Annem evlenip kendi hayatimi kurmami istemiyor

Benim annem bana tam anlamıyla sülük gibi yapışmaya çalışıyor mesela hala, anneannemde ona yapışmıştı çocukken evde huzur bırakmadı, babama her gün ben kızımı alırım seni ilgilendirmez bize gelecek her gün derdi, ben de kızını niye evlendirdin o zaman 18 yaşıda derdim
Şimdi annem aynısı başka şehirde yaşıyorum izin versem 24 saat mesaj atıyır ne yedin uyudun mu uyandın mı, canım sıkılıyor ondan çok yazıyorum diyor boş durma o zaman eline örgü al diyorum, adeta elleri boğazımda gibi hissediyorum, sen benim arkadaşımsın diyor ben de hayır çocuğunum ona göre davran kendine hobi bul arkadaş bul komşu bul diyorum
Keşke evlenecek sevgilim olsa ardıma bakmadan koşarak evlenirim

Ben evlenip yurtdışına yerleşecek olmanıza çok sevindim. Çünkü evlenince sizin evinizi kendi evi gibi görecekti sürekli gelecekti huzurunuzu bozacaktı eş ailesiyle yaptığınız her şeye kulp bulacaktı. Size en büyük tavsiyem yurtdışına gelince hemen koşarak tatillerde uzun gitmeyin, bu sefer her tatil sizin aynı şekilde gitmenizi bekleyecekler.

Anneniz çalışıyor mu?. Hiç mi iş yerinden iyi kötü arkadaşı yok? Kardeşleri de mi yok?

Size bağımlı haldelerse bağımlılığı kıracaksınız ilkin yoksa evlenirseniz zorlanırlar. Evleneceğim zaten gibi tepkiler vermeyin. Eve perde mi alınacak? Onlar seçsinler. TV ayarlarını yapmasını mı bilmiyorlar? Öğretin ve kendileri yapsınlar. Bazı şeyler için de bilmiyorum deyin. Ne yapacaklarsa bir iki yönlendirme yapın ama yine kendileri yapsınlar.

Anneniz babanıza yine saydırınca kendisine deyin ki terapi alsın veya boşansın. Babanızla ilişkisinden size ne? Belki terapiye başlayacağım deyip annenizi tongaya düşürebilirsiniz. Belki o da koşup terapiye başlar

Annenizi gözümde canlandıramadım pek. Etrafımda böylesini görmediğim için sanırım

Annenize Terapi şart.

Yorumunuzu okuyunca aklıma kardeşimle ben geldi Ben zamanında aileme saygısızlık etmediğim halde benim üstüme üstüme gelirlerdi. Şimdi kardeşim çok agresif ama benden daha iyi hayat yaşıyor. Annem bana 40 derece sıcakta sırf erkekler bakmasın diye kot ceket giydirirken kardeşim istedigi gibi giyiniyor. Galiba biraz yırtık olmak lazım. Saygı sevgi bir yere kadar. Ama ben yapamadım onu zamanında.

Konu sahibi evlen gitsin kimse için üzülmeye vicdan yapmaya değmez. Emin ol bizim toplumumuzda erkek çocuk hep daha değerli. Kız olunca ağzınla kuş tutsan da yaranamazsın.

Yapamamaktan işte. Amaaan kader işte ya. Bundan sonrası güzel olsun.

Hahahaha Canım benim ya

Sinirden gülüyorum. Benzer model bende var, evlenmemem için her şeyi yaptı. Aynı minvalde cümleler, hastalık numaraları, kötü davranma, ağlayıp zirlama ve nisanlima kötü davranma şeklinde.Agabeyim var, etkisiz eleman. Hereseye uzaktan bakar. Bizde tek fark benim babam yok, annemle benimle yaşıyordu.

Sonunda artık baktık olacak gibi değil, maddi olarak anneme gerekli imkani sağlayabilecek duruma geldiğim an 8 senenin sonunda yurtdışına çıkıp gizlice evlendim. Yanımda sadece bir kaç arkadaşım ve dayım vardı.Sayesinde buruk bir şekilde gelin oldum.

Ona kalsa 80 sene daha bekar kalacaktim.Bu tip insanlar kendilerinden başkasını düşünmez.

Kulağını tıka, nişanlıni yanına yaklastirma. Yaklastirirsan ayrilmaniz için her şeyi deneyecek. Nişanlın ile basaramazsa nisanlinin ailesinin üzerine oynayacak emin ol.

Eğer nisanlini yeterince tanidiysan ve eminsen her seye kulagini tıka, eline asla koz verme, asla ufak bir sürtüşme dahi olsa annene anlatma.

Sinirlerini sağlam tut, kavga ederek bir yere varilmiyor işe yaramıyor. Umursama duvar gibi sessiz kal.

Bol şans ve mutluluklar

Altına imzamı atarım

Evladına bağımlı ebeveyler çok zor , kendini bu durumdan kurtarmalısın, zamanla alışacaklardır ...

Zamanında babanızdan boşanmadığı ve çocuklarım va diyerek evliliği devam ettirdiği için psikolojisi iyice bozulmuş annenizin. Yaşadığı şey çok ağır aslında, keşke o zaman sineye çekmeyip boşansaymış. Sizin adınıza sevindim, biran önce evlenip o evden ayrılmanız lazım çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…