Gebeliğe Hazırlık Anne olmak istiyormusun? Ozaman gel sende katıl bize🌺🌺🌺🥰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ne yaptın nasılsın Bayadır uğrayamadim neler yaptın nasıl gidiyor 🥰🥰
Ayy Cook sevindimmm canım yazdığına... Nasılsınnnn bebiş nasıl en son nezaman gördün bebişi🥰 ☺️😘....

vallaha kuzum 23 Şubat HSG cekildim canım...
Hsg den bir gün sonra akıntım başladı.. işte yumurta akı uzayan birşey gördüm.. o gün degerkendiremedik hala hafif ağrım vardı hah den dolayi . 28 inde ise kasık ağrım oldu ve seffaftan beyaza dönen yoğun akıntım oldu o günu yani 28 değerlendirdim ama ondan ocnesinde 26 sini değerlendirmiştim.. başkada birdaha ilişki olmadı.. bende çok sütüne durmadm bu ayın olursa olur tarzında gittim.. şimdi batı bekliyorum..

Bazı belirtilerim Var... 28 inde başlayan kasık agrisi gibi bir şey durmadı mesela devam etti o gitti batmalar geldi günler boyunca batma hissettim rahmimde akıntım yine geçen seferki gibi yoğun .. bel ağrısı falan filan vs vs... Bilemedim inshallah tutmuştur Yaa ☺️

Ayy Cook sevindimmm canım yazdığına... Nasılsınnnn bebiş nasıl en son nezaman gördün bebişi🥰 ☺️😘....

vallaha kuzum 23 Şubat HSG cekildim canım...
Hsg den bir gün sonra akıntım başladı.. işte yumurta akı uzayan birşey gördüm.. o gün degerkendiremedik hala hafif ağrım vardı hah den dolayi . 28 inde ise kasık ağrım oldu ve seffaftan beyaza dönen yoğun akıntım oldu o günu yani 28 değerlendirdim ama ondan ocnesinde 26 sini değerlendirmiştim.. başkada birdaha ilişki olmadı.. bende çok sütüne durmadm bu ayın olursa olur tarzında gittim.. şimdi batı bekliyorum..

Bazı belirtilerim Var... 28 inde başlayan kasık agrisi gibi bir şey durmadı mesela devam etti o gitti batmalar geldi günler boyunca batma hissettim rahmimde akıntım yine geçen seferki gibi yoğun .. bel ağrısı falan filan vs vs... Bilemedim inshallah tutmuştur Yaa ☺️
Canım benim en son 7+2de gitmiştim şimdi 10+3üm. Doktor bi sıkıntı olmazsa 11. Haftada gel demişti ya cumartesi ya da pazartesi gidicem bakalım. Zaman yaklaştıkça stres artıyor tabi.
Tarihe bakarsak senin adet zamanın yaklaşmış o zaman canım, benim de tek belirtim kasık batması, bel ağrısı ve kasıklarımı sanki yukarı çekiyorlar gibi olmuştu. Aynı şeyleri söylüyorsun sen de insallah bebisin seninledir tutunmuştur🙏🏻🙏🏻🥰
Bazen yumurtlamadan önce de akıntı oluyor bi kaç gün önceden yine degerlendirmissin canım test yapacak mısın 🥰

Bismillahirrahmanirrahim

Selam kızlar.. Asla morallerinizi bozmayın.. Yeni bir Ay yepyeni ve sağlıklı bir fırsattır.. Bir kadının daha 1 ayını doldurmadan yeni bir gebelik için şansı vardır.. Birçok kadın düşük yaptığı zaman daha adet dönemi gelmeden tekrardan hamile kalıyor.. Yumurtlama dönemine denk gelen ilişkinin 3. Gününde hamilelik çoktan başlıyor bile.. işte aslında herşey bukadar basit ..

