse. Beden işçiliği elbette daha zor (kendi açımdan, eşimin meslek zor) Kuzenimin birisi doçent yardımcısı oldu belki sanayideki usta ile aynı kazanıyordur. (Maaşını bilmiyorum) bu devirde kafanın çalışması işe yaramaz oldu.

Ya bana bir defa bile sormadılar benim.neyi isteyip istemediğim umurlarinda bile değil
Böyle memur zengin biri olsa asla aile yok demez hayatımda biri varken bir başkasına beni vermek istedi ailem ya
Memurların zengin olduğunu düşünüyorsan çok toysun demektir
Annen yanlış sözlerle ifade ediyor hatalı elbette ama istememekte haklı, zaten yaşın da küçük 24 ise 24 nedir ki hemen koşa koşa evlenmek üstelik durumu olmayan biriyle

Şöyle ki onun beş erkek kardeşi daha var ve annesi genelde onların yanında kalıyor

Memurların zengin olduğunu düşünmüyorum tabiki de sadece annemin memur olsun şartı var o da devlet işi diye yaşım 24 evet hemen evleneyim de demiyorum ztn ailemin bı şans vermesini tanımasını istiyorum bu kadar önyargılı davranmalarını kabullenemiyorum ve herkese böyleler

Sen çalışıyor musun, çalışmıyorsan önce kendi hayatının kontrolünü eline alıp çalışman gerekir, zaten 2 senedie birlikteymişsiniz ailen sevmemişse sevmemiştir zorla evleneceksen o senin tercihin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…