Anneler Günü Ve Anneniz Yoksa

sunLight

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
291
4
50
ben her anneler gününde çok üzgün oluyorum. çünkü ben annemi 21 yaşındaydım,yeni evliydim ve 7 aylık hamileyken, aniden kaybettim. çok büyük bir boşluk ve 13 sene geçti bu boşluk daha da büyüdü. benim de 2 kızım var. onlar yarın benim anneler günümü kutlayacaklar ama yine de benim acım dinmiyor. benim gibi annesini kaybetmiş arkadaşlarla duygularımı paylaşmak istedim.

BEN ANNEYİM

Seni.bir hücreden yaşamaya layık bir canlı haline getiren benim. Seni ıstırapların en büyüğüyle doğurdum; sevinçlerin en büyüğüyle kollarıma aldım. Sana ilk davranışı, ilk gülüşü, ilk bakışı, ilk heceyi ben öğrettim. Seni karşılıksız, menfaatsiz, tertemiz ilk ben sevdim. Sana hayatta ilk lazım olacak dersleri ben verdim. Senin yüzünden ilk acıları ben duydum. İlk ağlayışlarını benim göğsümde dindirdin. İlk sırrını bana açtın. İlk dost beni edindin.
Ben anneyim!
Bana her zaman güvendin.Üzüntülerin benim üzüntülerim oldu. Seni pencerelerde bekledim, gelişinde kapılara koştum. Seni her zaman aynı duygularla bağrıma bastım, seninle iftihar ettim, seninle taçlandım, şereflendim.
Ben anneyim!
Ben, Tanrı'nın en büyük lütfuna layık görülmüşüm. Ben bereketim. Ben Tanrı gibi insan yaratabiliyorum. Ben yeryüzünün iyi ve güzel, kötü ve çirkin herşeyin mesuliyetini taşıyorum. Medeniyet benim, mazi benim, gelecek günlerin ümidi benim.
Ben anneyim!
Ben insanlığın başı ve sonuyum. Ben hayata şekil veren sanatkarım. İstediğim renkleri kullanır, istediğim gibi yontarım. Beynine ilk nakşolan sözler benim, kalbe ilk yerleşen duygular benim duygularımdır. Ben cennet ve cehennemim. Ben istersem sevgi kardeşlik ve dostlıkla büyütürüm; istemesem kinle, düşmanlıkla içini doldururum. Ben dünyaya nizam veren iradeyim.
Ben anneyim!
Ben sabır ve tahammülüm. Ben en yumuşak ve en sertim. Cesur olmayı nasıl benden öğrendinse, korkuyu da ben sana öğrettim. Seni ilk öpen ve ilk döven benim. Sevmek, aşık olmak, şefkat, kin, dostluk ve düşmanlık duygularının hepsi bende.
Ben anneyim!
Bir acı duyarken beni çağırırsın. Ben teselliyim. Ölsem bile gözüm arkamdadır. Ben endişelerin derin kuyusuyum. Kendi içime düşerim. Ben bütün alakaların mihrakıyım. Cömert olduğum kadar hasis, kıskanmaz göründüğüm derecede de kıskancım.
Evet seni kıskanırım. Sen benim eserimsin, sen benim emeğimsin. Sen benim güzel günlerim, geçen ömrüm, bütün hatıralarımsın. Seni kıskanırım. Seni bu duygumla bunaltır, isyan ettirir, üzerim. Seni kendime hasretmek isterim.
Bunun için kıskanırım seni.
Ben anneyim!
Ben saygının mihrabıyım. Önümde diz çökmeni isterim.
Gönlünde yer etmeyi isterim.
Hakkım ödensin isterim.
Unutulmaktan korkarım.
Baş üstünde ve baş köşende yerim.
Bu benim hakkım.
Ben anneyim!
Ve son nefesimde..
Her zaman
Sütüm ve hakkım helal olsun yavrum derim.
SADUN TANJU
1957
Yaşamın kıyısından tüm annelere...

Canım allah sana sabır versin,
umarım evlatlarınla tüm anneler günün güzel geçsin.hoşçakal

Canım allah sana sabır versin,
umarım evlatlarınla tüm anneler günün güzel geçsin.hoşçakal

teşekkür ederim arkadaşım ama çok zor birşey bu. annem ellerimizden kayıp gitti. gencecikti daha o. benim kızlarımı sevecekti , beraber büyütecektik onları. hatta kızımın ismini bile birlikte koymuştuk.
anneler gününü anneleriyle geçirecek olan arkadaşlara ,anneleriyle nice uzun ,mutlu yıllar diliyorum. ne olur onların kıymetini bilin ve daha bi sıkı sarılın.

