anneler bebişler kaç kilo oldu??

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
kızlar benim oğluşum dört buçuk aylık oldu geçen hafta kontrole gittik.8.250 olmuş.sütüm yetmiyo doyuramıyorum senağlamaartık ara ara mama veriyorum.bugün maması ve prinç unuyla muhallebi yaptım bayıldı kaşığıda yiyecekti nerdeyse.sizinkilerin kilosu nasıl?acaba benim oburix çokmu tombiş.

Benim ki 4 ay 11 günlük ve 7 kilo zor oldu. Bu ay kilo alamadı pek :KK43: 2. aydan sonra ek mama aldı sütle birlikte.. Şimdi süt ek gıda mama ana gıda gibi birşey oldu. Sütüm çok azaldı aa buna da şükür. Senin ki maşallah tombişmiş.. ıştahlı bebeklere bayılırım. Keşke benimi de öyle olsa. Muhallebiyi nasıl yaptın. Ölçüleriyle yazarmısın? belki bizimki de yer..

benim kelebegim de 4 ay 11 günlük yarın kontrole idicez kilosunu ögrenicez ama tahminen 7 kilo yarn yazarım allah saglık versinde...............

Benim ki 4 ay 11 günlük ve 7 kilo zor oldu. Bu ay kilo alamadı pek :KK43: 2. aydan sonra ek mama aldı sütle birlikte.. Şimdi süt ek gıda mama ana gıda gibi birşey oldu. Sütüm çok azaldı aa buna da şükür. Senin ki maşallah tombişmiş.. İştahlı bebeklere bayılırım. Keşke benimi de öyle olsa. Muhallebiyi nasıl yaptın. Ölçüleriyle yazarmısın? belki bizimki de yer..

cnm ybi çay bardağı su ile 2 tatlı kaşığı pirinç ununu pişirdim önce.sonra ayrı bi kapta bi ölçü mama yaptım ikisini karıştırdım.benim canavar çok sevdi.seninkide yer inşallah.

benim oglum 4. ayin 3. de 5 aylik olucak ve kilosu 10kilo 550 gr. doktor fazla oldugunu soyledi ama ne yapim oglum cok istahli ve uykusuda cok guzel ondanda kilo aliyormus ama dikkat etmem lazim sanirim:uhm:

maşallah sizin bebişler çok tombiş benimkine göre, ama benim bebeğim 2800 doğdu, ilk aylar çok güzel kilo aldı en son 4 ay+7 günlükkken 6100 gr idi, inş bu ay daha çok kilo alır,ama normal bi bebek ne şişman ne zayıf , fit benim kızım kaydirigubbakcemile3 ama tabi insan ii kilo alsın istiyor ama çok şükür maşallah sağlık sorunumuz olmadı şimdiye kadar :nazar:

annaaoow:1shok:
10 kilo bebişmi varmış
maşallah süphanallah
nazar değmesin
ne kadar tatlıdır tam yemelik
ama umarım bebişin kendişi bi sıkıntı yaşamaz bu kilo durumlarından
benim kızım 4bucuk aylık
işte anca 7 kilo olmuş
maşallah benim tatlı kızıma:nazar::nazar::nazar:

benim oğlanda 4 buçuk aylık 7 kilo bide bizim doktor hiç boyunu ölçmüyor 1 yaşından önceki boylar gerçek sayılmaz diyo sağlık ocağındada 63 cıktı hemşireler biraz kısa dedi halbuki eşimle bende uzun boyluyuz kayınvalidem bide banim babam kısa boylular acaba onlaramı cekti kaydirigubbakcemile3

bizimde kontrol yarım ama 8 i bulmuştur die düşünüyorum ve çok tombiş olmasını istemiyoorum
sadece anne sütü veriyorum ayrıca

benim kızımda 4 gün sonra 4 ayını bitirecek en son 3 gün önce 8 kilo 65 cm maşallah kuzuma

slm kızlar benim bebişimde 4 ay 25 günlük ama zayıf sanırım 6200 gr çok üzülüyoum sanırım doymuyor anne sütü alıyor ama mamada veriyorum sanırım mamayı çok az veriyorum anne sütünü bırakmasın diye

bizde geçen hafta gittik sağlık ocağına
62 cm boyumuz var 6.750gr'da kilomuz. ebe teyzeleri iyi dedi ayına göre gidiyor dedi. ama maşallah sizinkileri okuyunca acaba mı dedim bak şimdi :uhm:

benimkide 4 aylıkken yani geçen hafta 8190 gr 65 cm idi:nazar:

zeyna merak etme canım seninki normal benimki topitop sadece, diyorumya bir ara çıplak oturunca minik bir buda heykeli gibiydi adam :) ama şimdi öyle değil

masaallahhh butun kuzucuklara nazar degmesin:nazar::nazar::nazar: bizde bugun kontrole gittik 4 ay 12 gunluk kızışım 7 kilo 200 gr boyu 62 maşaaalllaah bebegime ama suan atesi var bugun ası oldukkda bu gece uyku yok bana:nazar::nazar::nazar:

masaallahhh butun kuzucuklara nazar degmesin:nazar::nazar::nazar: bizde bugun kontrole gittik 4 ay 12 gunluk kızışım 7 kilo 200 gr boyu 62 maşaaalllaah bebegime ama suan atesi var bugun ası oldukkda bu gece uyku yok bana:nazar::nazar::nazar:

canım ya aşılar artık ateş yapmıyorki nasıl oluyorki seninki böyle

sanirim aranizda en kilolu bebek benimki 4 ay 3 gunluk 9 kilo 65 cm.zaten dogdugunda kiloluydu 4166 gr di simdiye kadar sadece emziriyordum ama 1 hafta once gunde bir kez olmak uzere mama vermeye basladim ha unutmadan masallahinizi esirgemeyin

maşşallahhh oğluna benimkide sekiz kiloyu geçmiş evde tarttım da.8,5 olmuştur şimdi tosunum:)maşşalahh:nazar:

X