Gebeliğe Hazırlık Anne olmak istiyormusun? Ozaman gel sende katıl bize🌺🌺🌺🥰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Peki eminim duymussundur.. soğan kürü nu İbrahim Saraçoğlu tavsiye ediyo.. bütün kistler ekarsi bir kür.. denedin mi hiç bunu.. sonrada yumurta kalitesi için incir kürü ve havucu
Soğan kürü yaptım çok kez ama kistlerime hiç iyi gelmedi çok fazla sancı yaptı bende bıraktım ve lekelemem oldu :KK43: şuan incir kürü yapıyorum hepimize Allah bir bebiş nasip etsin, elbet bir gün beklediğimize değecek inş🤲🏻💖

Soğan kürü yaptım çok kez ama kistlerime hiç iyi gelmedi çok fazla sancı yaptı bende bıraktım ve lekelemem oldu :KK43: şuan incir kürü yapıyorum hepimize Allah bir bebiş nasip etsin, elbet bir gün beklediğimize değecek inş🤲🏻💖
Olsun bacım.. sakin umitsizlenme senden çok daha kotu durumda olanlar var .. şükür olsun yinede.. çok sevindim çaba sarfetmene incir kürüne devammm 💪🏻 ozman.. 😁

Hem İnshaAllah hamile.kalirsan doğumda belkide bu kistelerden de kurtulursun.. çok var öyle duydun doğumda hepsi cikabiliyormus temizleniyor mus rahim..

Senn yavrucuğunda aynı zamandan derman ve şifa olur şana🥰

Kızlarrr günaydınnnn 🌸 Adanalı olup Tılan köyünü bilen var mı aranızda. Dün bir arkadaşımla konuşurken ağlaya ağlaya şu hastane doktor sürecimi anlatırken. Saçma bulursun ya da inanmazsın diye söylemedim hiç ama bu köyde bir hoca varmış. Çocuğu olmayan evlenemeyen korku bayılma rahatsızlığı olan gibi insanlar gidiyormuş. 3 arkdsım gitti üçü de isteğine kavuştu tabi önce Allahın izniyle diyo.. Ücretli öyle üfürükçü hacı hocalardan değilmiş tamamen içinden gelerek yapıyormuş. Ben bu ara tatilde gidicem. Yer gök duayla sonuçta belli mi olur belki bir faydası olur. Daha önce duyan giden var mı diye yazmak istedim buraya.

Olsun bacım.. sakin umitsizlenme senden çok daha kotu durumda olanlar var .. şükür olsun yinede.. çok sevindim çaba sarfetmene incir kürüne devammm 💪🏻 ozman.. 😁

Hem İnshaAllah hamile.kalirsan doğumda belkide bu kistelerden de kurtulursun.. çok var öyle duydun doğumda hepsi cikabiliyormus temizleniyor mus rahim..

Senn yavrucuğunda aynı zamandan derman ve şifa olur şana🥰
Aminn inşallah canım benım teşekkür ederim 😍😍

Kızlarrr günaydınnnn 🌸 Adanalı olup Tılan köyünü bilen var mı aranızda. Dün bir arkadaşımla konuşurken ağlaya ağlaya şu hastane doktor sürecimi anlatırken. Saçma bulursun ya da inanmazsın diye söylemedim hiç ama bu köyde bir hoca varmış. Çocuğu olmayan evlenemeyen korku bayılma rahatsızlığı olan gibi insanlar gidiyormuş. 3 arkdsım gitti üçü de isteğine kavuştu tabi önce Allahın izniyle diyo.. Ücretli öyle üfürükçü hacı hocalardan değilmiş tamamen içinden gelerek yapıyormuş. Ben bu ara tatilde gidicem. Yer gök duayla sonuçta belli mi olur belki bir faydası olur. Daha önce duyan giden var mı diye yazmak istedim buraya.
Canimm amann dikka et böyle şeyler çok tehlikeli.. bak sana bir soru sorcam bu konu hakkında ..

Gittikleri kişi oraya gidenin ismini ve annesinin ismini veya soyadini soruyormu?

Canimm amann dikka et böyle şeyler çok tehlikeli.. bak sana bir soru sorcam bu konu hakkında ..