Cunki O :" يَقُولُ لَهُ كُن فَيَكُون
ona sadece "Ol." der, o da oluverir.
Nitekim Yüce Rabbimiz için insanı yaratmak herşeyden daha kolaydır..
ءَاَنْتُمْ اَشَدُّ خَلْقاً اَمِ السَّمَٓاءُ
Sizi yaratmak mı daha zor yoksa göğü yaratmak mı? (Naziat süresi, 27)

Bu yüzden çok fazla üzülüp boşu boşuna dertlenmeyin.. Herzaman yeniden bir fırsatınız vardır..

Şimdi kızlar buraya gebeliğe hazırlanmak için yapılması gerekenleri ve bildiklerimizi paylaşacağız ki birbirimize yol gösterip destek olalım..😊 Daha sağlıklı gebeliklere hazırlanalım.. Burasını bir günlük gibi düşünün isterseniz yaptıklarınızı hergün yazabilirsiniz böylece birimiz diğerini motive etmiş oluruz en başta da kendimizi.👍🏻😊

Ben bazılarını buraya yazıyorum .. sizlerde eklemek istediklerinizi paylaşın..

-Kızlar öncelikle şunu unutmayalım.. Rabbim bazen bazı şeyleri bize vermekte geciktirir çünkü O nün en sevdiği şeylerden birtanesi Ona dua etmemizdir.. Malesef biz nekadar çok başka şeyleri istesekte dua etmeyi unutuyoruz yada daha seyrek yapıyoruz bunu.. Bu yüzden nekadar çabuk kavuşmak istiyorsak okadar çok dua etmemiz gerekir.

Hepimizin bildiği hz zekeriyanin duasını hatırlatmak ta büyük fayda buluyorum..

Bismillahirrahmanirrahim:

3 - Bir zamanlar o(Zekeriya Aleyhisselam) , Rabbine gizlice yalvarmıştı.

4 - Şöyle demişti: "Ey Rabbim! Şüphesiz (artık öyle bir durumdayım ki) benim kemiğim zayıflayıp gevşedi ve başım(ın saçı) bembeyaz alev gibi tutuştu. Sana dua etmekle de ey Rabbim, hiçbir zaman bedbaht olmadım."

5 - "Gerçekten ben, arkamdan yerime geçecek varislerden endişedeyim. Karım da kısır bulunuyor. Onun için katından bana bir çocuk ihsan et."

6 - "Ki bana da mirasçı olsun, Yakub ailesine de mirascı olsun. Rabbim, onu sen rızana kavuştur."

7 - (Allah şöyle buyurdu): "Ey Zekeriyya! Şüphesiz biz sana Yahya isminde bir oğlanı müjdeliyoruz. Bundan önce ona hiçbir adaş yapmadık."

8 - Zekeriyya: "Rabbim! Karım kısır, ben de son derece kocamışken nasıl oğlum olabilir?" dedi.

9 - (Allah yahut Cebrail ona şöyle) dedi: "Dediğin gibidir, (fakat) Rabbin buyurdu ki, bu işi yapmak bana kolaydır. Nitekim bundan önce seni yarattım. Halbuki sen hiçbir şey değildin."

(Meryem suresi)

- Çok istediğimiz şeye kavuşmamızin ikinci yolu ise çokça istiğfar , şükür ve salavat etmek den geçer.. bu yüzden yapılacaklar listesinde
Günde 1000 er kez Estağfurullah, Elhamdulillah ve salâvat getirmeyi tavsiye ediyorum.. Çoğumuz da zikirmatik vardır yoksada tedarik edilmesi kolay bir ürün.. Bununla güne yayarak bütün zikirlerinizi kolayca bitirebilir siniz.. Bunu samimir bir şekilde yaparsanız sonucuna şaşıracaksınız 😊

Yumurta gelişimini arttırmak için

-Sağlikli beslenmek (az karbonhidrat içeren) bol meyve, sebze , yeteri kadar protein , bol su içmek,

-takviye veya besinlerden Omega 3 , Folik asit ve vit D gibi önemli vitaminler

Bunun gibi ve buna benzler şeyleri açıklamalarıyla bu linkten okuyabilirsiniz

- yürüyüş hergün olmasada en azından hafta 3 veya 4 kez yapılabilir.. çünkü yürümenin yumurtlama da çok büyük etkisi vardır.. dışarı çıkmak istemeyenler için evde YouTube e (walk with Leslie) yazin.. video da bir kadın sizi kilometrelerce olduğunuz yerde yürütüyor 😁

