Anneler lutfen okuyun

kanay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
379
1
45
LÜTFEN, KARANLIKTA UYUYUN!

Melatonin denilen hormon beyinde ve sadece 23:00 ile 05:00 saatleri arasında salgılanan bir hormon. Hormonun temel görevi vücudun biyolojik saatini koruyup, ritmini ayarlamak.

Jetlag denilen hadisenin sebebi de bu hormon. Hormon, diğer antioksidan etkilerini güçlendiriyor, kanserli hücrelere karşı koruma sağlıyor, üreme sistemiyle bağlantısından tutun da yorgunluk, isteksizlik gibi durumlara neden olabiliyor. Şu anda bu hormon yaşlanmayı geciktirici etkisinden dolayı da üzerinde önemle durulan bir hormon.

Konunun can alıcı noktalarından biri de hormonun çocuklar üzerindeki etkisi. Avrupa’da lösemili ve kanserli çocuk sayılarının artmasından dolayı yapılan araştırmalar sonucunda ailelerden istenen bir husus da, çocukların kesinlikle karanlık ortamlarda yatırılmaları. Çünkü, melatoninin güçlü salgılanmasının kansere karşı koruyucu etkisi olduğu biliniyor. Ancak, bu hormon ışığa duyarlı! Deneylerde uyuyan kişinin hormon salgısı izlenirken, ışık açıkken uyunduğunda melatonin hormonun azaldığı, karanlıkta uyunduğunda ise melatonin hormonun yoğun olarak salgılandığı tesbit edilmiş. Bilimsel bir gerçek: “Lütfen karanlıkta yatın ve çocuklarınız uyurken ışığı kapatın!

bu yazı umarım sıze faydalı olur ben okuduktan sonra bebısımın dolayısıyla bızım odamızın gece lambasını dahı kapatarak uyuyorum

[merhaba burda kastedilen güçlü ışık. ufacık bir gece lambasının ne zararı olabilir ki..
senin bebiş büyüsün gör bak korkacaktır.şimdi minicik tabii..
benim kızım karanlığı hiç sevmez.gece lambasız uyumaz. aynı bana benzemiş.asla zindan karanlığında uyuyamam

QUOTE=kanay;3724713]LÜTFEN, KARANLIKTA UYUYUN!
Melatonin denilen hormon beyinde ve sadece 23:00 ile 05:00 saatleri arasında salgılanan bir hormon. Hormonun temel görevi vücudun biyolojik saatini koruyup, ritmini ayarlamak.
Jetlag denilen hadisenin sebebi de bu hormon. Hormon, diğer antioksidan etkilerini güçlendiriyor, kanserli hücrelere karşı koruma sağlıyor, üreme sistemiyle bağlantısından tutun da yorgunluk, isteksizlik gibi durumlara neden olabiliyor. Şu anda bu hormon yaşlanmayı geciktirici etkisinden dolayı da üzerinde önemle durulan bir hormon.

Konunun can alıcı noktalarından biri de hormonun çocuklar üzerindeki etkisi. Avrupa’da lösemili ve kanserli çocuk sayılarının artmasından dolayı yapılan araştırmalar sonucunda ailelerden istenen bir husus da, çocukların kesinlikle karanlık ortamlarda yatırılmaları. Çünkü, melatoninin güçlü salgılanmasının kansere karşı koruyucu etkisi olduğu biliniyor. Ancak, bu hormon ışığa duyarlı! Deneylerde uyuyan kişinin hormon salgısı izlenirken, ışık açıkken uyunduğunda melatonin hormonun azaldığı, karanlıkta uyunduğunda ise melatonin hormonun yoğun olarak salgılandığı tesbit edilmiş. Bilimsel bir gerçek: “Lütfen karanlıkta yatın ve çocuklarınız uyurken ışığı kapatın!

bu yazı umarım sıze faydalı olur ben okuduktan sonra bebısımın dolayısıyla bızım odamızın gece lambasını dahı kapatarak uyuyorum[/QUOTE]

valla denilen dogru galiba isik yanikken uyudugum uykuyla karanlikta uyudugum uyku farkli,karanlikta uyuyunca uykumu aliyorum,bu yaziyi daha oncede okumustum,ama gece lambasini kapatamayiz ki,bebisler devamli uyaniyorrr,

Ben zifiri karanlıkta uyumayı severim. Azıcık ışık olsa uyuyamazdım. Ama şimdi bebişten dolayı gece lambasında uyumaya alışmaya çalışıyorum. Sık sık yüzünü görmek istediğim için gece lambasını kapatmayı düşünmüyorum.

henüz bebişim yok ama bende karanlıkta uyumayı severim bakalım paylaşımın için tşk ...

Hiç sevmem karanlıkta uyumayı ve korkarım p
Elimde olsa hep tv nin karşısında uyurum.Malesef yatak odasındaki tv bozuldu (
Bazen açarım gece ışığı,eşimde hiç sevmez şansıma.Tabiki karanlık uykusu insanı dinlendiriyor o da bir gerçek.

evet aynenkaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…