Gittikleri kişi oraya gidenin ismini ve annesinin ismini veya soyadini soruyormu?
Yok hayır isim soy isim yok sadece durumu anlatıyormuşsun. Güvendiğim biri söylemese hayatta bulaşmam böyle şeylere 🙈

Yok hayır isim soy isim yok sadece durumu anlatıyormuşsun. Güvendiğim biri söylemese hayatta bulaşmam böyle şeylere 🙈
Ama kuzumm o güvendiğin kişide kandırılıyor dur.. yani cunki böyle birşey yok.. mümkün değil.. biz birbirimize dua edebilir elbeette.. iste sabah akşam sana edeyim secdelerimde de edeyim.. zaten hepinize dua ediyorum..

Bence hiç bulaşma.. senin iyiliğin için söylüyorum.. Allah katında kimin duasının daha çabuk kabul olacagi belli olmaz ama en güçlü dua senin kendine yaptığın duadır.. yapma kuzum burda herkesten dua iste ama bu işe girme..:KK43:

Bu topigin 1. Sayfasında onerdigim zikirler dualar var.. sen onları 1 aylık duzneli bir yap smaimi bir şekilde.. inan bana olacak İnshaAllah

Bende test yaptırdım sonuçları çıksın diğer ay denemelere başlıcam. Sizce folik asite başlayım mi yoksa erken mi?

Kızlar bir şey soracağım geçen ay 6 7 gün adetim gecikti 25 aralıkta adet oldum 4 gün sürdü. 31 Aralık ve 4 ocakta korunmasız ilişki oldu yumurtlama dönemimi tam bilmiyorum ama intertten baktığımda 2 8 ocak arası gözüküyor. Sizce hamile olma ihtimalim var mı? Gögüslerimde 1 haftadır aşırı ağrıyor dokunamıyorum bile

Kızlar bende bir şey soracağım geçen ay 6 7 gün adetim gecikti 25 aralıkta adet oldum 4 gün sürdü. 31 Aralık ve 4 ocakta korunmasız ilişki oldu yumurtlama dönemimi tam bilmiyorum ama intertten baktığımda 2 8 ocak arası gözüküyor. Sizce hamile olma ihtimalim var mı? Gögüslerimde 1 haftadır aşırı ağrıyor dokunamıyorum bile

Merhabalar bende yumurtlama günlerini degerlendirdim mfk yontemiyle suan 4 haftaya girmeme az kaldı kaşıkla ağrım var arada bel ama umutsuzum adet olmama daha 8 gün var yerleşme kanaması olmadı genelde 3 veya 4 güne diyorlar şeker hastasıyım 5 aydır deniyoruz amà bir umut dua edin kızlar belki olur mu?

Bende test yaptırdım sonuçları çıksın diğer ay denemelere başlıcam. Sizce folik asite başlayım mi yoksa erken mi?
Merhaba hoşgeldin 😊 İnshaAllah güzle sonuçlar alırsın..
Bence biran önce başla Folik asite çünkü zaten normalde de gebelikten 3 ay önce başlanması tavsiye edilir..

Bismillahirrahmanirrahim

Selam kızlar.. Asla morallerinizi bozmayın.. Yeni bir Ay yepyeni ve sağlıklı bir fırsattır.. Bir kadının daha 1 ayını doldurmadan yeni bir gebelik için şansı vardır.. Birçok kadın düşük yaptığı zaman daha adet dönemi gelmeden tekrardan hamile kalıyor.. Yumurtlama dönemine denk gelen ilişkinin 3. Gününde hamilelik çoktan başlıyor bile.. işte aslında herşey bukadar basit ..

Cunki O :" يَقُولُ لَهُ كُن فَيَكُون
ona sadece "Ol." der, o da oluverir.
Nitekim Yüce Rabbimiz için insanı yaratmak herşeyden daha kolaydır..
ءَاَنْتُمْ اَشَدُّ خَلْقاً اَمِ السَّمَٓاءُ
Sizi yaratmak mı daha zor yoksa göğü yaratmak mı? (Naziat süresi, 27)

Bu yüzden çok fazla üzülüp boşu boşuna dertlenmeyin.. Herzaman yeniden bir fırsatınız vardır..

Şimdi kızlar buraya gebeliğe hazırlanmak için yapılması gerekenleri ve bildiklerimizi paylaşacağız ki birbirimize yol gösterip destek olalım..😊 Daha sağlıklı gebeliklere hazırlanalım.. Burasını bir günlük gibi düşünün isterseniz yaptıklarınızı hergün yazabilirsiniz böylece birimiz diğerini motive etmiş oluruz en başta da kendimizi.👍🏻😊

Ben bazılarını buraya yazıyorum .. sizlerde eklemek istediklerinizi paylaşın..