-Fazla kilolarınız varsa zayıflayın çoğu zaman 5 veya 10 kilo vermek hamile kalmayı kolaylaştırır ve en önemlisi rahat gebelik geçirmenize sebeb olur

-Kötü alışkanlıklarınızı bırakın hem gebelik oluşumunu engeller hemde hamile kalsanız bile bebeğinize de zarar verir

Evet kızlar sizde bildiklerinizi yazıp paylaşabilirsiniz.. yaptıklarınızı buraya yazarsanız dediğim gibi motive ederiz birbirimizi..

En başta kendinize inanın hep olumlu ve pozitif olun. Herşey de bir hayır olduğunu bilin ve asla ümidinizi ytirmeyin..
Biz kadinlar çok güçlü birer varlıklarız ..Allah'ın izniyle başaracağız
💪🏻

----------------
Buraya bu topiği okuyan herkese umit olması açısından buarada umutlarını bekleyip müjdeli haberi alan kardeşlerimi etiketliyorum..☺️

:halay::KK28:Tebrikleeeeer kızlaarr :KK28::halay:

@pembelikedis :anneadayı:

@sabibo :anneadayı:

@mochuisle :anneadayı:
Yazınızı okurken içim huzurla doldu resmen. Ne kadar naif birisiniz bende 1 yıllık evliyim ve 4,5 aydır istiyoruz ve o güzel haberi sabırla bekliyorum. Hiç bir şekilde stres yapmamak gerekiyor bence zihnimizi rahatlatıp hiç takmamak ve bolca tevekkül 🤲🏻🙏🌸

Senceeeeee 🤣🤣🤣🤣🤣.. biz eksiyiz beni ocak ayından bilirsn sence ben erken test yaparmiyim 🤣🤣🤣🤣

Kuzum İnshaAllah aminnn diyelim... Doktora gidince bana yaziver olurmu olmazsa ben etiketlerim seni kuzumm🤗🤗
En son yumurtlama zamanı ilişki 28inde mi olmuştu eğer öyleyse üstünden 14 gün say yapacaksanda testi öyle yap canım ama biraz geç öğrenmek vallahi daha iyi yok değer yükselecek mi kese gözükecek mi derken 🙈
Insallah canim inşallah en içten hissimle amiiin diyorum insallah vardır bebisin 🥰
Yazarım inşallah canım şunu da bi atlatırsam çok rahatliycam gibi hissediyorum ilk 3 ay tehlikeli ya 11. Haftada da güzel devam ederse allahin izniyle artık bi rahatlama gelsin istiyorum 1 ay görmemekte çok zor

Yazınızı okurken içim huzurla doldu resmen. Ne kadar naif birisiniz bende 1 yıllık evliyim ve 4,5 aydır istiyoruz ve o güzel haberi sabırla bekliyorum. Hiç bir şekilde stres yapmamak gerekiyor bence zihnimizi rahatlatıp hiç takmamak ve bolca tevekkül 🤲🏻🙏🌸
Yaaa çok sağolun çok sevindim ne mutlu bana benimde amacım umut vermek ve huzurlu hissettirmek bu yüzden açmıştım bu topiği..☺️hoşgeldiniz bu arada 🌺

Kesinlikle katılıyorum.. harfi harfine stress yok tevekkül ve dua var süpersiniz 🥰

İnshaAllah sizi en yakın zamanda bu sayfamdaki gebe listesine ekleyeceğim sizi ☺️

Nedir suanki durum.. adet döneminde misiniz yoksa yumurtlama takibimi yapıyor yada yapicaksiniz?