Hayat zor arkadaşım tüm acılar sevinçler bizim için.
Yarın benim içinde zor birgün
bende anne olamayan kadınlardan biriyim
hayatta en güzel şeylerden birini yaşayamayacağım.
Bunu sana söylüyorumki biraz acın hafiflesin :KK43:

Hayat zor arkadaşım tüm acılar sevinçler bizim için.
Yarın benim içinde zor birgün
bende anne olamayan kadınlardan biriyim
hayatta en güzel şeylerden birini yaşayamayacağım.
Bunu sana söylüyorumki biraz acın hafiflesin :KK43:

canım benim. benim sesimi duydun ve bana cevap verdin. farklı olsa da herkes birtakım acılar yaşıyor demekki. allahım sana dileğini en kısa zamanda verir inşallah. acıyı en iyi çeken anlarmış. ben senin mesajından sonra senin için dua edeceğim.

cümleten Anneler günümüz kutlu olsun..

vefat etmis Analarimiza Rabbimden rahmet diliyorum.. mekanlari cennet olsun insallah..

annenizi görebilme şansınız olmuş benim hiç öle bi şansım olmadı.ne görebildim ne sesini duyabildim .onsuz yaşamak beni hep olgun yaptı yaşıma göre yaşayamadım.ben 1 yaşındayken annem hayatını kaybetti çok acı bi durum daha fazla bişey yazamıyorum bu konuyu görünce bende paylaşmak istedim. tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

Ben 12 yaşımdan beri nefret ederim anneler gününden o kadar zoruma gidiyorki herkes annesi ile beraberken benim sadece eskileri ve anneciğimi hayal ederek ve keşkelerle dolu bir günü yaşamaya çalışmak bir hafta önceden hüznüm başlıyor genelde mağazalara gitmiyor hatta mümkünse tvde anne ile ilgili olan reklamlarda kanal değiştiriyorum.
Sadece alışveriş manyaklığı nedeni ile insanları nasıl yaraladıklarının farkına varmadan rant uğruna insanları üzüyorlar oysa annesi olana hergün anneler için bir gün yetermi ki...
En azından çocukların var anne sevgisi bir tek anne olunca paylaşılan bir sevgiymiş ben yapayanlızım çok acı çok sevgiler canım.

ikinize de sabırlar diliyorum. ben hangi yaşta olursa olsun anne kaybının çok zor olduğuna inanıyorum ama ikinizin de yaşı benden daha zor. dediğiniz gibi annesini kaybetmiş olanları hiç düşünmeden bu hediye çılgınlığı yaşanıyor. ben de çok yara alıyorum bu hazırlıklardan. annesi olan arkadaşlar lütfen bir gün değil hergün sımsıkı sarılın annenize ve onları hiç kırmayın. arkadaşlar allah sizi korusun ve sabırlar versin.

ben her anneler gününde çok üzgün oluyorum. çünkü ben annemi 21 yaşındaydım,yeni evliydim ve 7 aylık hamileyken, aniden kaybettim. çok büyük bir boşluk ve 13 sene geçti bu boşluk daha da büyüdü. benim de 2 kızım var. onlar yarın benim anneler günümü kutlayacaklar ama yine de benim acım dinmiyor. benim gibi annesini kaybetmiş arkadaşlarla duygularımı paylaşmak istedim.

canım bende annemimi kayabedeli14 yıl oluyor her anneler gunu buruk geciyor
alaha şükürler olsun ki 2 tane evladım var acımı dindiriyorlar
her kezin anneler gunu kutlu olsunnnnnnnnna.s.

senağlama anne acısının tarifi mümkün değil.Hayatta iken annelerinizin kıymetini bilin.15 sene geçti hatırlamadığım tek gün yok canım anamı.senağlama