-Kızlar öncelikle şunu unutmayalım.. Rabbim bazen bazı şeyleri bize vermekte geciktirir çünkü O nün en sevdiği şeylerden birtanesi Ona dua etmemizdir.. Malesef biz nekadar çok başka şeyleri istesekte dua etmeyi unutuyoruz yada daha seyrek yapıyoruz bunu.. Bu yüzden nekadar çabuk kavuşmak istiyorsak okadar çok dua etmemiz gerekir.

Hepimizin bildiği hz zekeriyanin duasını hatırlatmak ta büyük fayda buluyorum..

Bismillahirrahmanirrahim:

3 - Bir zamanlar o(Zekeriya Aleyhisselam) , Rabbine gizlice yalvarmıştı.

4 - Şöyle demişti: "Ey Rabbim! Şüphesiz (artık öyle bir durumdayım ki) benim kemiğim zayıflayıp gevşedi ve başım(ın saçı) bembeyaz alev gibi tutuştu. Sana dua etmekle de ey Rabbim, hiçbir zaman bedbaht olmadım."

5 - "Gerçekten ben, arkamdan yerime geçecek varislerden endişedeyim. Karım da kısır bulunuyor. Onun için katından bana bir çocuk ihsan et."

6 - "Ki bana da mirasçı olsun, Yakub ailesine de mirascı olsun. Rabbim, onu sen rızana kavuştur."

7 - (Allah şöyle buyurdu): "Ey Zekeriyya! Şüphesiz biz sana Yahya isminde bir oğlanı müjdeliyoruz. Bundan önce ona hiçbir adaş yapmadık."

8 - Zekeriyya: "Rabbim! Karım kısır, ben de son derece kocamışken nasıl oğlum olabilir?" dedi.

9 - (Allah yahut Cebrail ona şöyle) dedi: "Dediğin gibidir, (fakat) Rabbin buyurdu ki, bu işi yapmak bana kolaydır. Nitekim bundan önce seni yarattım. Halbuki sen hiçbir şey değildin."

(Meryem suresi)

- Çok istediğimiz şeye kavuşmamızin ikinci yolu ise çokça istiğfar , şükür ve salavat etmek den geçer.. bu yüzden yapılacaklar listesinde
Günde 1000 er kez Estağfurullah, Elhamdulillah ve salâvat getirmeyi tavsiye ediyorum.. Çoğumuz da zikirmatik vardır yoksada tedarik edilmesi kolay bir ürün.. Bununla güne yayarak bütün zikirlerinizi kolayca bitirebilir siniz.. Bunu samimir bir şekilde yaparsanız sonucuna şaşıracaksınız 😊

Yumurta gelişimini arttırmak için

-Sağlikli beslenmek (az karbonhidrat içeren) bol meyve, sebze , yeteri kadar protein , bol su içmek,

-takviye veya besinlerden Omega 3 , Folik asit ve vit D gibi önemli vitaminler

Bunun gibi ve buna benzler şeyleri açıklamalarıyla bu linkten okuyabilirsiniz

- yürüyüş hergün olmasada en azından hafta 3 veya 4 kez yapılabilir.. çünkü yürümenin yumurtlama da çok büyük etkisi vardır.. dışarı çıkmak istemeyenler için evde YouTube e (walk with Leslie) yazin.. video da bir kadın sizi kilometrelerce olduğunuz yerde yürütüyor 😁

-Fazla kilolarınız varsa zayıflayın çoğu zaman 5 veya 10 kilo vermek hamile kalmayı kolaylaştırır ve en önemlisi rahat gebelik geçirmenize sebeb olur

-Kötü alışkanlıklarınızı bırakın hem gebelik oluşumunu engeller hemde hamile kalsanız bile bebeğinize de zarar verir

Evet kızlar sizde bildiklerinizi yazıp paylaşabilirsiniz.. yaptıklarınızı buraya yazarsanız dediğim gibi motive ederiz birbirimizi..

En başta kendinize inanın hep olumlu ve pozitif olun. Herşey de bir hayır olduğunu bilin ve asla ümidinizi ytirmeyin..
Biz kadinlar çok güçlü birer varlıklarız ..Allah'ın izniyle başaracağız
💪🏻
Kızlar bende istiyorum 2 yıldır olmuyor.
1 düşüğüm var
Beni de aranıza alım

X