En son yumurtlama zamanı ilişki 28inde mi olmuştu eğer öyleyse üstünden 14 gün say yapacaksanda testi öyle yap canım ama biraz geç öğrenmek vallahi daha iyi yok değer yükselecek mi kese gözükecek mi derken 🙈
Insallah canim inşallah en içten hissimle amiiin diyorum insallah vardır bebisin 🥰
Yazarım inşallah canım şunu da bi atlatırsam çok rahatliycam gibi hissediyorum ilk 3 ay tehlikeli ya 11. Haftada da güzel devam ederse allahin izniyle artık bi rahatlama gelsin istiyorum 1 ay görmemekte çok zor
Haklısın kuzum İnshaAllah güzel geçecek ne zorluklarla geldin bugüne Rabbim büyüktür duacinim canım merak etme 🥰🥰🥰

Evet aynen bende geç öğrenme taraftarıyım... Yanlız az once böyle açık kahve rengi çok ama çok açık renk leke gördüm zaten. Bİrkac saat öncede akıntı şeklindeydi bu renk.. şimdi leke gibi geldi.. yerleşme diye ummak istiyorum 😬

Yaaa çok sağolun çok sevindim ne mutlu bana benimde amacım umut vermek ve huzurlu hissettirmek bu yüzden açmıştım bu topiği..☺️hoşgeldiniz bu arada 🌺

Kesinlikle katılıyorum.. harfi harfine stress yok tevekkül ve dua var süpersiniz 🥰

İnshaAllah sizi en yakın zamanda bu sayfamdaki gebe listesine ekleyeceğim sizi ☺️

Nedir suanki durum.. adet döneminde misiniz yoksa yumurtlama takibimi yapıyor yada yapicaksiniz?
Şuan reglimin 2. Günümdeyim ovülasyon takibi kullanmıştım ama malesef tutmadı bu ay tekrar yapacağım yumurtlama günlerimi bilmiyorum o yüzden. İnşallah bu güzel haberi tez zamanda paylaşırım sizle dualarınızı bekliyorum 😇

Şuan reglimin 2. Günümdeyim ovülasyon takibi kullanmıştım ama malesef tutmadı bu ay tekrar yapacağım yumurtlama günlerimi bilmiyorum o yüzden. İnşallah bu güzel haberi tez zamanda paylaşırım sizle dualarınızı bekliyorum 😇
Çok güzel.. size tavsiyem tetslere adet biter bitmez başlayın çünki Yumurtlama günleri çok değişkenlik gösterir.. kacirmazsiniz böylece.. folik asit ve başka takviyeler aliyormusunuz? Öyle değilse mutlaka hemen almaya başlayın.. yumurta geliştirme için çok faydalıdır takviyeler. Daha yeni deniyorsunzu hiç stress gerek yok sakinn sakiin İnshaAllah olucak ☺️

Çok güzel.. size tavsiyem tetslere adet biter bitmez başlayın çünki Yumurtlama günleri çok değişkenlik gösterir.. kacirmazsiniz böylece.. folik asit ve başka takviyeler aliyormusunuz? Öyle değilse mutlaka hemen almaya başlayın.. yumurta geliştirme için çok faydalıdır takviyeler. Daha yeni deniyorsunzu hiç stress gerek yok sakinn sakiin İnshaAllah olucak ☺️
Evet yaklaşık 1 aydır folbiol diye bir folik asit kullanıyorum

Folbiol 5mg mi ? Eger öyle ise çok yukske tabi sizde eksiklik yoksa .. varsa o ayrı.. gebelik için günde 400mg olmalıymiş.. onun için sordum
Evet 5mg sadece demir eksikliğim vardı siz kullanmış mıydınız kullandıysanız nedir ve başka bir folik asit mi kullanmalıyım?

Evet 5mg sadece demir eksikliğim vardı siz kullanmış mıydınız kullandıysanız nedir ve başka bir folik asit mi kullanmalıyım?
Evet ben kullndim baya.. ve folik asitim geçen ay baya yüksek.cikti.. 😁 bu yüzden fazla olmasida zararlı olur oluşacak bebeğe.. doktormu verdi size bunu? Genelde kan tahlillerinde folik asite bakılıyor sizinki kaçtı acaba.. benim eksik diye bana doktor folbiol vermişti tavan yaptı .. bıraktım artık şuanda anlamıyorum bile gebe kalırsam tekrar baktirinxa ona göre doktoruma danışarak alirimm..