Sunlight canım benim biz ne ilkiz ne de son olacağız. Ben de annemi 8 yaşında kaybettim ve anneler günü çocuklarım olana kadar bana hep anlamsız gelmişti. Boynum hep büküktür anne konusu açılınca. Takdiri ilahi diyorum. Emir büyük yerden;((

arkadaşlar bende annemi 4 sene önce kaybettim gerçekten çok zor tarifi mümkün değil bugün çok mutsuzum belki anne olunca biraz hafifler acım Allah kimseyi annesinden ayırmasın anneniz hayattayken sımsıkı sarılın onlara doya doya koklayın

tüm cennete kavuşmuş annelere allahtan çok rahmet diliyorum sizlere de çok büyük sabırlar canlarım.

benimde annem ben 17 yaşındayken öldü..zor bi ddurum..babam başkasıyla evlendi...benimle görüşmek istemiyo...mutluluğunu bozuyorum heralde..yani genç eşiyle bensiz yaşamak istiyo hayatının geri kalanını ...
hayat insana bazen çok acımasızca davranabiliyor işte...neyseki benimde ilk anneler günüm bugün...çok güzel herşeye rağmen..

Allah hepinize sabir versin, mekanlari cennet olsun insallah, acinizi paylasiyorum, bugün her zamankinden daha zor olmustursenağlama
anneler gûnûnüz kutlu olsun, çocuklariniza SIMSIKI sarilinŞeniz

öncelikle annesi kaybettmiş olanlara bas saglıgı diliyorum ben annemi kaybedeli15 ayyy oldu ama daha dün gibi ben annemi cok özledim içim yanıyor ve asıl cigerimi yakan sey babamın yeniden kısa zamanda evlenmesi annem mekanın cennet olsunnn seni cok seviyorumm

Bende annemi 2 sene önce kaybettim bugün onla mezarında buluştuk onsuz ne kadar anlamsız bir gün olduğunu anlattım bugünün ama zaten onsuz hergün anlamsız benim için.Gidişin çok erken dedim biliyordum her ölüm erkendir çiçekler ektim mezarına otlarını topladım 2 tane daha evladın var ama nedense bugün sadece ben vardım başında.2senedir nefret ediyorum anneler gününden reklamlarda bile ağlamaya başlıyorum haftalar öncesinden bir acı oturuyor yüreğime annesi hayatta olanları kıskanıyorum mesela eşimi annesi hayatta ve elini öpüpü kutlayabiliyor annem diye boynuna sarılıyor neden ben allahım diye çok düşündüm.Emir büyük yerden biliyorum tek bildiğim bişey daha var seni çok özlüyorum ve hala bir gün kapı çalıcak ve sen geliceksin diye bekliyorum her gün kapı çalıyor ama sen yoksun

bende annemi 1,5 sene önce ani bişekilde kaybettim ve 2. anneler gününü buruk bir şekilde geçirdim.allahım bize sabır,annesi yanında olan arkadaşlarada anneleriyle birlikte uzun ömürler versin inşallah....

yakınlarını kaybetmiş olan herkese Allah sabır versin bir ay sonra da babalar günü ben de çok üzülüyorum babalar gününde benim babam da ben 8 yaşındayken vefat etti onu çok özlüyorum.
bu tarz günlere çok karşıyım ticari menfaat uğruna insanların duygularını kullanıyorlar ama bizler metin olmalıyız bu acı ölene dek bizimle olacak Allah mekanlarını cennet etsin...

Ben 12 yaşımdan beri nefret ederim anneler gününden o kadar zoruma gidiyorki herkes annesi ile beraberken benim sadece eskileri ve anneciğimi hayal ederek ve keşkelerle dolu bir günü yaşamaya çalışmak bir hafta önceden hüznüm başlıyor genelde mağazalara gitmiyor hatta mümkünse tvde anne ile ilgili olan reklamlarda kanal değiştiriyorum.
Sadece alışveriş manyaklığı nedeni ile insanları nasıl yaraladıklarının farkına varmadan rant uğruna insanları üzüyorlar oysa annesi olana hergün anneler için bir gün yetermi ki...
En azından çocukların var anne sevgisi bir tek anne olunca paylaşılan bir sevgiymiş ben yapayanlızım çok acı çok sevgiler canım.
beni yalnızlığına bir arkadaş olarak kabul edersen çok sevinirim. bu kelime bazıları için gerçekten çok şey ifade ediyor.yapayalnız değilsin .ve çok çok haklısın tüketim toplumunda bunlar yaşanan olası şeyler arkasında neler var .:eek:klava:

X