Bakın buraya bir paylaşım kopyaladım

Folik asit kullanımına gebe kalmadan 6-8 hafta önce başlamalı ve gebeliğin ilk 12 haftası boyunca sürdürülmelidir. Günlük 400 mikrogram (0.4 mg) folik asit alımı yeterlidir.

Doktor takibi altında alın bu takviyeyi

merhaba kızlar bir konuda danışmak istiyorum
4 aydır bu süreçteyiz. Reglim düzenlidir. 3 aydır ovü testi yaptım 14. günde pik gördüm fakat çatlayıp çatlamadığına bakmadım.
tekrardan silik çıkması gerekiyormuş sanırım.
dün reglimin 4. gününde dr muayene etti yumurtan beklediğimden küçük dedi.
klomenle tedaviye başlamak istedi ama emin olamadığım için başlamadım.
yumurta yarın da büyüyebilir bu ay olmayada bilir belli olmaz her ay değişir dedi. Ben de ilaç tedavisine hemen başvurmak istemedim.
(Hormon değerleri falan hepsi normal seviyede çıktı)
Aranızda bu durumda tedavi uygulayan var mıdır acaba?
kafamın karıştığıyla kaldım.
bu süreç sabır ister doğal akıştan yanaydım. bir muayene olayım dedim kafam karıştı açıkçası :KK70:

Evet ben kullndim baya.. ve folik asitim geçen ay baya yüksek.cikti.. 😁 bu yüzden fazla olmasida zararlı olur oluşacak bebeğe.. doktormu verdi size bunu? Genelde kan tahlillerinde folik asite bakılıyor sizinki kaçtı acaba.. benim eksik diye bana doktor folbiol vermişti tavan yaptı .. bıraktım artık şuanda anlamıyorum bile gebe kalırsam tekrar baktirinxa ona göre doktoruma danışarak alirimm..
Hiç birşey demedi folik asitle ilgili eşim almış eczaneden bunu vermişler 1 ay önce kadın doğuma gitmiştim muayene olmuştum reglilerim hep sancılı geçtiği için Bi problem halan var mı diye gayet güzel çok sayıda yumurtaların var demişti hormon testi kan testi yapıldı prolaktin 30.5 çıktı sınırda buna daha sonra tekrar bakarız demişti

Haklısın kuzum İnshaAllah güzel geçecek ne zorluklarla geldin bugüne Rabbim büyüktür duacinim canım merak etme 🥰🥰🥰

Evet aynen bende geç öğrenme taraftarıyım... Yanlız az once böyle açık kahve rengi çok ama çok açık renk leke gördüm zaten. Bİrkac saat öncede akıntı şeklindeydi bu renk.. şimdi leke gibi geldi.. yerleşme diye ummak istiyorum 😬
İnşallah canım insallah 🤲🏻🤲🏻
Valla ben yaşamadım yerleşme kanaması o yüzden tam bilmiyorum canım ama insallah bebistendir. Sende dayanamaz test yaparsan etiketle beni 🥰🥰🙈

Bakın buraya bir paylaşım kopyaladım

Folik asit kullanımına gebe kalmadan 6-8 hafta önce başlamalı ve gebeliğin ilk 12 haftası boyunca sürdürülmelidir. Günlük 400 mikrogram (0.4 mg) folik asit alımı yeterlidir.

Doktor takibi altında alın bu takviyeyi
Hmm anladım tekrar değerlerime baktırmalıyım sanırım

Hmm anladım tekrar değerlerime baktırmalıyım sanırım
Bencede .. ona göre bir yol izlersniz.. yumurtalarınız iyise cok güzel birşey.. ovulasyon tetslerini paylaşabilirsiniz isterseniz burda yardımcısı oluruz.. dediğim gibi adet bitiminde başlayın hemen 😊

X